Jump to content

masnoca na motoru oko predijela bobina


GoPlay

Recommended Posts

Da li je neko imao "problem" kao na slici dole nize...

Oko bobina 1,2,3 i dole oko sarafa 4 ispod ove crne plastike... motor je sav od masti.. ne puno ali opet masan je a ne bi ttrebao biti jer je "nov" 59.xxx na satu i radjen je veliki servis.

Dodushe to sam i primjetio nekoliko mjeseci nakon velikog servisa pa cu sada otici na konsultacije u ovlasteni. Ulje ne gubi ... od izmjene do izmjene otprilike je ista kolicina. 

Vjerujem da nije velik "kvar" ali me zanima sta je ... sta dovodi do curenja te male kolicine ulja. Iskreno smeta mi jer se na to ulje prasina hvata i izgleda prljavo.

SLIKA JE ILUSTRATIVNOG KARAKTERA. MOTOR JE ISTI.

maxresdefault.thumb.jpg.9d7f81647afe9b83

Link to comment
Share on other sites

Sa poklopca vetnila ili sa oduska slini..

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

Sa poklopca vetnila ili sa oduska slini..

Ne znam. Nisam skidao ništa sam. Samo ovako vidim izmedju tih plastika. Ne znam odakle ispušta. Ali gornji taj dio, metalni, je zaprljan. 

Link to comment
Share on other sites

I meni je sve bilo zauljeno oko bobine kad je brtva poklopca ventila propišala na 90.000km.

Taj gubitak nečeš primjetiti na šipki. Da je dva deci ulja iscurilo po motoru ostavljao bi ulje po cesti.

Link to comment
Share on other sites

Isto i kod mene, sad imam 98.000, a počelo je sliniti prije oko godinu dana. Majstor rekao da neka se ne sekiram oko toga

Link to comment
Share on other sites

Ako je kao na 1,2 16v, onda je brtva ventila 99%...

Meni su to mijenjali na 60 000 pod garancijom tako da ne znam koliko to košta...

Sad je na 108 000 i opet je lagano počeo sliniti... na 120 000 bum moral to mijenjati...

Pitaj Lagerosa koliko košta pa nam javi tu na topicu da i mi znamo...

Link to comment
Share on other sites

pa i meni je sada tacno 59.890km na satu... :D Imam li i ja garancije :p hahahah

 

btw zar se to nemijenja na velikom servisu?KAd sve radi i to?

Edited by GoPlay
Link to comment
Share on other sites

Nije predviđeno da se mijenja dok ne procuri.

Frend ima Nissan iz 1992. sa 380.000 i motor je suh kao barut. Kod mene skoro novi auto, sa 98.000 mastan odozgo. Ajde, neka to i ostane jedini problem ovog motora i ja ću biti sretan

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.