Jump to content

Clio III /phase I


geor06

Recommended Posts

S obzirom da mi se pružila jedinstvena prilika da za male novce kupim navigacijski displej pod br. 259156554R  i kontrolni modul pod br. 280380655R,

odlučio sam se za realizaciju projekta ugradnje original Renaultove navigacije TomTom u Clio 3 koji do sada nije imao taj sustav. 

Do sada nisam uspio naći dijelove kao što su: konektori i kablovi za antenski podsustav i ožičenje koje spaja sve dijelove sustava. S obzirom na rečeno još

ne znam da li sadašnji radio uređaj zadovoljava kriterije kompatibilnosti ili ću isti morati  zamijeniti sa drugim radiom. To ću saznati tek kad

uspijem nabaviti kablovinje i konektore.

Da li je netko na ovom forumu pokušao sa sličnim projektom ili možda zna nekoga koji je to već uradio?

Svaka pomoć bi bila dobrodošla.

Ako uspijem, objavit ću kompletnu dokumentaciju kao pomoć za druge forumaše koji će možda doći na sličnu ideju.

Ako ne, ipak sam barem pokušao....................i drugima uštedio nešto love.

Edited by geor06
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su se mnogi raspitivali ali su odustali. Nitko nije spojio sve to tako da se nezna. Kolega sa foruma je spojio mobitel i obd pa ocitava podatke i moze pustati videe. Ako ikad uspijes spojiti javi sto je sve potrebno za nas ostale :D

Link to comment
Share on other sites

ja sam isto mislio spajati orginal navigaciju.. ali kad su mi ovdje rekli proceduru i kako sta... odustao sam od toga i presao na sekundarni nacin. Kao sto je jurazg rekao ... Izlio sam kao orginalno kuciste za display od navigacije 7" i unutra doveo struju sa upaljaca i spakovao u to mobitel. Tako da sam dobio i telefon i navigaciju i muziku i video i internet.... Relativno me jeftinije izaslo. nego da sam ugradjivao orginal. Zasto ne orginal zato sto se moraju zice provlaciti kroz orginalne kanale sto vuce rastavljanje auta. tacnije dijelova kuda idu zice. Da mi neko prtlja po autu radi cejfa nisam dao. Ovako sam samo od upaljaca provukao struju, stavio prekidac da dajem napon kad ja zelim i to je to. Imam i kontrolu za OBDII konektor putem BT na mobitelu tako da mogu iscitavati neke sitne greske i sl. (fala bogu) toga nema. 

Ako ti ista moze pomoci evo ti dio gdje sam ja to radio i kako....

Link to comment
Share on other sites

 

Što se tiče navigacije mogu reći da su dijelovi koje sam kupio međusobno kompatabilni. Da bih saznao za kompatabilnost radio uređaja potrebno mi je kablovinje koje je jako teško nabaviti. Pokušao sam doma, preko UK foruma i ebaya, no nisam do sada uspio. Jedan mi je Englez obećao pomoći ako što nađe na otpadu u Liverpoolu. Interesantno, ovi koji su mi prodali displej i kontrolni modul nisu imali kablovinje.

Dakle, ako netko sazna za koji Clio ili neki drugi model sa navigacijom (2009-2012), da se nalazi na otpadu i da ima antenske priključke sa ožičenjem, javite...................nagrada je butelja vrhunskog vina............

Edited by geor06
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

S obzirom da do sada nisam uspio naći neki karambolirani Clio 3 sa navigacijom odlučio sam se iskoristiti kupljeno zamjensko kućište u koje sam ugradio mobilnu navigaciju Garmin Nuvi 710 koju sam imao od ranije.

Kako to izgleda, može se vidjeti na donjim slikama.

Prva slika prikazuje stari zamjenjeni displej, a druge dvije novo kućište sa ugrađenom mobilnom navigacijom Garmin Nuvi 710

 

c3.jpg

WP_20160130_15_30_31_Pro.jpg

WP_20160130_15_27_52_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.