Jump to content

Poklopac zupčastog remena


DaracOS

Recommended Posts

Pozdrav!

Nedavno sam kupio polovni Megane Grandtour ph2, 1.5 dci, 2006. god, 78 kw. Odmah sam radio veliki servis te mi je majstor rekao da motoru nema poklopca zupčastog remena. Vjerovatno ga je održavao nestručan majstor pa ga nije znao vratiti ili ga je jednostavno zaboravio vratiti. E sada, zanima me koliko je opasno ne imati taj poklopac? Može li nešto uletiti tamo pa napraviti sr*nje?

Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Moze ali vjerojatno nece uletiti nista ako imas ostale plastike oko motora. A da je dobro imati poklopac na zupcastom je i preporucljivo.

Njuskalo is your friend a mozda ima netko i na forumu visak.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam već na njuškalu ali nisam siguran koji je to poklopac točno jer sam našao dva različita komada 

http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/renault-megane-ii-02-1.5-dci-poklopac-zupcastog-remena-8200294737-oglas-18081208

http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/renault-megane-ii-02-1.5-dci-poklopac-zupcastog-remena-8200294738-oglas-18081222 

Dali su to poklopci koji se nastavljaju jedan na drugi ili? Može li mi tko provjeriti točan serijski broj poklopaca na Dialogysu?

Link to comment
Share on other sites

Gornji link je gornji poklopac a donji je donji. Oba ti trebaju.

Isto je i na cliu i svima sa tim 1.5motorom.

Jedino sto je bitno je da su ove bocne kopce citave na oba poklopca jer ih zadnji mehanicar najvjerojatnije nije vratio jer ili ih je on polomio ili netko prije njega

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.