Jump to content

Auto star godinu dana


Chupi

Recommended Posts

Zanima me procedura za automobil star godinu dana,

čini mi se kako je naljepnica za tehnički na 2 godine;

znači li to kako sam oslobođen tehničkog pregleda?

i što je raznoraznim naknadama?

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Ako se nešto nije promjenilo, dovoljno je doći sa prometnom dozvolom u STP i uplaćenim osiguranjem te produžiti registraciju. Oslobođen si tehničkog pregleda i eko testa dok sve ostale naknade (cestarinu, naknadu za okoliš, naknade STP-a) moraš platiti.

 

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Ne placas i ne moras pristupiti tehnickom. E sada nisam siguran da li mora slikati auto... Ali sve ostalo placas. Jedno 150-200 kn manje nego obicno je.

Link to comment
Share on other sites

nedavno je stari registriral godinu dana star auto,netrebas uopce s autom doc,ne slika se,samo uzmes policu papire i dodes,placa se 670kn ako se dobro sjecam.

odnosno oslobođen si placanja teh.pregleda,sve ostalo placas...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo izvještaj:

prvo sam uplatio osiguranje naravno uspjeh je bio dobiti 50% preko ženine police

zatim u STP:

posebna naknada za okoliš 47,25

naknada za ceste  374,10

produljenje valjanosti prometne dozvole 57,65

poslovi koji prethode registraciji i produljenju valjanosti PD  57,65   ????? 

naplata propisanih usluga - 2 usluge  43,10     ????

 

Link to comment
Share on other sites

To je rvacka birokracija, tone uhljeba koje treba hraniti, pa se kreativno izmišljaju razne

takse, porezi, stvari koje jednostavno ne vjeruješ kad vidiš...

Link to comment
Share on other sites

Najzalosnije je to sto kad sam ja pitao sluzbenicu da mi objasni sto znace te dvije stavke , ona je samo rekla "Nemojte se ljutiti, ali iskreno nemam pojma. Ja samo naplacujem ono sto mi sustav izbaci". 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.