Jump to content

Ravnanje alu felge


moril

Recommended Posts

Zainteresiran sam da kupim jedne felge, no jedna je oštećena, pa bih molio za savjet oko popravka. Gdje, kako, koja cijena, i sl. Cijena bitno utječe na odluku o kupnji felgi, jer ako je previsoka, u tom slučaju ne bih kupovao te felge. Gledajte da je što bliže Križevcima, dakle Zagreb dolazi u obzir.

Slika je u privitku.

image-6b5d4228ea38d4607ff012f7bbae8ef0c6f96b41d3efcefdbf38d8ec9f0918d9-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo Suki u Bosni u Modrici. Ove istale neznam kak rade, al ovaj je strava. Imas uradke na stranici Sukys allow wehicle i ja sam radio 3x kod njega. Nema sta ne rijesava plus lakira.

Link to comment
Share on other sites

Sve OK, ali mene bi trošak popravka u Bosni iznosio valjda soma kuna, ako uračunam prijevoz do tamo, klopu i popravak. Zato me i zanima da je u krugu do 60-70 km

Link to comment
Share on other sites

Zagreb točnije Sv. nedelja Slavek 098 238 783 svaka preporuka

i Kruno 091 724 0782

kod obojice sređivao felge, Slavek je brži i sitno povoljniji al oba super rade

Link to comment
Share on other sites

u Čakovcu ti je popravak felge do 50€

 

imaš i KOLING u Čalincu,, oni čak rade odma unutar sat vremena, za neke slučajeve, da se nemoraš vračati..  cijenu tako neznam

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

OK, hvala.

Dobio sam preporuku za firmu AG-EM iz Sesveta, Varaždinska ul. od frenda koji je autolimar i sve felge uređuje tamo, pa ću vidjeti. Moram samo naći vremena skoknuti do Zg, pogledati te felge i odnijeti ih na provjeru, a to mi je uz posao skoro nemoguća misija

Link to comment
Share on other sites

Zagreb točnije Sv. nedelja Slavek 098 238 783 svaka preporuka

i Kruno 091 724 0782

kod obojice sređivao felge, Slavek je brži i sitno povoljniji al oba super rade

Pretpostavljam da se ovi decki bave i plastificiranjem i lakiranjem felgi?

Link to comment
Share on other sites

Začudo guma je držala i sa takvom felgom sam došao iz Vodica u Zagreb

 

 

Link to comment
Share on other sites

decki vidio sam felge di je falilo doslovce 1/3 obruca i majsor je znao popraviti i dugo se koristila. 

Link to comment
Share on other sites

Ako popravljas OZ crono,ja sam svoje 15 cola popravio kod Krune

Ravnanje,popravak rubova,lakiranje,balansiranje i montaza guma za sve 4 sa ventilima sam platio 1600 kuna i felge su kao nove.

Dodatno sam si napravio naljepnice ali moze ti ih i on rijesiti.

Link to comment
Share on other sites

Zagreb točnije Sv. nedelja Slavek 098 238 783 svaka preporuka

i Kruno 091 724 0782

kod obojice sređivao felge, Slavek je brži i sitno povoljniji al oba super rade

svaka preporuka za obojicu.

Link to comment
Share on other sites

Epilog kupnje OZ Crono felgi:

Jutros, nakon što me lik uvjerava da je samo jedna felga oštećena a ostale tri u odličnom stanju, ja odlučih otići kupiti te felge i tako odem na zapadni dio Zagreba u Malešnicu, gdje mi lik po nadimku Tale u podrumu zgrade izvadi felge i odmah gura ovu oštećenu meni pred oči. Ja pažljivo pogledam sve felge i pokažem mu da su još dvije u manjoj mjeri savinute, on se pravi da to do danas nije primjetio... 

