Jump to content

Clio II 2006. izmjena kratkog svjetla


Desired

Recommended Posts

Pozdrav znalcima i onima koji se tak' osjećaju!

Ima li tko dijagram ili fotku ili filmić kako se točno spaja konektor lijevog kratkog svjetla na tijelo svjetla. Uspijem mi iz svakog 10-og puta, tako da nisam ustvari siguran što radim.

Dakle Clio je Storia iz 2006. Lampice su H1, 12V, 55W (i ako netko zna objasniti kaj znače oznake E1 ili E4, E1 je dobra dok E4 gubi kontakt).

Konektor je takav da se žarulja umetne u njega i onda sve skupa umetne u tijelo svjetla i zakrene u smjeru kazaljke na satu.Dosjed na tijelu svjetla ima dva utora na suprotnim stranama, a konektor ima dvije metalne capice koje idu u taj utor??
Znam da zvuči smotano ali ako ne bu jasno mogu poslikati kasnijt.

 

Ajd, budite dobri i pomozite jer se bavim glupostima umjesto da uživam u Renolčeku.

Bok!

 

Link to comment
Share on other sites

Meni osobno je to malo bezveze napravljeno odnosno nema konkretan osjecaj da je to to kad sjedne ali ipak sjedne, u principu zapamtis kako ti stoji "leptir" konektora kad je zavrnut i kad je odvrnut i ne silis previse osobno ja gledam zarulju izvana kako ulazi u far i to je to.

Kazem navrtao sam se toga u zivotu, al s ovim konektorom nisam na ti jednostavno nemam onaj hardcore osjecaj :D 

Link to comment
Share on other sites

Kratko svjetlo ti je H7. H1 je dugo.

Užasno glupo su napravili taj sustav za kratko svjetlo. Najčešće je problem žica koja ti smeta odnosno koju ne vidiš da ti je upala između dosjeda i žarulje pa zbog te žice-smetala ne može leći.

Osobno si pomognem tako da odem na mjesto gdje ima puno svjetla ispod plavog neba :) Tako puno bolje vidim što radim.

Link to comment
Share on other sites

Kratko svjetlo ti je H7. H1 je dugo.

Užasno glupo su napravili taj sustav za kratko svjetlo. Najčešće je problem žica koja ti smeta odnosno koju ne vidiš da ti je upala između dosjeda i žarulje pa zbog te žice-smetala ne može leći.

Osobno si pomognem tako da odem na mjesto gdje ima puno svjetla ispod plavog neba :) Tako puno bolje vidim što radim.

Je, upravu si, napisao sam pogrešno, H7 sam i stavljao, ali lapsus mozak radi svoje.

Da kaj se tiće žica koje se podvlače to sam riješio sa malim prstom kojim poduhvatim ukrug oko tijela svjetla dako da se ne može zavuči, ali u pravu si, to me na početku mučilo dok nisam otkrio taj detalj.

Ja sam zadnji put skužio da si mjesta mogu napraviti tako da si skinem plastični poklopac osigurača koji su točno tu kod lijevog svjetla, onda se nešto dobije na mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Meni osobno je to malo bezveze napravljeno odnosno nema konkretan osjecaj da je to to kad sjedne ali ipak sjedne, u principu zapamtis kako ti stoji "leptir" konektora kad je zavrnut i kad je odvrnut i ne silis previse osobno ja gledam zarulju izvana kako ulazi u far i to je to.

Kazem navrtao sam se toga u zivotu, al s ovim konektorom nisam na ti jednostavno nemam onaj hardcore osjecaj :D 

Da, baš je idiotski napravljen, ne smatram se glupim al baš me takvim napravio taj konektor. Obično bi čovjek očekivao neki zazor ili nešto gdje bi konektor usjeo kada se zaokrene ali ono baš ništa nema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.