Jump to content

Grijaci / krug grijaca greska


Penava

Recommended Posts

Ovako, bio sam na tehnickom u Svedskoj, tu su stvarno sitnicavi, nasli su mi gresku grijaca ili kruga grijaca, felkod je P0380 barem tako njima kompjuter izbacuje.

Moguce da su grijaci otisli, auto je iz 2005. i vjerovatno nisu nikad mijenjani, ali mi je cudno da ne svijetli nista u autu :geek:. Ne pustaju bez da se to rijesti, sta bi moglo biti?

Auto je Laguna 1.9 dCi 88 kW, 2005. godina.

Link to comment
Share on other sites

Sad cu u HR za praznike pa cu ga servisirat, ovdje su cijene :aua:. Nego, nije mi jasno zasto indikator grijaca ne svijetli ako su otisli a OBD izbacuje gresku

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno je tako. Za jedan neispravan grijac ne signalizira nista. Osjetia jedino da auto na hladno radi malo grublje.

Edited by Chorka
Link to comment
Share on other sites

Ovako, bio sam na tehnickom u Svedskoj, tu su stvarno sitnicavi, nasli su mi gresku grijaca ili kruga grijaca, felkod je P0380 barem tako njima kompjuter izbacuje.

Moguce da su grijaci otisli, auto je iz 2005. i vjerovatno nisu nikad mijenjani, ali mi je cudno da ne svijetli nista u autu :geek:. Ne pustaju bez da se to rijesti, sta bi moglo biti?

Auto je Laguna 1.9 dCi 88 kW, 2005. godina.

Ne bi ti to trebao biti problem, ja sam ovako sakat kakav jesam uspio zamijeniti jedan. Moraš imati osnovni alat, ali je problem ako će se Šveđani pozvati na pohranjenu grešku. Ja nemam OBD pa ne znam može li se univerzalnim obrisati greška tog tipa. Uglavnom, ovdje su grijači oko 100 kuna, ispravan pokazuje otpor negdje između 0,6 i 1 ohma, ako se dobro sjećam. Evo, ovo će ti dobro poslužiti. To je video snimak zamjene grijača na Scenicu, ali je isti motor u pitanju.

https://www.youtube.com/watch?v=RVuYXyNfiZ4

Link to comment
Share on other sites

E hvala ti puno. Ma stvarno su komplicirani s ekologijom. ** i njih i ekologiju, mozes si mislit koliko drzava od 9,5 milijuna pridonosi globalnom zagadjenju a oni se uhvatili ko pijan plota

Link to comment
Share on other sites

Švedi kažu zakon je da se poštuje [emoji12]

Da ti dovezem dijelove za par dana?

Da li si ugrađivao dodatni grijač na blok motora?

Link to comment
Share on other sites

Švedi kažu zakon je da se poštuje emoji12.png

Da ti dovezem dijelove za par dana?

Nije ni u Švedskoj baš 100% sve po PS-u. Razlika je ta što se tamo u godinu dana fušarenja pristojnog posla zaradi za novi BMW, a ovdje za rabljeni.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Švedi kažu zakon je da se poštuje emoji12.png

Da ti dovezem dijelove za par dana?

 

Da li si ugrađivao dodatni grijač na blok motora?

Ma sve u redu, ali koliko to ima smisla dok se preko puta Poljaci jos uvijek griju na ugljen :). Moze dijelovi, daj mi samo reci cijenu. I daj mi pogledaj, ako mozes naci taj grijac bloka sa elektroinstalacijom (uticnicom i kablovinjem). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ihih sta je Reno. Krepala 3 grijaca, a masina palila na -15 bez problema.

Cudno mi samo da na tabli nije nis pokazivao:nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ihih sta je Reno. Krepala 3 grijaca, a masina palila na -15 bez problema.

Cudno mi samo da na tabli nije nis pokazivao:nezna:

Ista situaciha kod mene prosle godine :) i da, ne prijavljuje gresku na tablu, jedino preko dijagnostike. Moras testirati jedan po jedan ako nemas dijag.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.