Jump to content

Clio 3, 1.2 16V katalizator


jožek

Recommended Posts

Pozdrav !

Clio 3, 1.2 16V, 118tkm, raspao mi se katalizator. Majstor je izrezal katalizaor, izbacili su van sav sadržaj i auto se čuo ko stara peglica (rezonira, glasan je). Na moj prigovor skinuli smo kučište starog katalizatora, ubacili dio nove cijevi i neki univerzalni mali lonac da priguši zvuk, ali nismo postigli nikakav efekt, opet na pritisak gasa rezonira ispod auta a ne na zadnjem loncu.

Kako sam malo istraživao vidio sam da postoje posebni kitovi za uklanjanje katalizatora, pa me zanima vaša iskustva sa ovim kvarom i prijedlog rješenja.

Sad auto bolje ide i bolje vuče.

Dobio sam ponudu za ugradnju zamjenskog kata,sa rukama 500kn, novi kat cca.1500kn + ruke.

Mišljenje !?

Link to comment
Share on other sites

ja planiram na svome isto to napravit. ali radi probe naravno. nabavio bi drugi granu, izvadio keramiku, i cijev unutra zavario. mozes ti maknut karalizator ali neces onda proc tehnicki. neznam koliko je pametno zamjenski stavljat jedino ako mozes kako provjerit da sve u njemu stoji kako treba. a mozes i sam zamjenit, nije problem uopce.

imam jedno pitanjce koje mene brine za katalizator. di je tebi lamda sonda? dali sad kad nemas katalizator, dali ti javlja neku gresku? 

Link to comment
Share on other sites

jožek, ako ti se već sad raspao katalizator onda ti gotovo sigurno motor nije radio kako treba. koliko kisika (O2) si imao na eko-testu na tehničkom?

zamjenski katalizatori su na glasu da se raspadnu za godinu-dvije i da od prvog dana nisu dobri.

Edited by Med0
zamjenski kat
Link to comment
Share on other sites

imam za prodati orginal renaultov katalizator,doduse od 1.4 8v motora,ali sve se da staviti...

Link to comment
Share on other sites

 

imam jedno pitanjce koje mene brine za katalizator. di je tebi lamda sonda? dali sad kad nemas katalizator, dali ti javlja neku gresku? 

ako imaš dvije sonde onda se jedna nalazi ispred ,a druga iza katalizatora ,a ako je jedna onda se ona nalazi ispred i onda možeš skidat bez da ti javlja grešku..

Link to comment
Share on other sites

ako imaš dvije sonde onda se jedna nalazi ispred ,a druga iza katalizatora ,a ako je jedna onda se ona nalazi ispred i onda možeš skidat bez da ti javlja grešku..

imam dve pa neznam koja je procedura

Link to comment
Share on other sites

imam dve pa neznam koja je procedura

ako ima dvije onda onda zaboravi od skidanja kata..jer ako ga makneš onda komp dobiva krive parametre o protoku ispušnih plinova poslje kata ,a rezutat ti je povečana potrošnja,ali neka ti to boje objasne oni koji znaju malo više o tome..

Link to comment
Share on other sites

Neće imati veću potrošnju. Drugi lambda senzor poslije kata je kontrolni senzor koji služi tome da detektira defektni katalizator.

Link to comment
Share on other sites

imam sondu poslije kata, i sad kad sam ga skinul nema greške, bolje ide, troši isto, ali me ubija ta rezonancija.

Za tennički mi nije problem jer mogu doć i bez motora ak treba :)

Ali zakaj se raspal to mi je pitanje !????

 

Link to comment
Share on other sites

izbacit ce gresku,budi siguran u to...bar meni je

nema utjecaja na rad motora,samo javlja da je katalizator neispravan...ja sam svoju check lampicu spojio na lampicu od tlaka ulja...

Link to comment
Share on other sites

hahaha, ne znam kak da izmjerim živost na gasu u 1.2 :)

ali mi se čini da malo je, ono ko kad se vratiš sa autoceste, pa onda par dana vuče super, pa ga predaš ženi i opet nejde nikam :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.