Jump to content

Vulkanizeri(iskustva,cijene,dimenzije)


dario radić

Recommended Posts

Posto nam se blizi sezona zamjene guma preporucam da podijelimo svoja iskustva,cijenu i gdje smo i koju dimenziju radili.

Ovu temu sam otvorio jer su cijene bezobrazno visoke i vulkanizeri misle da smo ovce.

Upitom koliko kosta 4 ventila,odgovor je bio 60kn,ne znam znate li ali 100 ventila kosta 120kn ili komad 1,20kn.

Vecina ima stavke montaza/demontaza guma.

Svejedno mi svi navode istu cijenu iako imam samo montazu i balans gume,znaci bez demontaze gume,bez skidanja i stavljanja felgi na auto i 4 nova ventila.

Zar je stvarno nemoguce naci jeftinije od 150kn za posao od 10min?

Link to comment
Share on other sites

Nastavak, 5kg samoljepljivih utega košta 350kn.

Istina da nam deru kožu. Može se pronaći za 120kn komplet promjena guma ljetne-zimske sa balansiranjem i montažom. Ostatak ekipe za to isto traži 220-270kn. Najviše me živcira jer balansiranje i montažu naplaćuju prema colaži. Kao da nije isti k... na stroju namontirati 14" ili 17"

Zbog nekoliko pretezanja vijaka, jednog krivog ušarafljivanja, jednog NE dotezanja i jednog uništenog mjerača tlaka u gumama sam vršim zamjenu ljeto-zima. Imam 2 seta felgi i gume odvezem samo na balansiranje. Kupio sam krokodilku, kompresor 100L i pneumatski odvijač. Sve mi se to nece isplatiti slijedecih 20g, ali makar namontiram kako treba.

Link to comment
Share on other sites

u Rijeci -

Hermelin 120kn neovisno o dimenziji ak se dobro sjecam, i ventil promjeni ak treba. 

Mrak ja mislim da je oko 160kn al nisam 100% kod njega mi je metalni ventil 20kn bio inace jako rijedak i kad sam sam trazio da ga kupim po netu je bio oko 50kn (jasno da on ima popust al je cinjenica da ne dere) 

 

razlika u colazi moze doci u smislu niskoprofilnih guma. dok visokoprofilne pogledom montira, niskoprofilne, a pogotovo runflat i sportske tipa r888, advansport itd tj tvrdog zida sei izuzetno tesko skidaju/montiraju. 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno kokiko sam vidio demontaza motaza guma u Osijeku je 100-250kn. I svasta sam se naslusao...

 

Ako netko treba demntazu i montazu guma te balansiranje u Osijeku, tocnije Josipovac neka  i se javi na PM pa ja posaljem broj od frenda koji ce to obaviti za 100kn sve 4 gume neovisno o velicini, i ostalom.

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko nekog u zg-u da radi dobro i da nije preskup?

Link to comment
Share on other sites

ja sam nekad mijenjao sam, ali onda sam starom na autu pretegnuo jedan šaraf (jedva su ga skinuli na servisu) pa su mu u servisu rekli da ubuduće dođe kod njih i da će mu mukte mijenjati kotače ljeto/zima samo da više ja ne petljam...

tako da sad obilato koristim tu mogućnost :D

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko nekog u zg-u da radi dobro i da nije preskup?

Ja sam za 100 kuna sve 4 izmjenio ovdje:

http://autoplus-gume.hr/usluge/

Stranica vrhunska, imaju akciju pa kao treba unaprijed se naručiti.

Ja sam ih nazvao telefonski i vele odmah dođi, ima mjesta.

Radionica nije neka reprezentativna, ali dvojica dečki rade dosta dobro. S vlasnikom sam malo pričao, čini se skroz ok lik.

Link to comment
Share on other sites

To su specijalci koji ventile cijene 60kn,kod njih sam prosle godine na sestrinom autu mijenjao za 100kn.fer je cijena ako su celicne i ako ne mijenjas ventile...

Link to comment
Share on other sites

Ventili kod vulkala su 2,5kn montaza istih je 7,5kn,pa ako se kupe ventili u vulkalu i ode na izmjenu u auto-plus moze se ustedit oko 100kn.ja sam popusio pa sam izmjenu u vulkalu platil 260kn.

Link to comment
Share on other sites

Vulkal je mene opelješio na prethodnom zimskom setu. Negdje u ovo doba godine, možda malo prije, našao Fuldu na Akciji kod njih.

Dođem u Goricu, pitaju može montaža, balans, ventili. Reko može sve, nisam ni gledao cjenik, računam normalne cijene.

Kad sam dobio račun skoro me šlagiralo. Te skidanje felge s auta, pa ventil, pa zamjena ventila, pa montaža, balans, i postavljanje felge na auto. Sve to majstori naplate. Još imam negdje račun, ako se dobro sjećam oko 80 kuna po kotaču izmjena. Puta 4 kotača - 360 kuna. Skuplje nego guma.

Mogao sam kompotno uzet GY i smontirat negdje drugdje za tu lovu.

Zato ove sezone pametnije, GY prije navale dok su bolje cijene, malo se raspitao za montažu i balans i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam "pogodnostima za članove Haka" da imamo dvije besplatne montaže i demontaže u članskoj godini pa namjeravam to iskoristiti za svoje 18-ice ako budu htjeli... :D

Edited by bob the biker
Link to comment
Share on other sites

Ponukani time sto nas vulkanizeri pljackaju,frend i ja kupili 8 ventila u vulkalu za 19kn,sami smo smontirali gume na njegove alu i na celicne od mog starog,sutra ih samo vozimo zbalansirat i to ce nas kostat 60kn moje i 70kn njegove.

