Jump to content

zamrznute kvake


zac7654321

Recommended Posts

čime pošpricat kvake da se ne smrzavaju? 

kad otvorim vrata kvaka se ne vrati u početni položaj pa se ni vrata ne zatvore... moram sam vratit kvaku dole da vrata prime...

Link to comment
Share on other sites

thx, imam onaj silikon sprej iz lidla, mislim da je to silikonsko ulje ( u spreju :) ) , jel ima razlike?

Link to comment
Share on other sites

Wd ocisti od vode i sprecava dodir vode s osnovnim materijalom :/ po mom iskustvu.

No protiv ledjenja bilo kakvo silikonsko sretstvo.

Mi smo katanac na kapiji zalili s tim iz lidla silikonskim uljem. I na kisi pa onda -15 nije zaledila neg je i dalje savrseno sljakala. Do tad se mrznuo i dok je bio suh

Link to comment
Share on other sites

Uzmi prozirnu plasticnu čašu stavi 1cm vode i našpricaj toliko WD-a. Uzmi žlicu ili nešto slično i dobro zamješaj, i dobit ces emulziju.

Link to comment
Share on other sites

Uradi to s bilo kojim uljem koje nije previskozno i dobit ces isto to u vecini slucajeva.

Link to comment
Share on other sites

Znam to, ali postoje bolji sprejevi od WD koji je uvriježeno najbolji iako se proizvodna formula nije mijenjala od 1958.

WD=VW , uvijek, za sve i vazda !

Link to comment
Share on other sites

WD40 i silikoni odbijaju vodu, ali privlače pijesak i prašinu. Dugoročno to uništi cilindar brave.

Smrznuti cilindar očistiti etanolom i zaštititi npr. teflonskim uljem za kočnice i lanac od bicikla koji odbija zmazanoće. Prije su se koristile grafitne masti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.