Jump to content

1.5 dci dpf čađav auspuh


brzi16v

Recommended Posts

jel normalno da 1.5 dci ima čađavu cijev auspuha? auto ima dpf i ne dimi, ali kad stavim prst u cijev ostane čađe na prstu..pregledana 3 auta i na sva 3 isti slucaj ??

Link to comment
Share on other sites

A što misliš zašto se d-zle još naziva čađarama? :D Ovo je moglo u raznolika pitanja. Da, izbacuju čađu... puno manje nego oni koji nemaju DPF, ali svi dizli od prvog motora ikad proizvedenog bacaju čađu koju btw nije zdravo udisati.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da model s dpf-om nebi trebao biti čađav, već čist iznutra kao nekada benzinci prije 20 godina nakon vožnje autocestom.  Jesi ti prvi vlasnik?

DPF failure

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Ako auto ima DPF i ako je ispravan kao i motor, auspuh mora biti potpuno čist.

Na mojoj Laguni su vidljivi spojevi (varovi) na auspuhu iznutra, i potpuno je čist.

Na Picassu kojeg sam imao bio je isti slucaj dok nije otisao semering bregaste. Nakon popravka, auspuh vise nije bio cist jer se nakupilo ulja u DPF- u.

Laguna čisti DPF jednom u 1000km, odnosno 1 na pun rezervar. Auto se vozi autocestom 80% i otvorenom ostatak. U grad gotovo da ne ide. Mozda ti imas vise gradske pa se filter ne cisti i propusta čađu?

Link to comment
Share on other sites

Ali kad se DPF čisti onda izbaci tu čađu van zar ne? Ako ne baca na auspuh kamo onda baca? Koliko se sjecam shema je da skuplja u gradskoj vožnji i da na autoputu to izbaci kad ECU detektira vožnju po autoputu.

Link to comment
Share on other sites

ne izbacuje baš čistu čađu, dim bude sivobijeli

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Na mom je auspuh potpuno čist, bez ikakvog traga čađe.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ali kad se DPF čisti onda izbaci tu čađu van zar ne? Ako ne baca na auspuh kamo onda baca? Koliko se sjecam shema je da skuplja u gradskoj vožnji i da na autoputu to izbaci kad ECU detektira vožnju po autoputu.

Čađu spali na cca 800 C uz pomoc nafte. Zato u trenutku ciscenja trosi do 2L vise. PSA grupacija ima aditiv koji ubrizgava i pali čađu na slican nacin.

Ja nisam nikad primjetio bilo kakav dim ni na jednom autu koji sam vozio sa DPF-om.

Link to comment
Share on other sites

auti su 90% gradska voznja fino vuku....ne bacaju crni dim nista...samo je auspuh čađav....

Link to comment
Share on other sites

moze li netko preko broja sasije da zna dal ima dpf ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Megane 3,  90 i 110 KS su Euro 5 znaci imaju dpf, 86 i 106 KS su Euro 4, mada kod mene u prometnoj za moj Megane od 106 KS pise da je Euro 5 ( ioako je Euro 4 ), kod nas u BIH to jos ne igra nikakvu ulogu na tehnickom ili kod poreza, dok se to promjeni ionako nece biti kod mene vise :)

Link to comment
Share on other sites

a možda da se netko zavuče pod auto i pogleda?

DPF

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Sasvim je normalno da auto koji se vozi po gradu ima zaprljanu izduvnu cijev bez obzira na DPF , jer to zaprljanje je u većini slučajeva izazvano kondenzatom a isto tako DPF ne zadržava 100% čestice čađi , posebno ne u gradskom rezimu koji je sve samo ne idealan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vezano za motore s DPF, koji je optimalan broj okretaja u vožnji? 1600, 1800, 2000, 2200? I na koliko ga okretaja treba provozati da spali nakupljeno?

Poslano sa Lenovo Mobicha

Link to comment
Share on other sites

Meni regeneracija krece iznad 1800 ako sam vozio konstantnom brzinom više od 70 km/h bar 5 km. Nastojim držati iznad 2000 , slijedecih 20-ak min koliko u pravilu traje sam ciklus regeneracije. Do prije par tjedana vjerovao sam da regeneraciju obavlja iskljucivo ako je rezervar iznad pola, ali i to mogu opovrgnuti jer je čistio kad je bio pun, i nakon 1280 km kad je bio tik do rezerve.

Link to comment
Share on other sites

Dobro kak vi skuzite tu regeneraciju? Nit mi dimi nit mi trosi...a nije da nisam vozio 150km/ h pri 2500 vise od 5km...a auspuh cist ko da je sad iz tvornice dosao.

Link to comment
Share on other sites

5dfeab6a1f25cb695e29eff08373b34f.jpg

Moj jos i dobro izgleda za 4g starosti....mogla bi ga prije hrda rijesiti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.