Jump to content

ugradnja rolo krova


zac7654321

Recommended Posts

cura me ulovila kak na njemačkom forumu gledam ugradnju rolo krova na twinga pa bi se sad i ona vozila sa vjetrom u kosi...  

našao sam ih par, neki su na autu, neki su skinuti dole... ne znam na kaj bi trebalo obratiti pažnju prilikom kupnje rolo krova? koliko sam vidio, krov je inače dosta dobar, nisam našao da nekom pušta...

i općenito mišljenje, da li se upuštati u to ili ne?

twinga ne mislim prodat nikad, autek je picikato (sem bočnih stranica koje su malko apšisale, al radimo na tome) pa me eventualno trta ak ga ugradim pa pušta ili nekaj tog tipa jer sam onda sje8o super autić... s druge strane, rolo krov je bomba i autek s njim je, po meni, drugo vozilo... 

eto, čekam mišljenja...

 

Link to comment
Share on other sites

Taj krov se redvoito ugrađuje na R4 i nije nikakav problem.

Bitno je samo da imaš sve sastavne dijelove.

Probaj malo na guuglu viditi R4 rolo krov ili platneni krov pa će ti izbaciti nekoliko tema šta su i kako ljudi radili.

Link to comment
Share on other sites

vidjeh, to me i ohrabrilo da počnem razmišljat o ugradnji... nu, kako znat jel krov valja? pogotovo ak je već skinut sa auta... 

Link to comment
Share on other sites

ON dolazi sa svojim okvirom koji se hvata za krov auta, a po tom okviru krov klizi .

Ručni je (barem ovi koje sam ja vidio) tako da bi (teoretski) mogao se isprobati i ako je skinut sa auta.

Morao bi se moči bez nekih večih problema otvoriti i zatvoriti.

Curenje nečeš moći provjeriti dok ga ne staviš na auto.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio krov zajedno sa limenim dijelom okolo i stupovima pa se na taj način da isprobat jel curi... ako hoces, kad nabavis krov, ja imam limeni okvir sa original krova po kojem se može iscrtati mjesto za rezanje jer stranice nisu ravne nego se trebaju ostaviti "zubi" na koje se okvir rolo krova učvršćuje... ne moram ni napominjat da je jako bitno, ako ne zelis potop unutra da se sve treba dobro zadihtati silikonom... tapecirung bi isto trebal skinut ak ne želiš komplikacije... sastoji se od 4 dijela... nije bas komplicirana ugradnja, ali nije ni "pol sata posla"... eto, toliko iz mog iskustva :-) ;-) 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio krov zajedno sa limenim dijelom okolo i stupovima pa se na taj način da isprobat jel curi... ako hoces, kad nabavis krov, ja imam limeni okvir sa original krova po kojem se može iscrtati mjesto za rezanje jer stranice nisu ravne nego se trebaju ostaviti "zubi" na koje se okvir rolo krova učvršćuje... ne moram ni napominjat da je jako bitno, ako ne zelis potop unutra da se sve treba dobro zadihtati silikonom... tapecirung bi isto trebal skinut ak ne želiš komplikacije... sastoji se od 4 dijela... nije bas komplicirana ugradnja, ali nije ni "pol sata posla"... eto, toliko iz mog iskustva :-) ;-) 

 

to!

ti si ga sam ugrađival? 

Link to comment
Share on other sites

Nisam, jedan limar mi ga je ugradival...

Link to comment
Share on other sites

Originalni krov dihta skroz, a koliko sam shvatio iz nekih uputa, ako pušta najčešće je razlog što se opustio, pa onda postoji nekakv sistem zatezanja sa stražnje strane tako da je i to valjda rješivo...

Link to comment
Share on other sites

je, našel sam se sa Kasabianom da vidim iz prve ruke kak to zgleda... jednostavno je i nebi trebalo bit problema nu još je prisutan strah iz prvog posta tak da za sada nebum niš rezal, za 5 godina možda al za sada nita..

hvala na informacijama!

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.