Jump to content

Pukla opruga.


stanislav

Recommended Posts

Neki dan sam bio na "danima otvorenih vrata" i nakon brzinskog pregleda majstor veli pukla vam je zadnja lijeva opruga :( Ako mijenjate trebali bi u kompletu promijeniti lijevu i desnu.

Cifra, luda....Nego riješiti ču to u dogovoru s svojim mehaničarom. Koju oprugu preporučuje te (našao sam na njuškalu Monroe  za 275kn komad)?

Link to comment
Share on other sites

I meni na Cliu prije par godina zadnje lijeva. Otkinulo se nekih 5cm koji sjednu na most. Možda su se žurili u proizvodnji pa su malo prebrzo zagrijali ili ohladili taj dio (najbolji ponuđač) :D

Link to comment
Share on other sites

Imao sam početkom godine sličnu situaciju. Ne sjećam se točno, ali čini mi se da su u Baotiću tražili cca 700-800kn za KOMAD, dake oko 1500kn + rad.

Uzeo Kayaba opruge u Intercarsu jer Anđelko nije imao, a bilo hitno. Cca 500kn komplet.

U 3 i pol godine imam puknutu prednju lijevu i zadnju desnu :D

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Slična shema kod mene. 400kn komplet i odmah sam zamijenio obje. Kuc-kuc u drvo još su čitave.

Link to comment
Share on other sites

Loš materijal i loša antikorozivna zaštita. Korodira u materijal po presjeku i onda puca. Svi vele da se mjenja u paru, a prodaju komadno. :goni:

Link to comment
Share on other sites

Meni pukla prednja desna na 120.000 km u proljece, 1000 kn/kom ( cup ). I nisu mi rekli da moram i lijevu mijenjati ..

Link to comment
Share on other sites

U ovlaštenom? Ako da, možda su išli na zicera, jer da su ti rekli 2000kn, dvaput bi razmislio di ćeš mijenjati :)

Link to comment
Share on other sites

ma lopovluk cisti. doma se to promjeni za pol sata max. mene strah da i meni ne puknu. radio opruge u rio zagrebu i sad izgledaj kao da su na kisi stajale godinu dana. mozda cak uzmem fk na proljece

Link to comment
Share on other sites

Neki su uzimali Eibach za cca 1700 kn sve 4, ali spuste auto za 3 cm ...

Link to comment
Share on other sites

Eibach je vrh za svakodnevnu upotrebu i nisu tvrde opruge, a fino spuste. Mislim na Sportline, Pro-kit su nesto tvrdje...

Link to comment
Share on other sites

I onda mijenjaj amortizere pa više nije 1000-1500kn nego malo više... A onda mogu i gewinde stavit :D

Link to comment
Share on other sites

meni je autu  u 3 mj ove godine pukla na dvoristu prednja desna opruga... i opruge se mjenjaju u paru ... u ovlastenom cijena je čudo. jeftinije mi bilo uzet eibach za 1500 , i promjeniti sve 4 i garancija ... 

dok kod skidanja opruga skužili smo da je i pukla bila zadnja ,na autu se nije ništa osjetilo sve koda je ok . 

ima za 1350kn H&R opruge isto ,  megane je sad imao tehnički pred tjedan dana i sve normalno prošlo, auto po meni je dosta udobniji nego tvornički ,i ljepše mu felga kolko tolko sjedne ,mada je idalje koza jer ima ogromnu rupu inače iznad gume. 

 

na drugom autu 197ici sam isto odma skino orginal opruge i druge stavio 35/35 pa ko mu je.e mat.r ... necu strahovat oće mi u kojem zavoju puknut tvornička ili ne ...  

 

u zadnji mjesec dana javilo mi se par ljudi na scenicu ,laguni i par megana karavan da su im pukle jedna ili više opruga ...i svi na eibach idu .

 

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Serijske opruge, su mi pre mekane auto kao da pliva....Ovlašteni je tražio 1200 komad :goni:

Za početak ču primijeniti zadnje dvije. Jel komplicirano sam promijeniti? 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje sam mijenjao u dvorištu. Poprilično jednostavno, iako sam imao nesreću da mi pukne vijak koji drži amortizer pa sam morao majstoru.

Ja sam stavljao i opruge i amortizere, realno pola sata laganog posla.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.