Jump to content

Megane Grandtour 2015 - korozivni problemi


Getz01

Recommended Posts

Bok dečki.

Evo ovako, budem vam prvo stavio fotke da vidite o čemu se radi. Za informaciju, radi se o automobilu koji stoji na vanjskom nezaklonjenom parkiralištu, ali sam ga uredno održavao za vrijeme zime (pranje od soli). Auto sam preuzeo početkom 11.mj, dakle auto je star malo više od 4 mjeseca i prešao sam cca 4500km.

Da li je ovo uobičajeno?

Ok ovo za glavčinu mi je još donekle jasno, mene muči poluosovina i ovaj dio prema motoru najviše...

Auto je naručen novi, zbog boje, dakle slagan u tvornici, čekao sam na njega preko 2 mjeseca dok ga nisu isporučili. Sumnjam da je negdje stajao pa da je zato došlo do ovoga, jer tjedan dana nakon preuzimanja išao sam u Sloveniju po nove gume i čelićne felge i tada toga još nije bilo.

20160321_150411.jpg

20160321_150419.jpg

20160321_150428.jpg

20160321_150447.jpg

20160321_150505.jpg

Link to comment
Share on other sites

ista stvar na mojem meganu bila, koji stoji u suhoj garazi i nije snega i soli vidio opce...

Link to comment
Share on other sites

Najnormalnija pojava. Netrebaš se brinuti.

Ta površinska ruzina nastane i od vlage u zraku.

Nema puno veze sa tvojim održavanjem vozila (ili neodržavanjem)

Link to comment
Share on other sites

da me hebes al ovo nije normalno. jbt moj megane iz 2003 nema tolko ruzine ni na poluosovini a ni na glavini bogami... ta ruzina izgleda jako jako agresivno na glavini

Link to comment
Share on other sites

da me hebes al ovo nije normalno. jbt moj megane iz 2003 nema tolko ruzine ni na poluosovini a ni na glavini bogami... ta ruzina izgleda jako jako agresivno na glavini

Trebaš vidjeti koroziju na mojoj Toyoti iz 2008 (na tim dijelovima) ima je puno više nego na Lag 2 iz 2002, a puno je više vremena u garaži.

Link to comment
Share on other sites

Neznam,ali na laguni 17 godina staroj nema toliko ruzine

Lagune (barem 2 i 3) su jako doro zaštićene od korozije. Za jedinicu nisam siguran, ali vjerujem da je i ona.

Link to comment
Share on other sites

sasvim normalna pojava. vidio sam više hrđe na poluosovinama na jednoj novoj fiesti u salonu nego na tvom meganu. to ni za 100 godina neće utjecati na poluosovinu

Link to comment
Share on other sites

nece utjecat al dal je to normalno na novom autu je**m mu.. jedan sloj boje da se stavi.... 

Link to comment
Share on other sites

ovo sve potvrdjuje da su auti kod renola do 2008 god cca a ostalo sv vise poluproizvodi... 

meni je jedino krajnik spone korodirao (TRW... prijasnji kineski je bio 2 god bez trunke korozije, a ovi u 4 mjeseca oba full hrdjava :D to cu sanirati)  i imam onako sitno tu i tamo na poluosovinama, drugde hrdje nema..... a ovo ja bi ispizdio... a nesmijes farbat jer je pod garancijom

Link to comment
Share on other sites

Da vam budem iskren, zadnja 3-4 dana sam izgorio toliko živaca na to, jer na kraju sam bio prošao i u ovlašteni servis gdje su mi rekli da jamstvo ne pokriva ove djelove.

Sad kad sam malo vidio i druga mišljenja, moram reć da mi je ipak malo lakše... hvala na odgovorima! ;)

Link to comment
Share on other sites

pa ako te toliko nervira premažeš hempel bojom koja ide direkt na hrđu. Mada ja nebi puno to dirao, ništa se neće dogoditi

Link to comment
Share on other sites

Meni bi isto to pojelo zivce na novom autu.

Znam da su ustede u svemu al ovo je s**nje.

Nije to samo na renaultu da se razumijemo..

