Jump to content

Zamjena ulja


Erich

Recommended Posts

Našao sam temu sa uljima i opčenito o uljima, ali nigdje nisam uspio nači preporuku koje ulje da stavim u svoju pilu.

Dakle radi se o 2.2dci motoru i motor ima 187tkm, savjeti...????

Link to comment
Share on other sites

Našao sam temu sa uljima i opčenito o uljima, ali nigdje nisam uspio nači preporuku koje ulje da stavim u svoju pilu.

Dakle radi se o 2.2dci motoru i motor ima 187tkm, savjeti...????

Shell Helix Ultra Diesel 5W40.

Link to comment
Share on other sites

Sta nema on dpf? Kolko znam navedeno ulje nema rn0720 normu ili grijesim?

Link to comment
Share on other sites

Trebao si stavljati ulje sa rn0720 normom odnosno low saps ulje, ako nije low saps ulje dugoročno ćeš uništiti dpf

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Dci 2.2 motori nemaju DPF, vec njihova zamena 2.0 Dci, al ne smem da se kladim

Ima, ali onaj sa 140 KS (102 kW Phase 2). Za njega se preporuča Ultra 5W30.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ne to, to je univerzalno za benzin i diesel, kako je kolega napisao Shell Helix Ultra Diesel 5w40

Di si Mafro, dugo te nije bilo.

Tako je, Diesel inačica RN0710 norma.

Link to comment
Share on other sites

Smijem li ja to stavljati u svoju lagunu, 1,9 dci 96 kW sa DPF-om

Do sada sam ga koristio

Za tvoj auto Shell preporuča Ultra Professional AM-L 5W30.

Link to comment
Share on other sites

Ali i taj rabi 5w40 RN0710.

5W30 preporuka od strane Shell-a, a to da ne traži "low saps" ulje je istina.

Link to comment
Share on other sites

5W30 preporuka od strane Shell-a, a to da ne traži "low saps" ulje je istina.

Shell nije proizveo motor, preporuka Renaulta je 5w40 RN0710.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mogu vjerovati..... na pola puta između Slavonskog Broda i Koprivnice (Suhopolje) meni Laguna fino izbaci grešku "pad pritiska ulja.....ugasite motor".........stanem ja izađem van i imam kaj vidjeti....cijela desna strana auta crna u od ulja. Desna strana motora masna ostalo ništa, Mobitel u ruke...prva benzinska za 1,5km.......spustim haubu, ubacim karticu radi on provjeru i ništa ispiše mi OK.......upalim i lagano prema benzinskoj.....samo što sam krenuo opet. 

Došo do benzinske kupio 4 litre ulja ulio 3 i na mobu našo majstora na 3,5km od moje lokacije.......uglavnom ulje je teklo ispod mene.

Da skratim, otišo semenig na bregastoj osovini.

Auto ostao u Suhopolju, mjenja se semening na bregastim osovinama, radilici, klinasti remen, stazni remen vodena pumpa i naravno ulje i filter ulja. koliko inače servis takvog opsega košta? Imam osječaj da me je "majstor" oderao reko je sa poslom 3000kn

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mogu vjerovati..... na pola puta između Slavonskog Broda i Koprivnice (Suhopolje) meni Laguna fino izbaci grešku "pad pritiska ulja.....ugasite motor".........stanem ja izađem van i imam kaj vidjeti....cijela desna strana auta crna u od ulja. Desna strana motora masna ostalo ništa, Mobitel u ruke...prva benzinska za 1,5km.......spustim haubu, ubacim karticu radi on provjeru i ništa ispiše mi OK.......upalim i lagano prema benzinskoj.....samo što sam krenuo opet. 

Došo do benzinske kupio 4 litre ulja ulio 3 i na mobu našo majstora na 3,5km od moje lokacije.......uglavnom ulje je teklo ispod mene.

Da skratim, otišo semenig na bregastoj osovini.

Auto ostao u Suhopolju, mjenja se semening na bregastim osovinama, radilici, klinasti remen, stazni remen vodena pumpa i naravno ulje i filter ulja. koliko inače servis takvog opsega košta? Imam osječaj da me je "majstor" oderao reko je sa poslom 3000kn

Nije mi jasno, mijenjaš li zupčasti remen? Zupčasti se mora zamijeniti kad se mijenjaju semerinzi bregastih jer se isti mora skinuti. Ne zaboravi još i antifriz jer se pumpa ne može promijeniti bez da se antifriz ne izlije. To će te zadovoljstvo skupo stajati, mene izašlo više 3000 kuna, a sve sam radio sam. Set zupčastog je sam oko 1300 kn (original), pumpa vode oko 500, natezač staznog oko 500, rola oko 250,stazni 150, semerinzi, antifriz, ulje, filter itd.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno, mijenjaš li zupčasti remen? Zupčasti se mora zamijeniti kad se mijenjaju semerinzi bregastih jer se isti mora skinuti. Ne zaboravi još i antifriz jer se pumpa ne može promijeniti bez da se antifriz ne izlije. To će te zadovoljstvo skupo stajati, mene izašlo više 3000 kuna, a sve sam radio sam. Set zupčastog je sam oko 1300 kn (original), pumpa vode oko 500, natezač staznog oko 500, rola oko 250,stazni 150, semerinzi, antifriz, ulje, filter itd.

Da mijenjam i zupčasti remen, jedino majstor u toj priči nije spominjao zatezače, ovo sve ostalo je

Link to comment
Share on other sites

Set zupcastog 70 €, pumpa rashladne tecnosti 40 €, natezac 50 €, rolna 20 €, remen pomocnih agregata 13 €, semeringa par komada 30 €.  Sve OEM. Ukupno 223 € ili oko 1.700 kn. Plus 5-6 litara Glacelf Supra.

Link to comment
Share on other sites

Heba te dire di ti nabavljaš te dijelove? Mogao bih ti uplatit lovu pa mi povezi set za veliki servis sljedeći put kad budeš dolazio[emoji6]

Link to comment
Share on other sites

Heba te dire di ti nabavljaš te dijelove? Mogao bih ti uplatit lovu pa mi povezi set za veliki servis sljedeći put kad budeš dolazioemoji6.png

Na istom mjestu gdje i veliki dio Europljana: na netu. :D 

Link to comment
Share on other sites

Set zupcastog 70 €, pumpa rashladne tecnosti 40 €, natezac 50 €, rolna 20 €, remen pomocnih agregata 13 €, semeringa par komada 30 €.  Sve OEM. Ukupno 223 € ili oko 1.700 kn. Plus 5-6 litara Glacelf Supra.

Kakav ti je to set zupčastog za 70 Eura? To ja na Golfa 2 ne bi stavio. I onda se na xxx kilometara to raspane i papa motor. A tko voli neka izvoli, a i majstora koji mijenja zupčasti, a ne mijenja role bi trebalo u top staviti. I onda će za par mjeseci biti "ovo s.anje od 2.2 dCi se opet pokvarilo. Eto sad vidite zašto ja nikada nemam problema s autom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.