Jump to content

Megane Sedane PH II škripe kvake


DavidNG

Recommended Posts

Pozdrav svima!
Kao što piše u naslovu sve 4 kvake na sedane-u su mi škripale.

Prvo sam kupio WD40 i probao taj problem riješiti na taj način - to nije uspjelo.

Nakon toga sam prošli tjedan u Lidlu slučajno vidio i kupio onaj W5 silikonski sprej.

S njim sam našpricao sve kvake, sve brave i sve šarke na autu (na svim vratima uključujući i prtljažnik).

Rezultat je fenomenalan!!! Sve kvake i brave su kao nove i samo klize. Definitivno preporučujem ovaj sprej, a i cijena mu je prigodna - mislim 10 kn.

Kao jedinu manu naveo bih to da mi je 3 dana taj silikom po malo curio ali ok, obriše se lako.

Sorry ako upadam sa ovom temom, novi sam pa još uvjek istražujem forum.

Baci Abracci per tutti :)

Link to comment
Share on other sites

Deja vu :D

Neki dan sam razmišljao o ovome, da pošpricam karniže od vrata na meganu s time jer za razliku od wd40 ostane i nije mastan, kad eto netko me pretekao. Inače i sprej je odličan za lanac od bicikla.

Link to comment
Share on other sites

I za pojaseve koji se ne vracaju. :dobroje:

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znači može taj W5 iz Lidla za pojaseve ? Neće umastit ili ostati tamo više nego što treba ?

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Znači može taj W5 iz Lidla za pojaseve ? Neće umastit ili ostati tamo više nego što treba ?

Meni se vozački slabo vraća! Gdje treba našpricati???

Link to comment
Share on other sites

mislim da je u lidlu silikon ulje, a ne sprej! 

silikonski sprej sam kupio u elektronic centru na tratinskoj za 4 banke...

Link to comment
Share on other sites

Meni se vozački slabo vraća! Gdje treba našpricati???

izvuces ga do kraja van i špricaš sa jedne i druge strane... al ne sa uljem!

Link to comment
Share on other sites

Čak mi je Tratinska i bliže. Thx

Link to comment
Share on other sites

U lidlu je silikon sprej... A za pojas koji se ne vraća rađe ga operite nego da ga špricate raznim preparatima.. Ne vraća se zato što pojas nije savitljiv jer je uprljan raznim masnoćama....

Link to comment
Share on other sites

mislim da je u lidlu silikon ulje, a ne sprej! 

silikonski sprej sam kupio u elektronic centru na tratinskoj za 4 banke...

Koja je razlika izmedju silikonskog ulja u spreju i silikona u spreju?? Haha isti kuki je... Isto se i ponasa.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Silikon sprej jako lijepo sredjuje pojaseve da se pakse vraca. Nije da se samo od masti i prljavstine ukruti nego se habanjem polako osteti povrsina koja vise nije glatka pa znatno teze klizi.

Kako bis inave objasnio da silikon sprej stavjan prije 30oookm i dalje jednako dobro djeluje. Sigurno nije magicno ocistio pojas.

Link to comment
Share on other sites

meni su se na Megane II baš nekako usporili povratni mehanizmi za pojaseve

eto isprobat ću taj "čarobni sprej" iz Lidla pa kako god...

Link to comment
Share on other sites

 

Silikon sprej jako lijepo sredjuje pojaseve da se pakse vraca. Nije da se samo od masti i prljavstine ukruti nego se habanjem polako osteti povrsina koja vise nije glatka pa znatno teze klizi.

Kako bis inave objasnio da silikon sprej stavjan prije 30oookm i dalje jednako dobro djeluje. Sigurno nije magicno ocistio pojas.

Sam sebi si odgovorio na pitanje... Silikon u spreju je "masan" pa pospješuje vraćanje pojasa.

Opet kažem, pranje pojasa je bolja solucija od silikona.

Edited by Optimista
Link to comment
Share on other sites

A kako ce pranje rjesiti prpblem iskrzanog pojasa?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, nisam probao. Jesi ti?

Da prvo sam to probao al posto nije uspelo sam stavio silikon sprej.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da na tom ne šljaka, nauči se nešto svaki dan.

A za ove koji imaju dobre pojaseve smatram da je higijenski bolja solucija oprat pojas :wavey:

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da na tom ne šljaka, nauči se nešto svaki dan.

A za ove koji imaju dobre pojaseve smatram da je higijenski bolja solucija oprat pojas :wavey:

Mozda nisam dovoljno dobro oprao haha.

Probacu naljeto opet dobro namociti s nekim deterdzhentom i isprat.

Samo kazem silikon ne bi resio ako je zapeklo od smeca u sebi. Ako ides nekom logikom ne? Jer silikon nece isprati to smece

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa nekom mojom logikom gledam da pojasevi "rade" kao novi jer zbog silikona na sebi postanu "slick" tj da su glađi puno, i zbog toga se lakše zavrte u namotaj pojasa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.