Jump to content

Scenic III 1.6dCi Bose


Grunf

Recommended Posts

Pozdrav,

ovdje ću predstaviti svoj Scenic i pisati dojmove s njim kao i održavanja.

Scenic je godište 2013., ali taman nemam onaj veliki Renault znak koji mu lijepo stoji. Motor je 1.6 dCi i trenutno sam na 37000km. Oprema je Bose. Kupio sam ga prije dva mjeseca. Bilo je nekih komplikacija oko papira, ali da sam na vrijeme znao koliko je naša birokracija zajebana mogao sam ih izbjeći. Ako nekome treba savjet oko uvoza, tu sam.

Prije ovog sam imao Scenic 1.5dCi s automatskim mjenjačem (EDC). Opet sam se zaželio sam mijenjati brzine, ali sam i dalje htio Scenic jer je auto jako praktičan, meni je odličan povišeni položaj za ulazak, izlazak i vožnju. Također je bio poželjan 1.6 dCi, ali je i 1.5 dCi sasvim dovoljan motor za Scenic. Plus na moj izbor je bila Bose oprema i šećer na kraju tvornički ksenon.

Za početak mogu usporediti 1.9dCi iz Megane-a 3 i ovaj 1.6dCi. Brzine su ipak malo produžene, 1 je kratka, 2 i 3 prosječne, ali su 4, 5 i 6 dosta dugačke. Na 138km/h u 6. je na 2500 okretaja. Jedino se treba naviknuti da je ovo ipak 1.6, a ne 1.9 pa ga treba ipak malo zavrtiti da turbina proradi. Potrošnja je za cca 0.4L veća nego 1.5dCi i 0.4L manja nego 1.9dCi. Auto odlično ide i u svakoj se situaciji osjeća kao kod kuće, ali je ipak autoput njegovo prirodno mjesto. Do sada je mijenjano ulje na 15000km i 30000km i ja planiram tako nastaviti.

Od opreme je najkorisnija kartica "slobodne ruke", ksenoni i rolice za zaštitu od sunca. Bose oprema još daje malo finese: bijeli prošivi na vratima i perforirana koža na volanu. Baš je taj volan poseban gušt za držati i vidi se da su si malo dali truda. Iskreno, od zvuka sam očekivao više, a nisam neki audiofil, Prošli Scenic je imao Acramys i možda je bio malo lošiji. Bose ima subwoofer i dosta su naglašeni basevi, nekome to paše...

Tu sam za dijeljenje dojmova, slika, iskustva ako nekoga zanima.

 

Boja je crna, ovdje je ispala malo kao titanium

20160419_170520_HDR (Large).jpg

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Lijep autic...tam u Heinzelovoj su mi spominjali nekog lika i problemom sa uvozom iz Poljske....:bigl: da nisi ti taj? kad si uvezao?

Link to comment
Share on other sites

Lijep auto, daj vise slika :hop:, ja cekam priliku da zamijem za Grand Scenic Paris Initiale, mogao bi proci i Bose edition

Link to comment
Share on other sites

Nisam, unijeo sam oko 5.4.

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Onda nisi...ja sam u 2 mj sredival svoje papire i isto imal problema jer mi Nizozemac nije na orginal racun upisao broj sasije.A potvrda za tvoje Poljske dokumente isto kao i za moje Nizozemske je nasa prometne...tak su mi rekli jer sam ih i ja za to pitao ;)

Link to comment
Share on other sites

Onda nisi...ja sam u 2 mj sredival svoje papire i isto imal problema jer mi Nizozemac nije na orginal racun upisao broj sasije.A potvrda za tvoje Poljske dokumente isto kao i za moje Nizozemske je nasa prometne...tak su mi rekli jer sam ih i ja za to pitao ;)

Tako i ja mislim.

Edited by Grunf
Link to comment
Share on other sites

Pa ne zove se nasa zemlja Apsurdistan bez veze.A najveci apsurd je kad mi je jedna od sefica u Heinzelovoj rekla da sta Nizozemci znaju o Europskim zakonima i kakva su oni kvazi drzava doslo mi je....bolje da sutim dalje.

Link to comment
Share on other sites

Simpatican Scenic. Svidja mi se kombinacija.

 

P.S. Koliko si zgazio sa 1.5 dCi EDC? Je li bilo kakvih problema vrijednih spomena na motoru i/ili mjenjacu?

Link to comment
Share on other sites

"zgazio" sam ga od 64000km do 80000km u godinu dana. S motorom nisam imao većih problema, jedan grijač je trebalo zamijeniti. Mijenjač je bio odličan, ali sam stekao dojam da u servisu ne znaju puno o njegovom servisiranju. Kao moguće popravke i poboljšanja su spominjali: kalibraciju, novu verziju softvarea i promjenu ulja. Inače se po uputama ulje uopće ne treba mijenjati jer je kao i u klasičnom mjenjaču. Nisam imao problema i čini mi se da bi mogli biti jedino u elektronici, ali da u servisu ne bi znali što s tim.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zmaj od auta!!! Haha, meni pak je to nakon megana prvi izbor... tu vise sjeda eleganicija i luxuz, dok meganeu GT stil i sportski stih... u svakom slucaju, odlican izbor! :dobroje:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Da malo oživim temu.

Nabijaju se kilometri pa je sad na okruglo 55000km, znači u godinu dana 23000km. Bilo je redovitih puteva u Munchen, ali se nadam da će sada biti rjeđi jer su bili zdravstvene prirode.

Auto i dalje radi besprijekorno, s od radova sam postelao visinu ksenona da baca kako spada.

Trenutno me zezaju zadnja desna vrata, ostanu zaključana, ali nije svaki put. Uskoro to planiram rastaviti i podesiti ako se može.

Bio sam baš jučer i prekjučer do Munchena. Ljetne gume, a putem snježna mećava i ograničenja brzine na 100 ili 80. Stigao sam bez problema, ali sam na nekim lokalnim cestama kod Schladminga već poželio da nisam na cesti nego u hotelu. Prosječna potrošnja je ispala 5.7l, a evo i par slika. Put nije bio turistički pa ih nema više. 80dd120972266f7559c0c44b7130ee63.jpg100fc79e21d437aac0825e32a8ce86d4.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.