Jump to content

leteci lezajevi


maracmarta

Recommended Posts

pozdrav...radi si o laguni 2 ph1 1.9 dci 88 kw 2003,evo kako stvari stoje,nakon pregleda vozila u servisu rekli ljudi zamjeni letece lezajeve preventivno jer si proso 208000...sljedi servis na 210000 pa bi uz to promjenio i letece,pa me zanima koje i di uzet,ako je netko mjenjao na laguni 2 dci bio bih zahvalan na informacijama

Link to comment
Share on other sites

glyco...dobri i nije cijena pretjerana...ja sam stavio te i auto evo napravio već 15000km i sve ok....

Link to comment
Share on other sites

glavno da nemaš fauve 1,9tdi BXE motor iz 2007. da ti klip blok probije kad riknu ležajevi :bigl:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Imam scenic 3, 2012, redizajn kupljen prije 3 mjeseca sa 134000 km, a sad ima 139000 km. Prije mjesec dana sam na par sekundi čuo zvuk koji se, koliko sam uspio istražiti, odnosi na leteće ležaje. Kako se zvuk javio samo kratko i više se nije javljao, nisam ga vozio kod servisera. Danas mi se opet javio taj zvuk ali traje cijelo vrijeme i dosta je tih. Ako se zvuk bude čuo, posčije posla ću auto odvesti na servis.

Auto je pod garancijom i zanima me što bih sve trebao mijenjati i znači li to da se uskoro očekuje da će ležeći potpuno riknuti ili auto može još neko vrijeme voziti tako? Za 5 mjeseci idem na veliki servis.

Svakako ću otići kod svog servisera ako se zvuk bude čuo, ali zanimaju me dodatne informacije čisto da se pripremim.

Link to comment
Share on other sites

možda i nisu u pitanju ležajevi, a ako je pod garancijom svakako teraj u ovlašteni. Moguće da su i podizači ventila, nisi napisao u kojim uvjetima se to javlja, pri paljenju, kad je ugrijan motor itd

Link to comment
Share on other sites

Hmm zvuk se prestao čuti tako da u servisu nisu mogli ništa poslušati.

Jučer sam napravio 30 km poslije posla, prva 2-3 km se nije ništa čulo, pa se cca 10ak km čuo taj zvuk prilikom dodavanja gasa i kad se motor ugrijao više se ništa nije čulo. Danas se ništa ne čuje...

Što bi to moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

Kako uopće zvuči kad leteći odu?

prvo što uočiš je ujutro kad ga pališ da dugo treba da se lampica indikatora ulja ugasi, tad i malo zveči iako se kod dizela to ne čuje jer ga nadglasa rad motora, onda lampica zna treperiti u leru, na kraju svijetli i iz mašine ronda, al do tad netko tko se imalo kuži u auto je trebo reagirati.. ja sam vozio jednog fiata prije 10 godina sa luftom u lagerima pola godine,  kad je bio topli blinkala je lampica ulja a kad je bio hladan pri paljenju zaružio je na suho i onda se utišao. u vožnji se nije čuo. sipao neki aditiv i prodao ga. kod benzinca nema takvih jakih sila na lagere ko kod dizela pa je očekivano da nikad ne odu. nebi smjeli ni na dci, al šta ćeš.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Opet ja, danas mi se opet kratko čulo klepetanje iz motora i to pri ubrzavanju i najviše kad je volan malo zakrenut. Problem je što se taj zvuk ne javlja uvijek nego jako rijetko...

 

Koliko je uopće komplicirano da se ti leteći ležajevi provjere? Za 5 mjeseci idem na veliki servis pa sam im mislio reći da ih provjere ako je moguće

Edited by dombos
Link to comment
Share on other sites

Danas mi se opet javio taj zvuk. Ako je auto u leru (bilo u vožnji ili u mirovanju) zvuk se puno manje javlja.

Link to comment
Share on other sites

otvori haubu i osluskuj od kuda tocno dolazi zvuk mozda nije bas iz kartera, mozda koji spaner, rolica il nekaj..

Link to comment
Share on other sites

Uspio sam snimiti zvuk (pojačati zvučnike)

https://sendvid.com/sq9th5k5

međutim kad sam došao do servisa zvuk je nestao... Inače primjetio sam da ako auto laganije vozim zvuk duže traje.

Zvuk se javlja samo pri dodavanju gasa i glasniji je u vožnji nego na leru.

Znači zvuk se javlja u prosjeku jednom mjesečno pa ako netko zna po zvuku što bi ovo bilo :)

Edited by dombos
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.