Gume su pickin dim za zmontirat,potrosili smo sat i pol,popili velikog lowenbraua i jos k tome ustedili neku kintu...

Link to comment
Share on other sites

Od starog su 195 65 r15 a frendove su mislim 175 65 r14

Link to comment
Share on other sites

probaj neke niskoprofilne pa ce mo te pitat :) i na alufelgama npr,

 

kako ste rjesili dovajanje gume s dosjeda felge? 

Link to comment
Share on other sites

A niskoprofilne nebi uspio,ili bi se jako namucio,ove su isle relativno ok dok nismo poceli stavljat njegove dvije protektice,to je tesko i tvrdo kao kamen,ali pametniji je popustio pa smo uspjeli nekako.cilj je bio smontirat ih bez pajsera,jer naravno nije nam bilo u cilju ostetiti felge,tako da smo na koljenima i sa petama gazili po rubu gume a drugi je gledao da je u utoru i pripomagao s rukama.kako mislis odvajanje iz dosjeda,ako mislis kako izadu iz onog suzenja na felgi,pumpas i malo treses gumu i pocme se napuhavat pa skoci do ruba felge.

Carli je kljuc svega,njega se namaze po gumama s vanjske i unutarnje strane i po rubu felge,onda kliznu ko u kuminu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao felge bez guma,kupio sam rabljene a on je svoje skidao,nisam bio prisutan pa nemogu rec,znam samo da je rekao da ih je teze skinuti nego staviti...

Link to comment
Share on other sites

Nastavak, 5kg samoljepljivih utega košta 350kn.

Istina da nam deru kožu. Može se pronaći za 120kn komplet promjena guma ljetne-zimske sa balansiranjem i montažom. Ostatak ekipe za to isto traži 220-270kn. Najviše me živcira jer balansiranje i montažu naplaćuju prema colaži. Kao da nije isti k... na stroju namontirati 14" ili 17"

Zbog nekoliko pretezanja vijaka, jednog krivog ušarafljivanja, jednog NE dotezanja i jednog uništenog mjerača tlaka u gumama sam vršim zamjenu ljeto-zima. Imam 2 seta felgi i gume odvezem samo na balansiranje. Kupio sam krokodilku, kompresor 100L i pneumatski odvijač. Sve mi se to nece isplatiti slijedecih 20g, ali makar namontiram kako treba.

Slažem se u potpunosti. Iz istih razloga si sam mijenjam svoje ljetne/zimske kotače, pa me snijeg, nagla zahlađenja i gužve kod vulkanizera ne iznenade. Zimske recimo balansiram u 8. mjesecu kad nema doslovno nikoga u Vulkalu i platim 20-25% manje :) Sve to se itekako isplati zbog potencijalne štete na autu koju "meštri" naprave. Meni su početkom ljeta savinuli zadnji lijevi prag npr.

Imam pneumatsku dizalicu (222kn), klocne (100kn), moment ključ (140kn), nastavak za aku bušilicu 1/4"->17mm (50kn), polugu sa 1/2" prihvatom (55kn), četkicu za skidanje hrđe i čađe sa šarafa za aku bušilicu(15kn), te stalak za gume s pokrivačem, mjeračem tlaka i dubine dezena (111kn).

Kod Furlana u Sloveniji su mi naplatili ventile skoro 7€, ali danas nakon 4god izgledaju skoro kao novi. Također su mi napunili gume dušikom u cijeni montaže (ljetni set). Ventili iz Vulkala su mi korodirali nakon pola godine, a u gumama je zrak (zimski set).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam kupovao protekte direktno u Guma Protektu u Velikoj Gorici. Mislim da je adresa Gradići 1, odmah poslije nadvožnjaka.

Iako, kad sam tražio bilo je i po njuški ponuda, ali najisplatljivije mi je bilo direktno tamo otići.

Link to comment
Share on other sites

ma kupil sam i ja prije 2 god direkt kod njih i bile su  236kn 175 65  14 koliko me sječanje služi,a prošle sam zel kod čebuhara u fužinama protektirane od guma protekta  za 250kn +montaža i balansiranje gratis..pa sam mislio da ako prodaje tko u zagrebu,pa da se isto tako ogrebem za besplatnu montažu..

 

Link to comment
Share on other sites

Kupio savu s3, pise na njima (made in germany), u dimenziji 185/55/15. Ispala me 310kn komad, uz to da sam dobio dabe montiranje, balansiranje i spur.

Link to comment
Share on other sites

Vidio sam "pogodnostima za članove Haka" da imamo dvije besplatne montaže i demontaže u članskoj godini pa namjeravam to iskoristiti za svoje 18-ice ako budu htjeli... :D

 

Korisnici članskog modela Start te Obiteljskog članstva u modelu Start imaju pravo tijekom članske godine na 1 (jednu) uslugu demontaže i montaže guma te balansiranja kotača na vozilu.

Korisnici modela Optimum i Europa te Obiteljskog članstva u modelima Optimum i Europa imaju pravo tijekom članske godine na 2 (dvije) usluge demontaže i montaže guma te balansiranja kotača na vozilu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.