Jump to content

Mjenjaci u Lagunama 5brz i 6brz


Marko_Os

Recommended Posts

Dakle pitanje. Frend ima Lagunu II ph.2  2.0 16v. Njegovo pitanje je kakva je razlika u mjenjacima u usporedbi sa recimo 6brz iz 2.2 dci i da li taj mjenjac pase na 2.0 16v bez nekih vecih zahvata? 

Nadalje kakva je situacija sa prijenosnim omjerima? Ono sto on zeli postici zamjenom je spustiti okretaje pri voznji autocestom, posto je dosta na njoj. 

Link to comment
Share on other sites

Dakle pitanje. Frend ima Lagunu II ph.2  2.0 16v. Njegovo pitanje je kakva je razlika u mjenjacima u usporedbi sa recimo 6brz iz 2.2 dci i da li taj mjenjac pase na 2.0 16v bez nekih vecih zahvata? 

Nadalje kakva je situacija sa prijenosnim omjerima? Ono sto on zeli postici zamjenom je spustiti okretaje pri voznji autocestom, posto je dosta na njoj. 

Prijenosni omjeri nisu isti, ali bi mjenjač trebao biti. PK6 je u pitanju (6 brzina u 2.2 dCi i 2.0 16V).

Link to comment
Share on other sites

Ma tebe sam cekao :respect:

Jel mozes nekako provjeriti da li pase taj sa 2.2dci na 2.0 16v? On samo zeli duze omjere da se vozi u nizim okretajima na vecim brzinama. Ne brine ga mozebitni manjak momenta. Zasad...

Link to comment
Share on other sites

Ma tebe sam cekao :respect:

Jel mozes nekako provjeriti da li pase taj sa 2.2dci na 2.0 16v? On samo zeli duze omjere da se vozi u nizim okretajima na vecim brzinama. Ne brine ga mozebitni manjak momenta. Zasad...

Trebao bi pasati jer se radi o identičnom mjenjaču (PK6), ali ne mogu ti tvrditi 100% zato što mi ne radi dialogys. U privitku su ti prijenosni omjeri, kod 2.2 dCi je mjenjač PK6002 a za 2.0 16V ne znam, ali možeš provjeriti na pločici.

MR395LAGUNA2.pdf

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.