Jump to content

Sport zimske gume


morrak

Recommended Posts

Ne mogu se odlučiti između Conti TS-830 P i TS-850 P (za Lagunu). Po testovima nisu neka razlika velika, a 830 je 50-ak € jeftinija guma.

Na Cliu imam 850 i super su po zimi (već 3 godine). Za 830 proizvođač kaže da su sport...

 

Ima li netko iskustva s obje ili bar sa 830?

Link to comment
Share on other sites

Da, 850 nema P verziju, to sam krivo napisao :p

Uglavnom, više me feedback za 830 zanima jer 850 imam na Cliu i znam da su dobre gume.

Link to comment
Share on other sites

Imao 3 sezone 830, guma je bila bolja od GY UG7 u svakom pogledu. Od odličnog gripa na mokrom kao i snijegu. Vučna sila na snijegu nije kao i kočiona ali nije velika razlika. Na kraju 3 sezone na mokrom je pokazivala lošije prianjanje za 50% nego dok je bila nova. Ali koja zimska nije takva?

Imam jedan video gdje sam starom cestom od KA do Slunja na potpuno snježnoj cesti sreo 1 auto i odvezao na tempomatu 80km/h gotovo cijelu dionicu od 45km.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

na lagunu ti ide 215/50/17 tvornička dimenzija. najbolje tu iako je nešto skuplja. imaju  850 u verziji xl 95v po 1180kn ok cijena. jel bolja ili lošija ne mogu reći, valjda bi trebala biti bolja, za zimu kažu da je bolje uža.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Ma imam 225/50/17 SC5 trenutno gore. Kaže Google da je tvornička 215/55/17 (u toj dimenziji ni nema SC5 - a znam da su se isporučivale nove sa SC5 jedno vrijeme :/ )

Link to comment
Share on other sites

Kakav mrtvi nokian :D conti je majka toliko ju obozavam da bi i polovnu kupio i  znam da bi opet bila dobra istestirao sam namjerno do 50k km i znam sta pricam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.