Jump to content

Megane III TPMS


Chupi

Recommended Posts

Evo imam jedno pitanje ako netko ima iskustvo;

začudilo me prilikom izmjene guma u ovlaštenom Renault servisu mi nisu htjeli zamijeniti

prednje gume sa stražnjima jer kao ne bi radio TPMS?

jasno mi je kako bi prikazivalo krivo naprijed nazad ali da baš NE RADI? kao prikazao bi grešku? ma ne vjerujem

pa TPMS mi radi i kad su gume u prtljažniku, što vi iskusni kažete o tom, je li netko zamijenio prednje sa stražnjima  na Megane III

i kako mu je prikazivao TPSM ?

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo da drugi ne traže ko ja (al pretpostavljao sam da je to :)) TPMS = Tyre Pressure Monitoring System

TPMS ne bi trebao imati apsolutno nikakve veze jel prednja ili zadnja. Morao bi pokazivati bez ikakvih problema. E sad, a to ja ne znam, moguće da svaki taj senzor ima memoriranu poziciju pa im se u ovlaštenom nije dalo s tim igrati, tj. prebacivati s prednjih na zadnje i obratno. No kao što sam rekao taj dio ne znam. Nazovi neki drugi servis.

Link to comment
Share on other sites

*ebo ih senzor pritiska i šugavi EU zakoni... samo ću to reći :)

Link to comment
Share on other sites

Ja svake godine promjenim prednje za zadnje i obrnuto. Jedino što se desi je da krivo pokazuje, ali se ne buni pa ostavim.

Mislim da ako nemas pokazivanje tlaka svake gume posebno, problem ne bi trebao biti.

Link to comment
Share on other sites

Meni su u ovlaštenom rekli da to nema veze i da auto sam očita promjene pozicije. Za vikend ću stavljat i rotirat ljetne pa provjerim.

Link to comment
Share on other sites

To su budalastine jer im se neda radit :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skinuo s clia senzore i ugasio tu opciju preko clipa..jer nemam orginal felge, a nije mi se dalo prebacivati...

 

Svjetlilo je sve moguce i pisalo na ekranceku?,  tak da imam na prodaju 4 senzora ako kome treba

20160203_141403.jpg

20160202_184609.jpg

IMG_20160419_25387.jpg

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Mogu potvrditi da Meg3 (2015) sam pravilno očita promjene pozicija guma i da moze biti uparen s 8 senzora (za ljetni i zimski set).

Link to comment
Share on other sites

Ko i na laguni iz 2001. 

Bili su lini poigrati se s tim.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Da malo oživim temu. Jel ima nešto po čemu se zna da Megane 3 ima tpms?

da ako malo prosurfaš po izborniku na ručici desno jedna od prikaza je i taj TPMS gdje bi trebalo pisati stanje tlaka u gumama

i svaki novi auto u EU od 2015 bi morao imati to... (nažalost)

Link to comment
Share on other sites

Nisam našao u meniu ništa na tu temu. Baš kontam probušiti jednu gumu pa da vidim :nezna:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.