Jump to content

Alu Felge 16"


Sledge

Recommended Posts

Dolazi zima, pa tako i sezona kupovina zimskih guma. Na Meganeu trenutno imam 17" pragma alu felge s ljetnim gumama 205/50R17. Išao bih na manje gume 205/55R16 za zimu.

Jel ima netko preporuku za kakav model alu felgi pogodnih za zimu, onako best buy. Gledao sam Brock RC30. Koje marke biste preporučilil? Original su mnogo preskupe.

Link to comment
Share on other sites

Ja za zimu nikad ne bi uzeo alu, pogotovo ne neke jeftine. Uzeo sam lani celicne 16 i nemam brige, nisu lijepe ali ionako je zimi stalno nekakva prljavstina na autu pa nije ni toliko bitno :)

Link to comment
Share on other sites

za zimu ako uzimaš onda uzmi s winter oznakom, da ih sol neće nagristi, isti je slučaj s original rabljenim renault ako nađeš po mogućnosti neke novije. te mogu na zimu. sve ostalo će nakon 2 zime izgledat kao da si kiselinu prolio po njima. pogledaj oz i msw winter, nisu tako skupe a imaju dobru zaštitu. sebi sam bio uzeo za prošli auto msw 19 u 16 cola. jednostavnog su dizajna pa se lako čiste.

Link to comment
Share on other sites

Ja za zimu nikad ne bi uzeo alu, pogotovo ne neke jeftine. Uzeo sam lani celicne 16 i nemam brige, nisu lijepe ali ionako je zimi stalno nekakva prljavstina na autu pa nije ni toliko bitno :)

bas to. celicne i ratkape. steta trosit lovu za alu felge za zimski set

Link to comment
Share on other sites

kad sam kupovao zimski set za prošli auto čelična felga je koštala 375kn, a msw zimski u 16 ravno 600kn. na čeličnu felgu sam morao dodati još 75kn druge šerafe. dolazimo do razlike od 150kn. po kotaču  nekome je lova nekome nije ovisi o mogućnostima i preferencijama. naravno da ima felgi i za manje i alu felgi od nekoliko tisuća kuna, ja sam naveo svoju tada situaciju i naravno da sam se odlučio za alu.

Link to comment
Share on other sites

kad sam kupovao zimski set za prošli auto čelična felga je koštala 375kn, a msw zimski u 16 ravno 600kn. na čeličnu felgu sam morao dodati još 75kn druge šerafe. dolazimo do razlike od 150kn. po kotaču  nekome je lova nekome nije ovisi o mogućnostima i preferencijama. naravno da ima felgi i za manje i alu felgi od nekoliko tisuća kuna, ja sam naveo svoju tada situaciju i naravno da sam se odlučio za alu.

Točno to, razlika u cijeni je premala, a alu felga je uvijek ljepša za vidjet na autu.

Koliko sezona si odvalio s tim felgama i kak su se držale po zimi?

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam u potpuno istoj dilemi. Sada imam 205/50 R17 a staviti ću za zimski set 205/55 R16. Mislim da ću ići na varijantu s alu felgama. Da se naći po 600-ak kn zimskih alu felgi tipa Momo, MSW, RC design a to bi trebale kvalitetom biti ok felge. Dvoumim se između Momo Win 2  ili RC Design RC28

Link to comment
Share on other sites

Točno to, razlika u cijeni je premala, a alu felga je uvijek ljepša za vidjet na autu.

Koliko sezona si odvalio s tim felgama i kak su se držale po zimi?

novi vlasnik auta ih koristi još uvijek, picajzla je kao i ja i kao nove su, na novom autu također zimi koristim alu i one su kao nove, samo redovito pranje i nema nikakvih strahova. 

prijatelj ima dezent koje su se pogulile, (koristi ih cijele godine), ali mislim da je tu u pitanju loša kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

novi vlasnik auta ih koristi još uvijek, picajzla je kao i ja i kao nove su, na novom autu također zimi koristim alu i one su kao nove, samo redovito pranje i nema nikakvih strahova. 

prijatelj ima dezent koje su se pogulile, (koristi ih cijele godine), ali mislim da je tu u pitanju loša kvaliteta.

Super, hvala na info. Pogledat ću ponudu zimskih MSW i RC.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odlučio sam se na kraju za Borbet CC silver. Stavio bih gore i TPMS senzore, no u salonu (uz paprenu cijenu senzora) traže i 270kn za uparivanje istih s autom. Jel netko već to radio/zna nekoga tko ima opremu da to odradi za neku normalniju cifru. Vjerujem da je to max 15 min posla.

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam vec na nekoliko Opela, a nedavno i na Fluenceu, celicne felge s 5 krakova koje izgledaju kao alu!? Ima netko info o tome di to pronaci?

Link to comment
Share on other sites

Imaju tave na jednoj zafiri tu u Vodicama. 

Kao zimski set. 

Ako ga vidim priupitat ću ga koje su felge.

Link to comment
Share on other sites

E pa to sam i mislio za zimski set, umjesto ovih obicnih celicana! Ajde ako ga ulovis pitaj ;)

Link to comment
Share on other sites

Renault je imao negde u ponudi za zimski set talve felge. Ima 3÷4 megana 3 u Ri s njima sigurno.

Inace nasuprot vjerovanju za felge promjera preko 16÷17" su celicne felge lakse. Samo jbg nema tog cool izgleda koji svi volimo kod alu felgi.

Link to comment
Share on other sites

opeli imaju te zimske čelične sa 5 krakova, i onda na njih dolaze ratkape koje izgledaju kao alu felga. 

Opel_Zafira_B_Facelift_front_20090923.jp

Evo primjera, ovo nisu alu felge nego ratkape

Link to comment
Share on other sites

Ee da, a i Renault ima takve ratkape za te felge, vidio to na jednom Meg 3! Skroz nelose izgleda! Al ne vidim nigdje da ima za kupiti?

Link to comment
Share on other sites

Cijena takvih felgi u ovlastenom je 750kn, ipak ostajem na svojim obicnim celicanama, ne mora bas i zimi biti tak jako lijep :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam se isto nedavno zaj**** oko toga, jednostavno mi one obicnjace izgledaju gadno na gtline-u. Na koncu sam ipak otisao u ovlasteni, uzicao popust i stavio te sa 5 krakova. Dobro su sjele na crnog karavana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.