Jump to content

1.5 dci vibracija mjenjača u leru


Guest

Recommended Posts

Jedan mali, ali dosadan problem. U leru mjenjač vibrira, tj. uđe u rezonanciju (na nekih 800 okretaja). U vožnji i kad se stoji u brzini sa stisnutim kuplungom nema problema. Zato ga na semaforima sve češće ostavljam u brzini pod kuplungom ...

Da li se netko od ekipe susreo sa sličnim problemom (i rješenjem)? :-) 

 

Link to comment
Share on other sites

Vibrira ili proizvodi metalni zvuk? Meni je bio metalni zvuk te sam to prijavio u servisu u garantnom roku, nakon čega su mi zamijenili cijeli taj sustav od ručke do sajli mjenjača.

Nakon toga apsolutno nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Da, kada uđe u rezonanciju prizvodi buku, nije baš metalna, vise da lupa plastika u plastiku ili slično ...

Dovoljno je lagano prisloniti prst ili povući malo onaj skaj ispod ručice i prestane, ali nema što stalno držati da ne vibrira.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pogledaj malo bmw serije 3 dizlove kako im se trese mjenjač u leru. za svaku sramotu

Link to comment
Share on other sites

U Renaultovom servisu su rekli da je to komplet sa sajlama i da nemaju baš nešto pametno osim očito promijeniti cijeli sklop ... A nije u garanciji, tako da još razmišljam da li me dovoljno smeta da idem u neki skuplji popravak. :-)

Nisam se sjetio da pogledaju nosače motora.

Možda da ih preventivno zamijenim, moguće to smanji vibracije, dovoljno da vise ne rezonira?

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.