Jump to content

Pokazivac temperature ulja jel moze???


dariozg

Recommended Posts

zanima me jel mogu na scenicu 1 ph2 staviti pokazivac temperature ulja mislim kako i gdje jel ima on uopce sensor ili nema za ulje jer na dijagnostki nemoze mi pokazati uljnu temperaturu 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da on sam to ne biljezi nigdje ali ga mozes staviti.

Probusis karter sa zadnje strane za senzor ali treba paziti da pozicija ne smeta poluosovini kad radi svoje gore-dole.

Treba vidjeti da li se navoj za senzor moze na karter narezati(alu karter?) ili treba nekakvu maticu prilagoditi u koju ce se senzor zavidati. I dalje zice koje su potrebne, urica..

Link to comment
Share on other sites

nesto sam vidio da moze umjesto sarafa za pustanje ulja staviti senzor 

 

jel zna mozda neko dimenziju sarafa za pustanje ulja

 

nasao sam 16 1.5

Edited by dariozg
Link to comment
Share on other sites

zanima me jel mogu na scenicu 1 ph2 staviti pokazivac temperature ulja mislim kako i gdje jel ima on uopce sensor ili nema za ulje jer na dijagnostki nemoze mi pokazati uljnu temperaturu 

Mislim da on sam to ne biljezi nigdje ali ga mozes staviti.

Probusis karter sa zadnje strane za senzor ali treba paziti da pozicija ne smeta poluosovini kad radi svoje gore-dole.

Treba vidjeti da li se navoj za senzor moze na karter narezati(alu karter?) ili treba nekakvu maticu prilagoditi u koju ce se senzor zavidati. I dalje zice koje su potrebne, urica..

Na tom je motoru senzor količine ulje sa prednje strane, pa bi bilo praktičnije da se postojeća rupa za senzor zamijeni ovim za temperaturu ili nekako nakalame oba ili slično... :/ nisam detaljno razmotrio, samo dajem ideju

Link to comment
Share on other sites

Kroz senzor nivoa ulja je problmatično, jer ćeš teško naći tako duboki sanzor. Ja sam ga namontirao s prednje strane kartera. Karter je debljine cca 2.5-3 mm i to je dovoljno za urezati navoj koji drži senzor. Javi kad namotiraš na kolko se zagrije ulje.

Link to comment
Share on other sites

Postoje "adapteri" u obliku debelog diska koji se stave između filtera ulja i motora. Oni su baš napravljeni za te stvari. Na sebi imaju jedan ili dva "izlaza" odn. rupe jednu za recimo tlak ulja, drugu za temperaturu ulja.  Bolje to nego bušiti karter i ostavljati potencijalne komadiće metala od narezivanja koji mogu ući kroz motor.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=oil+filter+sensor+adapter&mfe=search&clk_rvr_id=994514528015&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xoil+filter+sensor+adapter+renault.TRS0&_nkw=oil+filter+sensor+adapter+renault&_sacat=0

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Podrazumjeva se da ako busis karter i narezujes navoj da ces ga skinuti..

postije adapteri ali je pitanje njegove debljine i koliko ostane mjesta kasnije za filter i izmjenu istog.ako koristi adaper onda moze i hladnjak ulja staviti i paziti da ne stavi senzor na povrat ulja iz hladnjaka

Link to comment
Share on other sites

a na vecini renola i onako je ulje hladjeno vodom i odrzava se na 80C, isto tako bi za tu medjuplocu za hladjenje ulja bilo dobro imati termostat koji regulira temperaturu da ne ohladi previse

Link to comment
Share on other sites

torque preko obd konekcije pokazuje temp ulja bez bušenja i kemijanja

Link to comment
Share on other sites

146112cc8b34d7b1ecdb87c9220d70bb.jpg

taj pokazivač ima u torqueu, od kud vuče info ne znam

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ako nema davača, ne može očitati temperaturu ulja. Većina renault vozila nema davač temperature ulja. 

Link to comment
Share on other sites

U Torqueu si isto tako možeš staviti čukicu za tlak turba :D  Budući da ga nemaš kao ni senzor temperature ulja, ECU neće ništa poslati.

Link to comment
Share on other sites

mora se imati OBD2 protokol da se moze gledati scenic 1 nema OBD2 on ima samo OBD protokol

 

Link to comment
Share on other sites

Scenic I kao i svi OBD I Renaulti se diagnosticira sa XR25 u originalu ili sa VISA Uniscan softwareom za PC.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.