Jump to content

Hitno, Scenic 2008 prozori se otvaraju sami od sebe


riceburner

Recommended Posts

Daklem jucer me nema celi dan doma, dodem navecer i otvoren suvozacki prozor, vec sam mislio prvo da je netko provalio,

al sam optuzio zenu da je ona ostavila :goni:  jutros, dodem do auta i otvoren prozor iza suvozaca, ono WTF, jel imao netko mozda nekih slicnih iskustava?

Sad me strah auto ostavit na parkingu opce...

Zahvaljujem!

 

Link to comment
Share on other sites

Daklem jucer me nema celi dan doma, dodem navecer i otvoren suvozacki prozor, vec sam mislio prvo da je netko provalio,

al sam optuzio zenu da je ona ostavila :goni:  jutros, dodem do auta i otvoren prozor iza suvozaca, ono WTF, jel imao netko mozda nekih slicnih iskustava?

Sad me strah auto ostavit na parkingu opce...

Zahvaljujem!

 

Popularni i poznati Temic modul.

Link to comment
Share on other sites

Vlaga ušla u modul upravljanja prozorima koji su na samim elektromotorima od podizača.

Čini mi se da su ljudi uspijevali riješiti problem čišćenjem kontakata i dodatnom izolacijom samog modula od vode. termobužir ili takvi nekakvi diy popravci.

Drugo riješenje je nabaviti polovni iako ćeš teško naći ispravan.

Ima i neko riješenje preko ebaya, kupiti neki zamjenski i "poboljšani" modul, pa ga ugraditi.

Jednom sam to nešto njuškao i gledao dok sam se bavio mišlju ubacivanja impulsnog podizača na suvozačev prozor u lagunu, ali me je prošlo jer za dobiti impulsno moram mijenjati (dorađivati) kompjuter kabine, a to mi se nije dalo raditi

Link to comment
Share on other sites

evo guglao sad malo, veselo, dan prije nego se to desilo obilno sam prao auto od morske soli i onog sranja na autoputu kaj posipaju,

ima li nade da je to samo privremeno podivljalo dok se ne posusi ili je fasovalo trajno, vidim cifre za te module su zverske, a i zamjenski koji zadrzavaju sve funkcije su isto redom 500+kn :-o

Link to comment
Share on other sites

Otvori, ocisti i sastavi.

Velo lako da mozes spreciti komplet propadanje motora/elektronike a ako ostavis ovako ce samo ic na gore.

Link to comment
Share on other sites

znaci za vikend rastavljam scenica :D woohooo

stala je supruga u servisu, vele da i neki konektor ispod suvozackog sica sa strujom za zadnji kraj auta voli zezat, jer su ju pitali dal se otvaraju samo prozori na istoj strani...

Link to comment
Share on other sites

S renolom nikad dosadno...

Al radim u takvoj firmi ti svi voze vw skoda audi bmw... I kad citam ovdje o renolim...i nisu neki problemi, kakve oni imaju na tim grupacijama haha

Ja imam 2 renoa doma izasad se dobro sve drzi

Link to comment
Share on other sites

Frendu je pred 3 godine na Megsu karavanu ista prica bila..

sam od sebe suvozacki se spustao...stvar je bila u elektromotoru.... mislim da je 2200 bila cijena

Link to comment
Share on other sites

Privremeno rijesenje, pocupaj struju sa da ne dolazi do vrata, motorica... Neznam da li ima poseban osigurac, iscupas ga i nemoze se sigurno otvoriti :)

Edited by Domba
Link to comment
Share on other sites

nasao sam neki trik za straznje prozore, 40 amp osigurac :) zadnje ionako nikad ne otvaram :)

vise me brine ovo kaj se suvozacki spusti cijeli i sve je na izvolte :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znaci za vikend rastavljam scenica :D woohooo

stala je supruga u servisu, vele da i neki konektor ispod suvozackog sica sa strujom za zadnji kraj auta voli zezat, jer su ju pitali dal se otvaraju samo prozori na istoj strani...

ja sam imao taj problem,i na kraju su prozori do kraja prestali radit.

Ispod vozacevog sjedala je konektor,i cijeli je oksidirao,cak su i zice vani bile a neki pinovi na konektoru i nestali,otpao i plus.sve sam odrezao i zalemio zicu na zicu direkt i sad radi.

Link to comment
Share on other sites

rijeseno kod mene :) bio na testu u Becu na 4 dana :)

tjedan ranije, bura je supruzi istrgla vrata iz ruke i udarila su u granicnik te se izvukla gumena zastita na konektoru vrata, a kako sam dobro prao auto nakon soli i autoputa,

voda je dosla na konektor i zato je podivljalo :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.