Link to comment
Share on other sites

to je povrsinska hrda, ne radi se o prohrdavanju... 2 razlicite stvari... i normalno je, ne brini se... ta hrda ce ostati samo na povrsini materijala i nema sanse da prohrda i ude dublje u materijal..

Link to comment
Share on other sites

Citajuci tvoj post iso pogledat svoj auto i od buraza. Toga kod nas nema osim malo kod diska sto je normalno da ima.  Isto kupio limited u 11mj cekao ga 3mj. Hh

Link to comment
Share on other sites

Citajuci tvoj post iso pogledat svoj auto i od buraza. Toga kod nas nema osim malo kod diska sto je normalno da ima.  Isto kupio limited u 11mj cekao ga 3mj. Hh

Ma ja kako imam sreće neki puta u životu, tako se i meni ovo dogodi.

Jučer su me zvali i za izmjenu plastike na armaturi oko displeja od radija. To sam im reklamirao jer mi je počela zijevati između armature i te plastike.

Stigla nova plastika, na kraju novija zijevala još jače, kad smo vratili na orginalnu koja je bila još ok, sad je na kraju još gore i sad sam napravio opet klinac od posla.

Al dobro, to je sad skroz druga tema...

Mislim da ću poslušat vaše savjete i to sve skupa zanemarit, jer se samo bespotrebno živciram.

Link to comment
Share on other sites

Ako te baš jako smeta. Odi u neki dučan boja i lakova i uzmeš IVARAST antikorozivna tekučina (ili neka druga) koja se nanosi kistom. Mislim da je nekih 2 dcl cca 25kn. To ti je i previše za ovo što ti imaš.

Namažeš kistom po tom što je izruzinavilo i pustiš cca 30 min. Nakon toga će ruzina iz crvenog/smeđeg preći u crno. Znači da je tekućina odradila svoje. 

Možeš to tako ostaviti ili ići dalje pa prefarbati. Ali.mislim da to tebi netreba. Samo namaži antikorozin da zaustaviš tu ruzinu. 

Eventualno možeš ponoviti postupak.

 

 

Ja to sredstvo koristim kad nešto metalno farbam. Da mi nebi nešto ruzine ostalo ispod boje pa da nebi nakon nekog vremena počelo bubriti. Čistim boju i staru ruzinu čeličnom četkom, namažem ivarast, očistim antisilikonskim čistilom(za odmaščivanje površine) pa primer i onda boja pa lak.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja kako imam sreće neki puta u životu, tako se i meni ovo dogodi.

Jučer su me zvali i za izmjenu plastike na armaturi oko displeja od radija. To sam im reklamirao jer mi je počela zijevati između armature i te plastike.

Stigla nova plastika, na kraju novija zijevala još jače, kad smo vratili na orginalnu koja je bila još ok, sad je na kraju još gore i sad sam napravio opet klinac od posla.

Al dobro, to je sad skroz druga tema...

Mislim da ću poslušat vaše savjete i to sve skupa zanemarit, jer se samo bespotrebno živciram.

Gdje točno "zijeva"?

megane-renault-sports-monitor-2.jpg

Možda ti kopče ne drže.

Link to comment
Share on other sites

Zijevalo je nesto malo tocno na sredini. Odmah najblize prema gumbu od sva 4 zmigavca. Sad zijeva lagano po cijeloj duzini...

To je serviser slagao tj pokusao popravit. Covjek koji ugovara servise je nadgledao a ja sam sa strane gledao i pratio sto serviser radi.

Budem pofotkao sutra il danas pa okacim fotku veceras.

Link to comment
Share on other sites

Prije par dana odvezao sam kolegi forumasu Sledge svog Megana da pogleda Bose muziku a on isto ima Megana limited iz 2015 i onaj šok kad sam vidio plastiku na njegovim vratima i moju...kao da sam sjeo u Daciu neku...tako da me vise nista ne cudi sa tom jeftinom plastikom u Renaultima za balkansko trziste.

Link to comment
Share on other sites

dobro je da tema još uvijek nije skrenula s korozije na plastiku unutrašnjosti :fiju:

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice mozete zakljucat temu. Htio sam samo sa vama podjelit ove fotke od ispod auta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.