Jump to content

krovni nosaci za grandtour


pere

Recommended Posts

molim preporuku za nosace... gledam naravno thule i to 757 (visi i siri) i 9584 (nizi i uzi). U svakom slucaju bi uzimao Wingbar zbog aerodinamike. Na njih bi isli nosaci za bicikle i tu i tam kutija koju bi kupio il rentao.

ima jos nest interesantno osim thulea? 

primjer ova dva gore...9584:

wingEdge958x.thumb.jpg.883cef2be924594f0  wingEdge9584.thumb.jpg.784b0feeb64fb7924

i 757:

thule_757.thumb.jpg.df6a1b85ce3f489293bc

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

Uzmi si sto aerodinamicnije bez obzira kaj su skuplji jer bus poludio od fijukanja s nekim obicnima! Ja sam uzeo neke za 400kn preklani jer mi trebaju jednom godisnje za skijanje pa mi nije bitno ali ako ces ih imati dulje na krovu onda nemoj stedit!

Link to comment
Share on other sites

ovisno o tome kolko često ih koristiš (kaj se fijukanja dotikavlje)... npr, moj stari ih nije skidao sa mondea nikad, al kad ih nije koristio je prednjeg stavio skroz iza do zadnjeg i onda niš ne fučka... jer je mondeo (karavan) imal mali gepek pa da mu ne uzimaju prostor :) 

Link to comment
Share on other sites

Imam wingbar i definitivno preporučam.

Svaki dan sam na obilaznici, do 130-140 se ništa ne čuje, super stvar.

Link to comment
Share on other sites

wingbar ide svakak, sam ne znam dal bi uzel ovaj nizi i ljepsi model, ali manje iskoristive sirine (vjerojatno jos sitnicu i tisi))... ili ovaj s visim prihvatima ali i sirom iskoristivom sirinom... oba imaju taj wing oblik tak da su oba tiha... pa eto, ak bas neko ima ocite pluseve il minuseve za istaknut...

tnx!

Link to comment
Share on other sites

 Koju kutiju preporucujete? Kolko to poveca potrosnju goriva? Hvala na odg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam samo Thule imao na krovu u dvije razlicite velicine i oblika. 

Prva je neka ultrasportska niska za velike brzine i skoro se uopce ne cuje a potrosnja je samo.mrvicu visa.

Druga je Ocean 780 cini mi se i ta je visa i prima puno vise stvari ali se jave cuje i potrosnja raste za oko litru. 

Sve ovisi kaj ti treba i koliko love mislis dati...

Meni kutija treba samo za skija je tak da mi je bitno da je sto veca a ostali nekak prezivim tih par puta godisnje.

Link to comment
Share on other sites

Koje poprecne si imao, ove 'niske' ili 'visoke'? Znas mozda model te 'sporcke' kutije? :zubo:

 

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

20160210_140355.jpg

Ovo je visoka. Nosaci su neki za 400kn, najobicniji. 

Edited by Max
Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu! Meni se isto ova kombinacija cini ok, i fakat cuda stanu u tu kutiju, ona niza je vise za sminku..

Link to comment
Share on other sites

Je istina, ljepsi su i ne moraju se opce skidat prakticki... Vidicemo kakva bude ponuda :D

 

Link to comment
Share on other sites

E al nisam mislio da uzmes ove nosace kakve ja imam jer oni fijucu. Uzmi one Thule uze aero kao! I na njih ovu kutiju

Link to comment
Share on other sites

Kaj nije da je fućkanje nosača izraženo samo kad nema ništa na njima?

Jer kad staviš gore bajs ili kutiju, onda je to dominantno.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali ako ih nece cijelu godinu skidati a kutiju hoce onda je bitno. 

Link to comment
Share on other sites

upravo tak, nosace bi ostavio gore, a svako malo bi gore isla il kutija il bajk nosaci il ski nosaci...

max, wingbar su sipke koje idu na visi i nizi nosac, tak da bi kombinacija 757 (visoki) s wingbarom trebala isto bit tiha... al ovaj 9584 je ipak top, a tak i kosta... budem malo njemacko njuskalo prosurfal.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja uspuo skuzit, fuckanje proizvodi upravo onaj crni plasticni dio koji se lovi na uzduzne nosace na autu, a ne sami poprecni srebni dio! Tak da mislim da se isplati ulozit u ove 9584! 

Kod Thulea mislim da jos dobijes i neke gumene umetke koji pokrivaju dijelove koji bi mogli proizvodit buku.

Koliko kostaju jedni i drugi, da ne trazim sad?

Link to comment
Share on other sites

Tak sam i ja shvatil... 757 se nadju novi od 1200-1300, a rabljeni 800-1000 kn... 9584 su 1600 kn na gore, rabljenih gotovo nema.

757 su super jer gutaju kutiju i dva bajka, ovaj sminkerski kutiju i mozda jedan bajk.

Link to comment
Share on other sites

Nemas si onda kaj razmisljat, stavio 757 i gore veliku kutiju i bok :)

Link to comment
Share on other sites

Daj ljudi ... 6 dana se koristi ovo godisnje i muka nastala samo takva ... 

Uzmi najjeftijije brate.

Link to comment
Share on other sites

Neki koriste 6 mjeseci, a ne 6 dana, mislm da je i njemu to u planu.

Link to comment
Share on other sites

Na svom autu nemam ove uzdužne tvorničke krovne nosače. Može li se to ugraditi i zna netko koliko košta?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.