Jump to content

Laguna 1.6 kablovi gasa do leptira


olympya

Recommended Posts

Vec sam nekoliko puta spominjao padanje okretaja i gasenje auta. Nakon dugo vremena skuzio sam da zajebava samo taj kabel tamo na konektoru kod leptira gasa. Vec sam ranije cistio papucu gasa i sve spricao kontakt sprejom ali nije pomoglo nis znacajno nego kad auto tako tesko radi na nizim okretajima samo prodrmam kabel tamo kod konektora na leptiru i odmah se okretaji dignu i vrate u normalu kako mora biti. Kako bi to rijesio? Zamjena kabla ili?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene isti taj konektor radi probleme.

Meni auto ode u safe mode i zablokira okretaje na 2000 te ne reagira na papučicu.

Mjenjao sam leptir, papučicu gasa ali problem nisam riješio.

Problem je u samom konektoru. Pinovi oksidiraju i rade problem.

Meni su predložili kidanje konektora i direktno zalemiti žice na pinove na leptiru. 

Vjerujem da bi to riješilo problem ali nekako izbjegavam kidanje originalne instalacije.

Nabavio sam kontakt sprej iz chipoteke...neki xxxxxx60 i on odradi posao odlično.

Jednom u 6 mjeseci mi se javi problem sa zakucavanjem okretaja. Ugasim auto, iskopčam konektor, pošpricam sa tom 60-icom i nakon dvi minute vratim konektor nazad. 

I onda je opet mir cca 6 mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

Isto tako je i meni da, samo nisam napisao da ode u safe mode. Dan-dva okretaji su stalno nisko i onda ode u safe mode. Ugasim auto, prodrmam kabel i onda radi normalno

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.