Jump to content

Crni dim iz auspuha


Kristijan clio

Recommended Posts

Pozdrav ljudi :) 

Evo vec tjedan dana je proslo otkad sam primjetio da auto slavije vuce. Kao da nemam turbinu tj stisnem gas do pola i samo okretaji skacu a auto slabo vuce i baca crni dim iz auspuha. Ali to nije stalno tako zna se desiti da vuce ko lud i na 1500 okretaja i radi normalno. Zbunjen sam skroz.

Jucer idem doma sa rostilja i upalim auto da osvjetlim livadu da pokupimo stvari jer je bio mrak a moj divni clio pocne dimiti nekih 5 minuta i nakon dodavanja gasa par cuta prestao da dimi. Primjetio sam da se klima neki senzor koji se nalazi na iza filtera zraka dali je moguce da tu gubi zrak i kriva je goriva smjesa pomozite ljudi hvala :)

 

Link to comment
Share on other sites

EGR sam cistio ima mjesec dana a protokmjer nezz . Znaci mòguce da je taj senzor zraka rikno :/

Link to comment
Share on other sites

Otprilike su takvi simptomi , probaj ga iskopčati da vidiš hoće li biti kakve promjene...

Link to comment
Share on other sites

Pa da tako otprilike, ima logike dobar savjet :) javim kad probam :) 

Link to comment
Share on other sites

Evo iskopcao sam ga bio i ista stvar slabo vuce nikakve promjene nije bilo, skinuo sam egr ventil crijeva koja vode do njega i ocistio sve i vratio, auto hoce da pocupa cestu heheh rjesen kvar hvala na pomocii :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj osnovni 1.5 je vrlo prost , tako da nema puno lutanja ako dođe do pada performansi , EGR ili protokomjer budu u 90 posto slučajeva.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.