Jump to content

Greška: Check emissions


Sergio

Recommended Posts

Bok ekipa, 

Bacio mi je Clio (2010, 1.6 16V GT) par puta grešku "Check injection" i nakon toga sad stoji na "Check emissions".

Ima li tko iskustva s ovim i pretpostavlja što bi moglo biti?

Kolega viče da bi to moglo ukazivati na svjećice, ili lambda sondu.

Hvala na savjetu ;)

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bez dijagnostike mislim da nećeš ništa pametno saznati

Treba vidjeti zbog čega je upalio grešku, i otkloniti uzrok a ne samo obrisati grešku

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ne brisati grešku dok se ne utvrdi uzrok. Možda je vlaga ušla u kontakt od bobine ili injectora pa nije dobra iskra ili smjesa na jednom cilindru. Možda je lambda sonda...

Link to comment
Share on other sites

Vas dvojica kao da ste vidoviti ili je to standardna praksa majstora da obrišu grešku i vozi dalje?

Uglavnom zaboravih reći da sam bio kod majstora koji je baš obrisao grešku i rekao javi se ako se vrati nazad, što se i desilo ;)

Hvala na savjetu, reći ću mu da ne briše ništa, već nađe kvar.

Usput, koliko je opasno se voziti s tom greškom, motor radi glatko, bez trešnje, kao i inače, trebao bio odvesti nekih 400 km ovaj tjedan, pa sad ako se ne utvrdi kvar, da odustanem ili?

Link to comment
Share on other sites

Auto ima x senzora, nisi baš egzaktan

:D fakat nisam napisao koji senzor.... ako sam dobro zapamtio senzor defazera bregaste osovine.

Evo prešao 500 KM kombinirano autocesta, otvorena cesta i dalje sve ok, fino vuče.

Možda nekome posluži kao info za istu grešku....

Link to comment
Share on other sites

Ako je problem u senzoru faze bregaste zašto je onda upalio check injection i check emissions trouble code?

Link to comment
Share on other sites

Ako je problem u senzoru faze bregaste zašto je onda upalio check injection i check emissions trouble code?

Jutros je opet upalio Check injection..... Ah, prerano sam se veselio.

Link to comment
Share on other sites

Mehaničari uglavnom mijenjaju dijelove dok se problem ne otkloni jer je to uglavnom ono što znaju. Nađi nekoga tko zna kvalitetno diagnosticirati auto s minimalno šarafljenja po motoru.

Link to comment
Share on other sites

Koliko teško i zahtjevno mora biti očitati dijagnostikom grešku i vidjeti što je u pitanju? Ako na se na zaslonu ispiše "check injection" to može biti vezano za senzor bregaste, ali "check emission" sigurno ne može.

Link to comment
Share on other sites

Mehaničari uglavnom mijenjaju dijelove dok se problem ne otkloni jer je to uglavnom ono što znaju. Nađi nekoga tko zna kvalitetno diagnosticirati auto s minimalno šarafljenja po motoru.

Tako će i biti, odoh u ovlašteni servis za početak. Thx na savjetu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko teško i zahtjevno mora biti očitati dijagnostikom grešku i vidjeti što je u pitanju? Ako na se na zaslonu ispiše "check injection" to može biti vezano za senzor bregaste, ali "check emission" sigurno ne može.

A sto mislis, koliko majstora i "majstora" imaju komp sa dijagnostikom?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.