Jump to content

osigurac grijaca zadnjeg stakla


slajtman

Recommended Posts

imam problem sa osiguracom od 30A (grijac zadnjeg stakla i retrovizora) u motornom prostoru. svako malo izgori,i osigurac se rastali onak se smežura,i to ne odmah nego kod par koristenja grijaca koji rade normalno.sad u 2 dana sam zamjenio vec 3 osiguraca i sva se rastalila i pregorela. kaj da radim?

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Negdje imaš kratki spoj. Zamjena osigurača ti samo može zapalit auto. Nosi električaru.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj bijeli konektor zaokruzen je zapeko i neda se odstekat.druga zica od lijeva bijelo narandasta  pokraj pokraj crvene je od grijaca zadnjeg stakla.ona vodi do iza do grijaca. Sad mozda da se te dvije zice dodiruju pa rade kratak spoj?jer je konektor sa gornje strane cudan a i ova zica od grijaca je ko ispucala a i konektor je puknut di je zica

2016-01-06 22.47.13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovaj bijeli konektor zaokruzen je zapeko i neda se odstekat.druga zica od lijeva bijelo narandasta  pokraj pokraj crvene je od grijaca zadnjeg stakla.ona vodi do iza do grijaca. Sad mozda da se te dvije zice dodiruju pa rade kratak spoj?jer je konektor sa gornje strane cudan a i ova zica od grijaca je ko ispucala a i konektor je puknut di je zica

2016-01-06 22.47.13.jpg

nagorio je ovaj sivu konektor di je zica od grijaca.di se moze takav konektor kupit?ili imaju to autoelektrucari?

Link to comment
Share on other sites

Tebi su se rastopili kontakti na samoj kutiji zbog slabog spoja i bojim se da češ morat promjenit ne samo đekove,

nego i cijelu kutiju.

Auto otpad ili novo i električaru pod mus.

Link to comment
Share on other sites

Tebi su se rastopili kontakti na samoj kutiji zbog slabog spoja i bojim se da češ morat promjenit ne samo đekove,

nego i cijelu kutiju.

Auto otpad ili novo i električaru pod mus.

kutija je dobra. Đekovi problem.di se mogu kupit novi đekovi da nije auto otpad

Link to comment
Share on other sites

Treba eliminirati kratki spoj ljudi ne lupajte bezveze. Šta ako je ipak kratki spoj a vi mislite da je loš spoj? Možda je spoj dobar a teret prevelik i na uskome grlu tj. na konektoru grije? Šta onda?

Link to comment
Share on other sites

Narucil sam đeka drugoga pa budem videl. Inace sam primjetil na par đekova da se malo rastopio.na reostatu druga brzina i na đeku za svijetla prednja jedan pin. 

Link to comment
Share on other sites

Treba eliminirati kratki spoj ljudi ne lupajte bezveze. Šta ako je ipak kratki spoj a vi mislite da je loš spoj? Možda je spoj dobar a teret prevelik i na uskome grlu tj. na konektoru grije? Šta onda?

Jok stari moj, uvjeren sam da je rastapanje konektora posljedica slabog spoja. Čovjek je naveo da mu osigurač drži neko vrijeme, grijač radi

normalno i tek onda rikne.Da je kratki spoj osigurač bi puko odma čim bi upalio grijanje.

I drugi đekovi su mu načeti, sve veliki potrošači, rade ali se griju i opet će se rastopit

Električar si, ako se ne varam, znaš da kod  istosmjerne struje je najbitniji dobar spoj, a kako je navedeno u prvom postu, sve

navodi na to.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da sve slabe spojeve odnosno prelazne otpore na kojima disipira toplina koji su i na konektoru i negdje na instalaciji (vjerojatno na priključku grijača ili lagano probija prema masi zbog vlage) treba ispitati i sanirati.

Link to comment
Share on other sites

Jok stari moj, uvjeren sam da je rastapanje konektora posljedica slabog spoja. Čovjek je naveo da mu osigurač drži neko vrijeme, grijač radi

normalno i tek onda rikne.Da je kratki spoj osigurač bi puko odma čim bi upalio grijanje.

I drugi đekovi su mu načeti, sve veliki potrošači, rade ali se griju i opet će se rastopit

Električar si, ako se ne varam, znaš da kod  istosmjerne struje je najbitniji dobar spoj, a kako je navedeno u prvom postu, sve

navodi na to.

Ja mislim tj. radujem se da proizvođač radi taj pasji fusebox kvalitetno i da tu sumnje na loš spoj ne bi trebalo biti pa se zato vodim tom logikom. Na kraju krajeva,taj konektor nije vitalan i ne miče se niti ga netko svakodnevno čačka da bi se pohabao da bi došlo do slabog spoja. Kakav god da bio,spoj konektora je u cijelome krugu praktički najslabija karika. Zato imaju smisla i moja i tvoja teorija i praktički su obje podjednako točne. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju, nema zaje....nja sa strujom, morat će kod električara. Mene najviše smeta to što danas rade sve na

gornjoj granici rada nekog uređaja, nema ni malo rezerve.Debljina žice sa grijača je na limitu, konektori, tj. legure samih kontakata su lošije nego prije,

i bilo kakvo odstupanje od zadanih postavki dovodi do problema.

Da ne ulazim previše u dubioze proizvođača, kolike je snage grijač stakla?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.