Jump to content

Mogu li amortizeri izdržati spuštanje?


Matko123

Recommended Posts

Pozdrav narode

Planiram malo spustiti cliaca a dobio sam dobru ponudu za opruge. Sada me samo zanima mogu li original amortizeri iz clia 2 izdržat 5 cm kraće opruge?

Hvalaa

Link to comment
Share on other sites

Koliko km je presao Clio....? Ako je presao 100tkm ili vise onda bi mu i inace dobro dosli i novi amortizeri. Uzmes Kayabu Excell-G koja trpi nize opruge a nece biti "pretvrdi" ako be zelis znatno narusiti udobnost.

Link to comment
Share on other sites

Evo pred par dana sam preso 140t km. A imam u planu kupnju nekih gewindi ali nemam joj novaca tako da je sve ovo privremeno samo.

Link to comment
Share on other sites

Evo pred par dana sam preso 140t km. A imam u planu kupnju nekih gewindi ali nemam joj novaca tako da je sve ovo privremeno samo.

Onda ti je bolje da pričekaš takve akcije kad budeš imao novaca....

Link to comment
Share on other sites

Zasto bas gevinde??

Mozda zato jer za 3500 kuna jedva moze kupiti 4 opruge i 4 amortizera. A tu ce dobiti i mogucnost podesavanja visine...mozda mu bude korisno nekad.

Link to comment
Share on other sites

Svakom svoje :)

Nisu gevinde slucajno jeftinije a sigurno nije jer su kvalitetnije za istu cijenu

Link to comment
Share on other sites

Svakom svoje :)

Nisu gevinde slucajno jeftinije a sigurno nije jer su kvalitetnije za istu cijenu

AP je renomiran proizvođač, u KW grupaciji...i amortizeri unutar seta su sigurno kvalitetni...pitanje je samo da li ih trebas/zelis na autu za svaki dan. Da imam takav budzet a auto mi vec ima 140000 km i jos uvijek tvornicke amortizere (dakle vec dobrano glisira po cesti...a ne se vozi) a moram kupiti i opruge...onda bi isao na neke provjerene gewinde. Ako si prvo kupio opruge pa za godinu dana ides i na amortizere onda kupis samo njih...

Link to comment
Share on other sites

Glas za AP. Sve ostalo je glupo na autu s toliko km. Naravno pod uslovom da zelis spustati auto. 5cm je dosta. Ako zeli spustati toliko onda svakako gewinde. ( iako na tom autu nema nikakve svrhe al ajd). Na toj kilimetrazi svakako mora mjenjati amortizere, pa kad vec mijenja onda neka uzme posteno. Ako pak zelis spustat manje onda novi amortizeri plus eibach opruge. 

Link to comment
Share on other sites

ako je samo estetski onda reži opruge brate mili..najjeftinije ti je..sad koliko je pametno na tebi je..

Link to comment
Share on other sites

Time želim dobiti samo bolji estetski izgled nista vise

Moraš biti svjestan da su tvoji amortizeri rekli zbogom još prije 50000 km...a ti bi im još sad dao da se nose s 5 cm nižim oprugama.

...taj auto već sad ne leži nikako na cesti i vozna svojstva su mu nikakva...

Uloži malo u auto, mislim da je ispravan i siguran auto ima prednost nad 5 cm nižim autom.

Link to comment
Share on other sites

Time želim dobiti samo bolji estetski izgled nista vise

Onda trebaš znati da će ti udobnost drastično pasti. Auto će ti lupati na rupama pogotovo na poprečnim pukotinama na cesti. Ležeći hupseri će ti biti problem i preko njih češ ići dva na sat. Ako naletiš na zemljani ili šljunčani parking pun rupa strugat češ podnicom. Ako tri se troje ljudi sjedne iza strugat će ti kotač po blatobranu. Tko zna šta još čega se ne mogu sjetiti.

Osim toga nosači amortizera će ti puno prije odlazit kao i ostali dijelovi ovjesa. Pa ti vidi...

Link to comment
Share on other sites

ako je samo estetski onda reži opruge brate mili..najjeftinije ti je..sad koliko je pametno na tebi je..

Nikako

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.