Da sam znao da su sve tri oštećene, zasigurno ne bi gubio cijelo jutro na vožnju na kraj Zagreba i nazad za Križevce. Ponudio sam mu 600 kn, računajući da trebam barem 100 na popravak lik nije htio spustiti ispod 900. Razišli smo se i nakon tri minute me zove i nudi mi ih za 750 knako se odmah vratim. Nismo se dogovorili, tako da sam i dalje u potrazi za felgama.

Nisu mi nikako jasni likovi koji preko telefona napričaju sve super, kao da sam ja ćorav i da neću na licu mjesta vidjeti da nije baš tako super kao što je rekao. Još mu velim da dolazim iz Križevaca...

Link to comment
Share on other sites

Pa racuna na to da ak si dosao iz Krizevaca da ces pod mus uzeti.

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i sam prije 3g iz ZG isao po felge za Mercedes iza Bosanskog Broda. Dogovorio se sa seratorom da cu biti kod njega u 10h u subotu. Nakon cekanja na granici 45min i jos ga nisam mogao dobiti na mob jer je spavao. Nakon cekanja 1.15min pojavio se i otisli smo u neku vukojebinu na neki otpad. Jedna felga bila ok ostale 3 katastrofa.

Nakon razmjene ne bas lijepih rijeci vratio se sa 500km vise na satu, cijelog izgubljenog dana i žalom što ga nisam potegnuo iza ušiju.

Kasnije sam pregledavao njuskalo ponovno i shvatio da je jednu felgu slikao iz razlicitih kuteva i tako okacio pod 4 felge. Isto je tako mislio da cu doci iz ZG i kupiti govno, ali se zajebao.

Link to comment
Share on other sites

a kaj si očekivao za takve felge ispod 1000kn..

ja sam prije dva tjedna pokupio jedan set, na oko urednih cronica .. stavio u gepek i otišao doma. evo još stoje nisam ih provjerio pa kaj bude bude, drugi tjedan montiram.

 

Link to comment
Share on other sites

@Pufy:

Cijena u oglasu je bila 1200, u oglasu je pisalo da je jedna oštećena, dakle, ako računamo popravak, ispada oko 1500 kn set, a toliko realno i vrijede felge OZ Crono. Nije stvar u tome što sam ja očekivao nego što mi je čovjek rekao preko mobitela jer smo se tri dana dogovarali za termin kada obojici paše da se nađemo da pogledam felge. Lik me uvjerava da su tri odlične, a jedna oštećena. Na kraju ispada da je samo jedna dobra, a tri oštećene.

Koliko si ti platio svoje?

Link to comment
Share on other sites

1400. jedna je ravnana od strene lika. i sve su uredno prelijane novom bojom.. menij nije bila bitna cijena koliko su mi prevagnule dimenzije..

ja nisam ništa pregovarao.. nazvao sam lika pitao dali proda bez guma i na njegovu ponudu rekao da dolazim.. bacio u gepek i pravac doma..

:mislio dam da ste s ovim krenuli od 900 ;)

 

 

Edited by pufy
Link to comment
Share on other sites

Ma nismo. 

1400 kn je korektna cijena za te felge, koje su kod nas dosta podcijenjene. Frend je neki dan stavio na Fiestu 1.0 sport 16" Crono zlatne i sjele su ko' budali šamar. Platio ih 1300 kn. 

Link to comment
Share on other sites

ja imam pozitivno iskustvo sa kupnjom svojih oz af1. do blaguse sam isao po njih ali ispalo je i vise nego dobro. dao sam 600kn i neki samsung koji je bio tako dobar da mu cak nisam ime zapamtio :D

Link to comment
Share on other sites

Rabljene felge se kupuju samo uz prethodnu kontrolu na balanserki kod vulkica

 

nedavno i sam popušio foru pa uređenje platio skoro ko felge

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam do sada 5-6 kompleta. Ni jednom nisam doma dovezao "mačka u vreći". Dakle, uvijek sam nailazio na fer i korektne ljude, kao što i ja sam nastojim biti kada nešto prodajem. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.