Jump to content

Megane II brava prtljažnika


Chupi

Recommended Posts

Jučer sam otkrio ne radi mi brava prljažnika na Megane II Grandtour. Nema nikakvog zvuka kad stisnem onu gumu. Ima li nade kako je samo osigurač otišao, ili je nešto ozbiljnije? Zasad je barem lako doći do stvari preko zadnjih sjedala koja se lako spuste ali ipak moram to popraviti.Koliko bi otprilike došla nova brava?

Link to comment
Share on other sites

Moguće da ti je otišao prekidač. Ja sam ga platio nekih 220 kn ak se ne varam..

Link to comment
Share on other sites

Ili je kabel u prekidu. Pucaju u buziru kroz koji kablovi idu iz sasije u vrata bunkera.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ili je kabel u prekidu. Pucaju u buziru kroz koji kablovi idu iz sasije u vrata bunkera.

 

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

 

ja sam isto zamjenio kablove i taster...proslo i jedno i drugo....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo rastavio sam i skinuo prekidač i bravu, pokušao koristiti zamjenske ali ne radi

ostaju kablovi koji idu iz šasije u vrata prtljažnika

ajmo vi iskusni kako to provjeriti i popraviti

pretpostavljam prvo razrežem onu gumu a onda ako vidim kablove u prekidu zamjenim taj dio kabla drugim ili ?

i kako kasnije zaštiti da ne curi u tu gumu voda,  izolir traka?

--> ili znate nekog pouzdanog električara u Zagrebu koji to može dobro popraviti ?

Edited by Chupi
Link to comment
Share on other sites

Ne znam točno kako je na trojci ali gumeni bužir se ne reže.Odvojiš ga od vratiju i šasije pa lagano povlačiš žice.Onoj koja je u prekidu izolacija se razvlači poput žvake.Najbolje je sve tanke žice na pregibu/bužiru izbaciti i staviti deblje.Znači treba se skinuti dio tapecirunga krova i oblogu vrata,nove žice zalemiti kod krova a drugu stranu u vratima.Na spojeve staviti termobužir te gumu,oblogu i tapecirung vratiti.Ovo sve pišem za dvojku ali vjerujem da je na trojci slično.

Link to comment
Share on other sites

hvala trigi, u pitanje je Megane II Grandtour

Znači nije dovoljno samo malo prespojiti žice u onom gumenom dijelu između šasije i vrata, moram tapecirunge rastaviti i zalemiti nove jače žice...

ajaj, nemam ni alata ni znanja za to, morat će auto kod nekog stručnijeg... ne znam ni što je termobužir pa sam proguglao, vidim neka vjerojatno zaštita na mjestu spoja :-)

Link to comment
Share on other sites

Termobuzir je izolacija koja se navuce na zicu i zgrije te se stisne uz zicu.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

hvala trigi, u pitanje je Megane II Grandtour

Znači nije dovoljno samo malo prespojiti žice u onom gumenom dijelu između šasije i vrata, moram tapecirunge rastaviti i zalemiti nove jače žice...

ajaj, nemam ni alata ni znanja za to, morat će auto kod nekog stručnijeg... ne znam ni što je termobužir pa sam proguglao, vidim neka vjerojatno zaštita na mjestu spoja :-)

Sori,gledao sam u sliku na profilu pa sam mislio da se radi o trojci.

Da,ako želiš trajno riješiti problem kroz gumeni bužir moraju ići deblje i kvalitetnije žice.Znači treba zamijeniti SVE tanke žice koje idu kroz gumu.

Još obrati pozornost na plastični prsten na gumenom bužiru koji sprečava potpuno savijanje žica.Prsten se lako rastavlja i treba nakon završetka posla vratiti.

Evo slike:

14ijuyx.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

čini mi se prekompliciran zahvat za mene bez iskustva i alata

auto ide u servis... zna li netko na području Zagreba iskusnog pouzdanog električara?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

čini mi se prekompliciran zahvat za mene bez iskustva i alata

auto ide u servis... zna li netko na području Zagreba iskusnog pouzdanog električara?

evo riješen problem, stvarno su kablovi bili u prekidu

stavljeni svi novi kablovi u dijelu koji prolazi kroz taj gumeni bužir...

hvala svima na savjetima i pomoći

p.s.  sad kad napokon mogu otvarati prtljažnik skužio sam kako mi je riknuo jedan amortizer za peta vrata pa ne stoje otvorena...

Link to comment
Share on other sites

Imaš taj amortizer povoljno preko Siluxa mada sam ja uzeo u ovlaštenom za par kuna skuplje, vjerojatno je i isti u pitanju

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

evo napokon prtljažnik u punoj funkciji na Megane II Grandtour.

sam sam promijenio amoritzer (kupljen u Ciak)

niti 5 minuta posla, radi kao nov i to dobro uz pomoć drugog starog  :-)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.