Jump to content

Prekidac retrovizora-spajanje zica


olympya

Recommended Posts

Kod promjene podizaca stakla neznam ni ja kako desio mi se kratki spoj na prekidacu retrovizora i sve se skoro rastopilo, pokidao sam sve brzo. Ugl, nebitno. Kupio sam novi prekidac ali onaj jack di su zice vise nemam. Pa bi stopicama to lijepo spojio ali nemam pojma kamo ide koja zica. Dali netko zna ili moze pogledati? Laguna 1.6, 2001 je u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Meni se ista stvar dogodila na cliu,ja sam si nabavio jack na otpadu ali prekidač nisam još,mogu ti poslikat al neznam dal je isti

Link to comment
Share on other sites

Meni se ista stvar dogodila na cliu,ja sam si nabavio jack na otpadu ali prekidač nisam još,mogu ti poslikat al neznam dal je isti

pitaju po 200 kn i vise, ja sam ga kupio na ebaye za nesto manje od 140. Probat cu i jack nabavit na otpadu

Link to comment
Share on other sites

Ako će pomoći, slika konektora i shema spajanja, ne pašu baš boje ali da se složiti.

20160131_103534.thumb.jpg.3963666e132bfd

2016-01-31_1028.thumb.png.338fd0ec497c9d

iste zice imam i ja, mi mozes slikat sa strane da vidin koji je gornji a koji donji dio?

Link to comment
Share on other sites

Moguce da je razlika ako nemate el.preklapanje retrovizora.

Ja a nemam

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

iste zice imam i ja, mi mozes slikat sa strane da vidin koji je gornji a koji donji dio?

Na terenu sam do vikenda, ali i sam prekidač ima jedan kontakt manje s jedne strane ako se ne varam. Na jednu od stopica  idu dvije žice. Je ih 8, ali je 7 spojnih mjesta.

Inače imam preklapanje, ovo je slika viška konektora kojeg imam doma. Ostalo od vrata pri zamjeni.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Na terenu sam do vikenda, ali i sam prekidač ima jedan kontakt manje s jedne strane ako se ne varam. Na jednu od stopica  idu dvije žice. Je ih 8, ali je 7 spojnih mjesta.

Inače imam preklapanje, ovo je slika viška konektora kojeg imam doma. Ostalo od vrata pri zamjeni.

 

 Bi li mi prodao taj konektor kako bi ja to lipo napravio? A da mi ne zdimi opet, makar nikad necu ni znat kako se to pocelo topiti. Sva sreca da sam za pauzu na poslu otisao u auto. Auto je bio sav u dimu, a konektor i prekidac rastopljeni na pola. Auto je smrdio za umrit bar dva mjeseca.. Uzas. Sta ne ide to preko osiguraca?

Link to comment
Share on other sites

Ide preko osiguraca. Dobro si prosao ima slika na netu da je izgirila obloga vrata i dio table od tog sranja. Najbolje ga je držati u srednjem položaju.

Link to comment
Share on other sites

 Bi li mi prodao taj konektor kako bi ja to lipo napravio? A da mi ne zdimi opet, makar nikad necu ni znat kako se to pocelo topiti. Sva sreca da sam za pauzu na poslu otisao u auto. Auto je bio sav u dimu, a konektor i prekidac rastopljeni na pola. Auto je smrdio za umrit bar dva mjeseca.. Uzas. Sta ne ide to preko osiguraca?

Ma pošaljem ti ga ovako, samo pošalji podatke na pm. I ubuduće ga ostavljaj kako je mata rekao, ide preko osigurača ali je, mislim, stalno pod naponom, neovisno o ključu/kartici.

Link to comment
Share on other sites

Taj prekidač je uvijek pod naponom. Jedino on obavlja funkciju nakon što izvadiš karticu skroz 

Link to comment
Share on other sites

Obavlja funkciju preklapanja retrovizora, kao da i to nije moglo biti na kontakt nego ovako radi štetu.

Link to comment
Share on other sites

Obavlja funkciju preklapanja retrovizora, kao da i to nije moglo biti na kontakt nego ovako radi štetu.

upravo tako. 

Nevidim ni jedan razlog da retrovizore možeš sklopiti nakon što izvadiš karticu

Link to comment
Share on other sites

Kod Citroena C4 se retrovizori sklapaju/rasklapaju daljinskim zatvaranjem/otvaranjem. Zgodno i zbog toga sto samo pogledom na auto znas jeli zakljucan ili ne

Link to comment
Share on other sites

Takva mogućnost je bila i na renualtima (Laguna II Espace IV) ali je spadalo u još viši razred opreme pa su se rijetki na njega odlučivali.

 

Rodjak na C8 ima tu stvar. Kad daljinski  zaključa auto, automatski se zatvaraju svi otvoreni prozori, zatvaraju se klizna bočna vrata i sklapaju se retrovizori.

Divota kad u jednoj ruci nosiš dijete, a u drugoj vrećicu sa hranom. KLIK i sve odradi sam...........dok ne crkne, onda kukaš i pomažeš

Link to comment
Share on other sites

Takva mogućnost je bila i na renualtima (Laguna II Espace IV) ali je spadalo u još viši razred opreme pa su se rijetki na njega odlučivali.

 

Rodjak na C8 ima tu stvar. Kad daljinski  zaključa auto, automatski se zatvaraju svi otvoreni prozori, zatvaraju se klizna bočna vrata i sklapaju se retrovizori.

Divota kad u jednoj ruci nosiš dijete, a u drugoj vrećicu sa hranom. KLIK i sve odradi sam...........dok ne crkne, onda kukaš i pomažeš

U lagunama 2 phase 1 nije bilo te mogućnosti. Odnosno dugim pritiskom na tipku zaključavanja se dižu prozori i zatvara krovni otvor, ali se retrovizori ne preklapaju. Tako je kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Ja cu stavit konektor samo za lipo vidit i to je to. Necu da mi se auto zapali kao sto je skoro mogao. Ionako retrovizore sam zadnji put dirao prije vise od 3 godine kad sam kupio auto

Link to comment
Share on other sites

U lagunama 2 phase 1 nije bilo te mogućnosti. Odnosno dugim pritiskom na tipku zaključavanja se dižu prozori i zatvara krovni otvor, ali se retrovizori ne preklapaju. Tako je kod mene.

kod opcije sa memorijom se prema kartici kojom otključaš naštimavao sic i položaj zrcala na retrovizoru

Link to comment
Share on other sites

kod opcije sa memorijom se prema kartici kojom otključaš naštimavao sic i položaj zrcala na retrovizoru

To imam. Ali preklapanje retrovizora ne.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.