Jump to content

Megane 2 1.6 16v Dva problema


Prki600

Recommended Posts

Pozdrav ekipi

Imam dva problema.Prvi je počela su mi se otvarati vrata od gepeka(5 vrata model) sama od sebe,pa ako je imao tko sličan problem da pomogne , ja sumnjam na onaj prekidač za otvaranje.A drugi problem je taj što mi auto vuče u lijevo.Nije optika(provjereno),gume nove, kotači balansirani,nikad udaran.U stvari kao da mi se volan ne vraća u sredinu nego je njemu sredina malo pomaknuta u lijevo.Kada smotam u desno volan se vrati u sredinu i nakon prelaska preko nekih rupa ode lagano u lijevo, a kada smotam u lijevo ne vrati ga skroz do sredine.Nije to ništa strašno ali ide na živce, kada ga stalno moraš držati i korigirati.Auto je 2009.g. ima 80000Km.

Link to comment
Share on other sites

Prvo je ušla voda i nečistoća u bravu, a drugo je normalno za Megane 2, ali se da riješiti. Zaboravio sam kako.

Link to comment
Share on other sites

Krivo sam napisao, prekidač od prtljažnika. Da se rastaviti, očisti i zabrtviti sa silikonom da voda više ne ulazi.

Link to comment
Share on other sites

U jednu stranu zna vuči iz sljedećih razloga:

tlak u gumama nije isti ili jedna guma više potrošena od druge

nisi mijenjao selene (najčešći problem), kad mijenjaš selene neka ti kugle promijeni

Nadam se da će ti neko drugi pomoći više. 

 

 

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

moj megane ne vuče niti u jednu stranu, ide fino ravno....nije bolest kod svih....

Link to comment
Share on other sites

Nisu seleni niti išta na ovjesu.Provjereno.Sam sam mehaničar a auto je prije par dana uredno prošao na tehničkom.Uz sve to kolega koji mi održava auto radi na tehničkom i pretjerao ga je prije same rege i sve je 5.Jednostavno ne vrati volan u sredinu.Po meni to mora biti nešto oko letve i samog mehanizma volana.Ne znam jel ima kakav senzor ili u letvi ima što za puknuti ili se istrošiti pa da šipka volana ispada iz centra pa samim tim i volan se ne vraća u centar.

Čak sam ga natjeravao na vaser vagu ravnu površinu pa sam mjerio visinu blatobrana da nije koji amortizer popustio.

Edited by Prki600
Link to comment
Share on other sites

da nije možda do one pixne u letvi volana na desnoj strani ?

Link to comment
Share on other sites

Jel ti vuce s stranu nakon prelaska preko neravnina primjerice grbave ceste?

Ako da 100 posto je u pitanju selen prednjeg mosta na kojeg rijetko koji mastor obraca paznju...obracaju paznju na selene vilice ali selen mosta treba dobro podbocit da se vidi luft..ja sam se j. s tim godinama. 

Kad auto bude na dizalici nek ti netko pajserom podboci most-vidi se na oko ..

I inace to im je boljka- uzrok nase bajne ceste i sahte.

Edited by marinho25
Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran da nije problem u Meganovom električnom servu ? Malo je čudan, a na nekoliko Megana sam vidio da ne želi vraćati u sredinu na ravnoj cesti, pa onda moraš u kontru malo okrenuti da bude ravno volan.

Link to comment
Share on other sites

Aj dat ću si truda sutra pa ponovo provjeriti selene(iako sam siguran da bi ovi na tehničkom to vidjeli na onome što trese), a ovo sa servom mi prije zvuči, jer ako držim volan ravno auto ide ravno(bez obzira na rupe) , jednostavno ga ne vraća u sredinu.Vuco jel znaš jel tko to uspio otkloniti???

Edited by Prki600
Link to comment
Share on other sites

Jel ti vuce s stranu nakon prelaska preko neravnina primjerice grbave ceste?

Ako da 100 posto je u pitanju selen prednjeg mosta na kojeg rijetko koji mastor obraca paznju...obracaju paznju na selene vilice ali selen mosta treba dobro podbocit da se vidi luft..ja sam se j. s tim godinama. 

Kad auto bude na dizalici nek ti netko pajserom podboci most-vidi se na oko ..

I inace to im je boljka- uzrok nase bajne ceste i sahte.

Zar nije taj selen za ugodniju vožnju ? Meni je znalo lupkati kad startam i tek sam ga nedavno promijenio.

Link to comment
Share on other sites

Ma da-lupka i nabija kad ode ali doslovno baca volan iz ruku preko neravnina , tj vuce u stranu ako ne korigiras volanom. Govorim o selenu mosta ne vilice naravno.

Ali vidim da to nije ovdje problem, bar mislim.

Link to comment
Share on other sites

svi su seleni ispravni, niti udara niti lupka niti trza samo ne izravna volan do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Ma to ti je taj šugavi "lagani" Meganov servo, poprilično sam siguran. Na većim brzinama ne radi probleme, na manjima malo da. Ja sam kupio polovni auto pa ne znam jel tako bilo u startu, no generalno mi to ne radi nekakve probleme. No primjetio sam da je to malo drugačije od drugih automobila :D

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel ima kakav senzor koji mu određuje sredinu?Kolega koji je imao megana kaže da je on mijenjao neku plastičnu piksu pa se to ispravilo.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.