Jump to content

Clio 1.2 16v ABS


Mateo16v

Recommended Posts

Vozim Renault Clio 1.2 16v Authentique iz 2002. godine.
Jednom prilikom kad sam se vozio po autocesti oko 150km/h, kazaljka brzinomjera mi je počela varirati gore/dolje dok nisam smanjio brzinu na nekih 100km/h nakon čega mi se upalila žaruljica SERV u paru s žaruljicom ABS-a. Ispostavilo se da su stražnje pakne loše te sam ih nakon nekoliko dana promijenio. Žaruljica se povremeno gasila ali opet se pojavljuje neovisno o kočenju, brzini vožnje i uvjetima na cesti. Ulja za kočnice ima dovoljno, zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

Link to comment
Share on other sites

bit će da ti je otišel onaj ABS nazubljeni ring,kolko se ja sječam bil je oko 100kn par..

Link to comment
Share on other sites

Istina, meni je na istome autu sa istom opremom otišao taj ABS prsten, samo neznam točnu cijenu jer mi je meho mijenjao to plus još neke stvari. Pukne od hrđe, a treba se dosta pomuciti da se dobro ošmirgla dosjed da prsten može lijepo sjesti, na zajebanom je malo mjestu ako ideš šmirglati bez da rastavljas glavcinu

Link to comment
Share on other sites

Moram mijenjati obje manžete tako da mi rastavljanje ne gine..

Puno hvala dečki! :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je bila druga stvar. Korodirali kablovi na ulazu u kočnice odotraga. Dečki iz ZAK-a počistili i izolirali i problem s abs riješen.

Link to comment
Share on other sites

ABS prsten na prednjem lijevom kolu ili njegov konektor. Taj daje info o brzini u centralu ABS-a koja onda taj signal šalje kompu table tj. na kazaljku brzinomjera.

Link to comment
Share on other sites

Ja ih trenutno sve rasprodao, ali tih ABS prstenova imam u cjenovnom rangu od 55,00 - 72,00 Kn/1kom (ovisno o proizvođaču)
To je inače prsten s 26 zuba i izgleda ovako:

2494047.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ABS prsten na prednjem lijevom kolu ili njegov konektor. Taj daje info o brzini u centralu ABS-a koja onda taj signal šalje kompu table tj. na kazaljku brzinomjera.

Nadao sam se da će taj dio s varijacijama pripomoći dijagnozi. Hvala na prezicnosti!

@lageros-zg

Ne mislim to mijenjati još neko vrijeme jer sam kratak s vremenom, obavezno ću Vas kontaktirati prije izmjene jer vidim da nismo daleko. Lijep pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Nadao sam se da će taj dio s varijacijama pripomoći dijagnozi. Hvala na prezicnosti!
@lageros-zg

Ne mislim to mijenjati još neko vrijeme jer sam kratak s vremenom, obavezno ću Vas kontaktirati prije izmjene jer vidim da nismo daleko. Lijep pozdrav! 

Mateo16v - susjed, nema problema, čujemo se.

LP

Anđelko

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.