Jump to content

Ulje za 1.6dci


Stonex

Recommended Posts

Ako ima FAP/DPF onda 5W-30 sa RN0720 normom, a ako nema onda 5W-40 sa RN0710 normom. Inače, dobro je malo pretražiti forum postoji li slična (ili ista tema). Evo jedne, primjerice:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/46542-izmjena-ulja-općenito-o-intervalima/&page=42

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam zivaca ni vremena pretrazivat teme o uljima, tu se uvik razviju beskonacne filozofije, vidija san neke Elf oznake po motoru i treba mi samo podatak koja gradacija ide tvornicki u taj motor i to je to. Tnx

Link to comment
Share on other sites

Ma nemam zivaca ni vremena pretrazivat teme o uljima, tu se uvik razviju beskonacne filozofije, vidija san neke Elf oznake po motoru i treba mi samo podatak koja gradacija ide tvornicki u taj motor i to je to. Tnx

nije smisao foruma izigravat dadilju nego da se skupe informacije i onda da ih se moze naci, te korisnici foruma iznose svoja misljenja o pojedinim markama ulja itd... ako ti je pak tesko utipkat u search kako bi nasao takvu temu onda imas i owners manual u kojem jako dobro pise koje ulje ide za koje uvjete i takodjer koji standard tocno treba, a ako ti je cak i to tesko onda renault servis i ide se na foru:

nazoves jedan dan unaprijed, oni te tamo pitaju podatke i dogovore s tobom vrijeme koje ti odgovara da dodje kod njih na servis. dodjes u dogovoreno vrijeme, das kljuceve i ostavis auto a nakon zavrsetka te oni pozovu i onda ti das pare i nisi morao nista razmisljat.

Link to comment
Share on other sites

Evo vidis, cim pocne tema o uljima pocnu i filozofije. Postavio sam pitanje i ako neko zna samo je trebao napisat jednu recenicu

Link to comment
Share on other sites

Evo jos jedno brzinsko ako neko zna, kako cu znat ima li moj auto fap/dpf?

Ako ti je auspuh čist.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, pa da li svi motori 1.6 dci imaju fap ili imaju i verzije bez njega?

I jos jedno brzinsko, nisam nikad imao renaulta pa stvarno ne znam da li njihovi motori trose ulje, treba li paziti na razinu/nadolijevati ulje?

Prije sam vozio opel astru koja bi između servisa trosila ulje pa bi trebala nadolijevanje, prije ovog sam vozio peugeot partner 1.6 hdi koji nije trosio ni kapi ulja na 22000 prijeđenih km...

Kakvi su renaulti po tom pitanju, konkretno ovi novi 1.6 dci motori ako neko zna iz prve ruke ko ima taj motor?

Link to comment
Share on other sites

Do 15.000km od promjene ne troše ulje. Kasnije se ulje razbije pa moze nesto zafaliti.

Preporuka mjenjati na max 15.000

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

99,9% da ima

100% da ima , jer taj je motor projektovan sa istim i ne postoji verzija bez DPF-a

Link to comment
Share on other sites

Ma da, pa da li svi motori 1.6 dci imaju fap ili imaju i verzije bez njega?

I jos jedno brzinsko, nisam nikad imao renaulta pa stvarno ne znam da li njihovi motori trose ulje, treba li paziti na razinu/nadolijevati ulje?

Prije sam vozio opel astru koja bi između servisa trosila ulje pa bi trebala nadolijevanje, prije ovog sam vozio peugeot partner 1.6 hdi koji nije trosio ni kapi ulja na 22000 prijeđenih km...

Kakvi su renaulti po tom pitanju, konkretno ovi novi 1.6 dci motori ako neko zna iz prve ruke ko ima taj motor?

Svi iz fabrike izadju s FAP filterom, neki poslije voze bez njega, jer ima naprednih mehanicara koji to skidaju. 1.6 dCi znaju srknuti malo ulja, ali ne u prvih 5-10 tkm, osim ako se ne voze konstantno autocestom pri visokim obrtajima, tad gube dosta ulja zbog visokih tlakova. Pod dosta ulja mislim na litar na 15 tkm.

PSA 1.6 hdi nije motor koji se moze uzeti za primjer netrosenja ulja, jer taj motor proizvodi ulja, tj. mijesa diesel s uljem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.