Jump to content

Fault in fuel injection


Erich

Recommended Posts

Izgleda da sam ipak baksuz. Supruga je jučer napravila prepis svoje nove-stare pile (Laguna II 2,2dci) i ona danas odmah počela "kakati". Prije nego vam objasnim o čemu se radi želim reči da nisam kod kuče nego na terenu (posao) tako da ne znam ni sam kako se auto ponaša kako radi ni ništa ostalo. A da sad opet ne filozofiram staviču sliku koju mi je supruga poslala.........budite blagi u komentarima i nemojte me plašiti....

IMG-20151121-WA0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Skoro i da nema vlasnika 2.2 DCI kome nije ova poruka za safemode iskocila. Mnogo sirok pojam, moze svasta biti, najpre dijagnostika da smanji krug moguceg defekta pa onda ....

Link to comment
Share on other sites

Kaže supriga, pojavilo se ka je išla u trgovinu.....obavila šoping i kd se vračala kući opet sve normalno.

E, sad jel nešto opasno ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Skoro i da nema vlasnika 2.2 DCI kome nije ova poruka za safemode iskocila. Mnogo sirok pojam, moze svasta biti, najpre dijagnostika da smanji krug moguceg defekta pa onda ....

E to si dobro napisao. Naglasak je na skoro.

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro svima.

Jučer supruga bila na dijagnostici i, ništa, majstor je rekao sve je ok auto nema nikakve greške.

Dakle????

Link to comment
Share on other sites

Nije moguce da iskoci ova greska a racunalo da to ne memorise. Clip to mora procitati. Jos nisam cuo da nekome "Fault in fuel injection" ostao nememorisan u racunalo ubrizgavanja  :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Reci majstoru da kupi dijagnostiku a ne da laže ovaj napaćeni narod. Dijagnostika grešku mora vidjet bila ona stalna ili povremena.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, samo vam prenosim info od moje supruge. Bilo joj javilo da je otišla žarulja na štop svjetlu. Otiška kod majstora spojili lagunu na laptop i na laptopu pokazalo da ne radi desno štop svjetlo, žena pita jel to sve kaj pokazuje ili ima još kaj. Majstor je deko da je to to.

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro svima.

Jučer supruga bila na dijagnostici i, ništa, majstor je rekao sve je ok auto nema nikakve greške.

Dakle????

Jel još svijetli upozorenje?

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Frendu se javlja ta poruka + jos jedno 3 razlicite, nesto pre-heating, ma cirkus.Isto 2.2.Otisla turbina.Grijanje j**e.Otkazali farovi.

Ko je spario taj auto i taj motor treba ga zatvorit u jedan hladni hangar sa 50 laguna 2.2dci i nek ih voza okolo po cijele dane i noci, to bih mu dao umjesto Golog otoka

 

Link to comment
Share on other sites

Frendu se javlja ta poruka + jos jedno 3 razlicite, nesto pre-heating, ma cirkus.Isto 2.2.Otisla turbina.Grijanje j**e.Otkazali farovi.

Ko je spario taj auto i taj motor treba ga zatvorit u jedan hladni hangar sa 50 laguna 2.2dci i nek ih voza okolo po cijele dane i noci, to bih mu dao umjesto Golog otoka

 

Kakve veze imaju grijanje i farovi s 2.2 dCi? Na niti jednom drugom motoru nije otišla turbina?

Link to comment
Share on other sites

ne, ne svijetli više

Vjerojatno je riječ o instalaciji. Volio bi svojim Clipom pregledati taj auto, greška bi sigurno bila u memoriji. Paljenje upozorenja "fuel injection fault" može se dogoditi zbog mnogo razloga, od kvara na papučici gasa pa do kvara na ECU-u.

Link to comment
Share on other sites

Kad se pojavi takvo upozorenje, pa nestane samo od sebe, zna čovjeka izludit. Zezalo me neko vrijeme i onda

sam poskidao sve đekove koji postoje, očistio i našprico kontakt sprejom, čak i kabel od antene. Evo prošla godina dana i 

više ne luduju žute lampice. Budimo realni, ne može biti ozbiljan kvar ako te baci u safe mod i nakon 10 min. upališ auto i

radi ko da ništa nije bilo. Kod mene je očito bio neki kontakt, probaj i ti, za početak.

Link to comment
Share on other sites

Kad se pojavi takvo upozorenje, pa nestane samo od sebe, zna čovjeka izludit. Zezalo me neko vrijeme i onda

sam poskidao sve đekove koji postoje, očistio i našprico kontakt sprejom, čak i kabel od antene. Evo prošla godina dana i 

više ne luduju žute lampice. Budimo realni, ne može biti ozbiljan kvar ako te baci u safe mod i nakon 10 min. upališ auto i

radi ko da ništa nije bilo. Kod mene je očito bio neki kontakt, probaj i ti, za početak.

Uf to je malo problem jer iskreno govoreči nemam pojima o tom autu totalo mi je novi,tako da čemo to ostaviti zasad kako je. svejedno hvala na savjetu

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je riječ o instalaciji. Volio bi svojim Clipom pregledati taj auto, greška bi sigurno bila u memoriji. Paljenje upozorenja "fuel injection fault" može se dogoditi zbog mnogo razloga, od kvara na papučici gasa pa do kvara na ECU-u.

E da si malo bliže možda bi i došao do tebe da to malo pogledaš ali ovako mogu ti reći jedino veliko hvala na ponudi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da podijelim novo, na svu sreču pozitivno iskustvo sa Lagunom. Jučer popodne primjetih nekakvu masnu fleku na dvorištu.....panika zve se majstor a ni jedan nema vremena i nađem jednog koji me je primio danas u 8 ujutro. Dakle odpojilo se nekakvo tanko crijevo od povrata. Ja mislio da curi ulje ali nije bilo ulje nego gorivo. Majstor reče da se zbog toga i pokazivao ovu famoznu grešku. Sad čekam da dođem na malo otvorene ceste pa da ga malo "stisnem" da vidimo oče opet skočiti.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, ja iapribao Lagunu, onak pošteno, ali baš sam ju zašarafil u drugoj pa u trčoj, i više nisam imao ceste....sve super nikaj se nije upalilo i nikaj ne kaoa ispod.

Link to comment
Share on other sites

Neće se ni paliti, ako je sve složio kaki treba. Ja svoju isto znam nagaziti pošteno pa se nikada nije upalilo upozorenje za kvar na ubrizgavanju goriva.

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm... jucer se ja vozio po Njemackoj i reko ajd da stanem na pumpu natocit da se ne mislim poslije. I sve po ps-u drzao u leru minutu i po da se ohladi turbina, ugasim, natocim, palim sve ok, hocu krenut trokira i gasi se. Drugi pokusaj krecem sa jacim gasom, i primi negdje na 2000 okretaja i dalje ide normalno kako treba ali iskace famozna poruka. Na autoputu sam onda jace stisuo gas u cetvrtoj, i poruka sama od sebe nestane. Sad cu ja u pon majstoru bas me zanima hoce li na kompjutoru nesto izbacit.

Sad ja imam neku glupu teoriju na ovom dijelu autoputa bilo je ogranicenje 120 i ja sam tako ukucao u tempomat i vozio u sestoj a bilo je par dobrih uzbrdica. Da se nije nesto zagusilo?

E da, sretan Bozic ljudi!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.