Jump to content

akumulator ili nešto drugo


kruno3000

Recommended Posts

Pozdrav,

Molio bih samo kratko ako je netko imao slično iskustvo.

Dakle kod jutarnjeg paljenja ili nakon par sati kad sa motor ohladi, neće da upali na prvi ključ ma  koliko verglo. Kad dam drugi kontakt auto upali na zub čak i ujutro.

Dakle prvi put je bitno da bar malo zavergla i onda od druge upali na zub. Al iz prve pali jedino na ugrijan motor.

Ja sumnjam na akumulator al malo su mi simptomi neobični.

Inače mali ide bez problema,sve normalno.

 

Ps 

Može preporuka za akumulator?

1.4 16v  lpg

Edited by kruno3000
dopuna podataka
Link to comment
Share on other sites

Zato sam i pitao ovdje. Prošle zime je znao malo teže upalit na hladno 1-2 sekunde verglanja. Onda otoplilo i sve super. Sad opet problem al na način kako sam opisao. Moram otići do mehaničara svakako samo me zanimalo dal je netko imao nešto slično.

Lp

Link to comment
Share on other sites

Meni je to Yugich radio kad su svječice bile raštelane. Na prvu vergla i nikako. Drugi put bi okrenuo ključ i na prvi zub. Ljeto, zima, svejedno.

Podesi zazor na svječicama i očisti ih. Hoće se to raširiti od plina.

Link to comment
Share on other sites

Moze biti stvarnosvasta iskreno..imao sam isti problem jedno 2 godine..osim sto sam osobno mislio da je pumpa goriva odnosno razina goriva kriva, kad sam vidio da nije to prihvatio sam to tesko jutarnje paljenje.

Ispalo je da su ventili generalno losi, neki zgorili neki jos ne al...

zato je lose palio.Promjenio sam sve ventile i od onda super.

Sumnjam da je aku ako dobro vergla.

 

BTW di ima najpovoljniji u ZG akumulatora osim berena,i koliko Ah treba za nas 1.4 16v plinaša ?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Topla- II Resnik 20

01/2339-233

Kad ti kaze cijenu onda mu reci da ti da onu sa A4 papira.

Btw Topla 80A-800Ah platio 640kn

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo da nadodam.

Kako vozim na plin, zadnji put sam nasuo pun rezervar početkom sedmog mjeseca. To sam gorivo potrošio i pred koji dan nasuo friško. Kroz dan dva mali došao sebi i sad pali na zub kao i prije.

Dakle izgleda da postoji razlika u gorivu ljeti i zimi jer sam simptome imao samo na hladno.  S novim benzom sve se riješilo.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.