Jump to content

Pitanje o gumama


olympya

Recommended Posts

U knjizici imam 195/65 r15 i 205/55 r16. Zanima me dali bi ja mogao staviti 195/55 r16 a da sve bude po zakonu? 

Link to comment
Share on other sites

ukratko, ne. Sat tj brzinomjer ti je kalibriran na određenu veličinu guma i zbog toga za određeni auto imaš određenu vrstu guma. Čak nije legalno niti druge dimenzije guma stavljati na auto makar imaju isti vanjski opseg, ali sve možeš sa atestom riješiti. Atest samo kotača/guma ispadne oko 300-350kn

Link to comment
Share on other sites

Kuzim, dali dobijem nesto stime da se smanji potrosnja i da auto ide bolje ako bi stavio 195/55r16? Ako ne cu stavit 205/55r16 i to je to.

Link to comment
Share on other sites

možda bi malo manje trošio, ali uzmi u obzir da je 195-55-16 skuplja guma

eventualno možeš ići na 195-65-15 pa uzeti drugi set felgi, pa onda tu imaš uštedu na cijenu gume (jer je 195-65-15 jeftinija od 205-55-16) a i svake godine na montaži (jer kad imaš na zasebnim felgama, možeš sam mijenjati kotače)

Link to comment
Share on other sites

A znam da, neda mi se imat dva seta felgi. Sava eskimo hp na vulkal.hr su 450 kn, 195/55r16...

a neznam vidit cu jer sad imam 17ice sto mi je preveliko i skupo

Link to comment
Share on other sites

pa ako sad imaš 17 ionako moraš kupovati drugi set felgi?

ja se ne bih igrao sa nestandardnom dimenzijom, stavio bih ono šta je homologirano

Link to comment
Share on other sites

Te 17 bi prodao. I sad neznam sta uzet da bude za u budue, gume 15 ice su dosta jeftine, al kako to izgleda na tako vecem autu neznam

Link to comment
Share on other sites

Koliki ti je promjer diska naprijed?

Meni na lagunu 15" felga ne stane jer udari od čeljust kočnica.

Bojim se da ni tebi neće stati 15".

Provjeri taj detalj prije nego se upistiš u cijelu nabavku drugih kotača!

Link to comment
Share on other sites

mozda imas lose 15" jer i tu ima velike varijacije. npr na megsa ne staju bilo koje 15" felge a 282mm su 

Link to comment
Share on other sites

Moze biti da su bile "krive" 15".

Uzete sa starije lagune sa 5 rupa.

Ali svakako bi bilo dobro da proba staviti 15" felgu prije nego ju kupi. Jer sigurno neće kupiti novu original već polovnu sa njuškala. A tamo se nađe vrpa "istih" celgi koje nisu identične. 

Link to comment
Share on other sites

Dosta Alfi ima 284mm prednje diskove i oni uredno stanu pod 15" felgu, sve je stvar ET-a, kolko je felga uvicena il izbacena pa sukladno tome struze il ne struze po klijestim...

Jedino ak Renaulti imaju cetveroklipna klijesta pa su puno veca od tih na Alfama sto cisto sumnjam...

Edited by ph-quick
Link to comment
Share on other sites

Nasao sam nekoliko originala na njuskalu za 100 eura bas za lagunu. Ali stavit cu ipak alu 16. Da ne izgleda prejadno s 15icama. Dali ima netko tako dobar tu da bi mi pogledao neke felge u Zagrebu? Ja sam u Porecu a tako mi se neda kupovat tek tako pa da su ostecene

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.