Jump to content

Promjena šoferšajbe - spužva između šoferšajbe i kontrolne table


Milentije

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Odnedavno sam vlasnik megana 2 (1.9 130, 2008.). Strašno me je živciralo cvrčanje spužve koja se nalazi između šoferšajbe i kontrolne table, ali nikako nisam uhvatio vremena da naprskam to silikonskim sprejom.

Elem, juče na putu iz Doboja za Banja Luku shvatim da mi je šoferšajba napukla. Srećom znam jedan servis u kojem su mi krpili šoferšajbu na Puntu prije par godina i odmah odem do njih. Kažu mi da je pukotina predugačka i da ne mogu to sanirati i preporuče mi da primjenim šoferšajbu. Ostavim im kola i oni su promjenili šajbu (original, polovna). Pošto je bio mrak kada sam preuzeo auto, nisam uspio ni vidjeti detalje. Vozeći se nazad za Doboj primjetim da nema više onog cvrčanja spužve i pomislim da su u to sanirali usput kad su već mjenjali šajbu.

Danas u vožnji čujem opet neki zvuk u donjem desnom uglu šajbe, ali ovaj put nije cvrčanje nego neko klaparanje ili škripanje, ne znam kako bih objasnio. Bacim oko ne bih li našao izvor problema i vidim da one spužve više nema. Pokidali su spužvu i sad mi tu zjapi rupa, kroz koju se vidi ona termo i zvučna izolacija od komada tkanine i kad uključim ventilator na maksimalnu brzinu i stavim da duva u šajbu počnu ti komadi da mi lete po autu.

Da li je normalno da se ta spužva kida prilikom mjenjanja šajbe? Šta sad uraditi? Ako to ne bi trebalo biti pokidanu prilikom mjenjanja šajbe da im idem nazad da reklamiram urađeno?

Prvo sam poludio zbog lomljenja šajbe, sad sam lud zbog ovoga što su napravili mjenjajući je...

Zahvaljujem svima za odgovore.

Link to comment
Share on other sites

poslikaj taj dio pa da ti usporedim, moja je mjenjana prednja

Link to comment
Share on other sites

Sfušali su i nisu htjeli potrošiti još 30 kuna spužve ili ju nisu imali u radnji - i nisu ju stavili. Sad moraš skinuti tablu i kupiti tu spužvu...i nalijepiti.

Link to comment
Share on other sites

Ako kupujes , Kupi skuplju šoferšajfu. Meni se na 3 mjesta okrunila od udarca kamenja. Nije se nigdje proširila pukotina oko 3 godine. samo na mjestu udara kamenja je lagano oštećenje kao rupa. Da imam lošiju šoferšajbu davno bi se napravila crtica i počela pucati.

Link to comment
Share on other sites

gdje vi to skupljate kamenčiće po šajbama? Moja 16 godina i netaknuta. Preblizu vozite, ne održavate razmak ili je samo pitanje sreće?

Link to comment
Share on other sites

gdje vi to skupljate kamenčiće po šajbama? Moja 16 godina i netaknuta. Preblizu vozite, ne održavate razmak ili je samo pitanje sreće?

Samo sreća.... gle kad voziš iza kamiona moraš držati veliki razmak, ali ako ga pretječeš i naletiš na kamen izbija ti 100 % komad šajbe.... Može se iza automobila isto desiti samo teže. 

Najviše mrzim ovo doba kad će se bacati kamenje, radi poledice, a snijegu još niti glasa. 

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

I mene interesira ta spužva. U Renault centru cijena iznosi oko 280 kn. Ima neko bolje rješenje?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Koju točno cijev od armaflexa si kupio? Link baca na 13x18 ali to je malo predebelo ... Ili nije? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Koju točno cijev od armaflexa si kupio? Link baca na 13x18 ali to je malo predebelo ... Ili nije? ;-)

to ti je mekano ko duša tak da možda nije predebelo... radim s tim pa znam... al nek ti netko konkretno odgovori....

Link to comment
Share on other sites

Koju točno cijev od armaflexa si kupio? Link baca na 13x18 ali to je malo predebelo ... Ili nije? ;-)

Pogledam ti danas točno na računu kad dođem doma.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavio 13/15.

Slobodno stavi s manjim promjerom. Deblju nemoj nikako. Teško ćeš ju zagurati.

IMG_20160311_163722.jpg

Ovako to izgleda kad se zagura

IMG_20160311_161318.jpg

Edited by mario07
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.