Jump to content

Clio 1.4 16 v paljenje


Nenoo

Recommended Posts

Dakle nakon sto sam stavio drugi UCH auto se ponasao sasvim normalno.. Danas mi crkla na kljucu baterija za daljinsko. Promjenim je i jbt auto otkljucava super, sve radi... Ali auto nece upalit. Napravi klik i taj klik sto cujen je uch i nista... Ona lampica sto blica kad okrenem kljuc se ugasi( da li to znaci da procita kod?)???

da li je moguce da se zbog promjene baterije sve poremetilo ili je problem u anlaseru, jer sam auto upalio na guranje???

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je problem u akumulatoru

 

Probaj ga napunit ili stavit drugog

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je to da je auto do promjene baterije potpuno normalno radio, a palim ga dnevno po par puta.. Cim sam bateriju na daljinskom promjenio, nije upalio. xD

Link to comment
Share on other sites

Sad googlam i pise da je potrebna nekakva sinkronizacija kljuca kod promjene baterije u njemu??

Link to comment
Share on other sites

Ja sam već dva puta mijenjao bateriju u oba ključa i nisam morao raditi sinkronizaciju.

Link to comment
Share on other sites

Evo ti c/p sa drugog foruma za sinhronizaciju ključa

1. Otkljucas auto (normalno kljucem, ne daljinski)
2. Drzis dugme za zakljucavanje auta (u autu, ono dugme za centralnu) nekih 5-10 sekundi, dok on automatski ne zakljuca, pa ponovo otkljuca auto
3. Ako si sve lepo uradeo, tada bi trebalo da treperi ili da stalno bude upaljena ona crvena sijalica za blokadu
4. Tada pritisnes dugme za otkljucavanje/zakljucavanje na KLJUCU i auto bi trebao da primi tada kod tvog kljuca da mi mogao da otkljucavas/zakljucavas njime

Tako sam ja resio problem na Clio II. Resenje sam video u "Auto Data" , a razlog je bio sto sam pritiskao ono dugme na kljucu u "prazno"


Edit: Ovo je ako ti ne radi daljinsko otkljucavanje preko kljuca, a ne za paljenje, da se razumemo.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.