Jump to content

trebam prednji branik...


skin

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Da, istina, Ne možeš više kupiti prednji branika za Scenic 3  (takvog izgleda) jer se više ne proizvodi,nego  se naručuje branik od redizajna i dodatno naručuju sve plastike u braniku (spojler, pvc ispod branika, rešetka branika srednja, plastike oko maglenki, oko dnevnih svjetala, lajsne.......) uglavnom skupa zabava........  Da te razveselim sa starog branik ati paše znak i lajsna oko znaka ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da te razveselim sa starog branik ati paše znak i lajsna oko znaka ;)...

Na žalost znak je veći kod tog novog branika. 

Ovaj branik se čini da odgovara. Međutim to je samo branik, a trebam i onu plastiku ispod njega.

https://www.silux.hr/proizvodi/karoserija/branici-i-njihovi-dijelovi/branici/251611/branik-renault-maxity-06?car=1111024621

Ovo je za poludit. Ok, sam sam kriv kaj sam razbio auto, ali da te tjeraju na ovolike troškove... cca 10-12000 kn...

IMG-20160511-WA0003.jpgovakav branik trebam

22.jpgovakav branik Renault nudi

Edited by skin
Link to comment
Share on other sites

prije tri godine kad sam dobio udarac otpozadi, tražio sam i dobio potpuno novi poklopac gepeka i to je stigao sa skladišta u Fr, a moj auto je 1999 godina. Masno je koštao, ali je platilo osiguranje. Eto čudi me da nema na nekom skladištu negdje u Europi taj branik za puno noviji auto

Link to comment
Share on other sites

Ima sigurno samo nisu se potrudili. 

Podsjeti me sjutra da zivem servise u CG da pitam.

Link to comment
Share on other sites

Podsjeti me sjutra da zivem servise u CG da pitam.

Ajde bio bi zahvalan za bilo kakvu pomoć. Ja planiram sutra kontaktirati Banja Luku da vidim kakvo je stanje kod njih.

Hvala unaprijed.

Link to comment
Share on other sites

I meni je to čudno , da nema dio na relativno mladom autu.

Ako ti ne plaća osiguranje , ja bih u razmatranje uzeo polovan , jer je već tvornički pripremit za farbanje za razliku od potpuno novog gdje je potrebna priprema i nikad boja ne drži kao na tvornički ofarbanom.

Link to comment
Share on other sites

Od kuda ti ta informacija? Griješiš.....   Sve je stvar pripreme i poznavanja lak sistema za bojanje

Edited by Goran_KA
Link to comment
Share on other sites

http://www.prasco.net/it/modelli/renault-scenic-x-mod-mod-02-12/componenti

 

jeli ovaj? Cudi me da nema u ponudi. Neznam tko u hr radi prasco al u nas u hercegovini radi ak bosnjak i siguran sam da bi ga oni isporucili za 10-15 dana. 

Dok sam radio u kia servisu kod njih sam uzimao zamjensku limariju i od novijih kia 2012- a kod nas kia na prste jedne ruke nabrojaati npr.

 

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam, isto mi kazu da mora od redizajna i da nije isti od granda i od kratkog.

Ako hoces da ti trazim polovni javi mi za kojega ti je jer vec znam dje ima grand u djelovima.

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam, isto mi kazu da mora od redizajna i da nije isti od granda i od kratkog.

Ako hoces da ti trazim polovni javi mi za kojega ti je jer vec znam dje ima grand u djelovima.

Znači koliko ja znam nema više tog branika. Samo novi redizajn istog. Meni treba kompet branik i nosač branika za Grand Scenic 2012-... (šifra branika 620221435R)

Ako i nađeš rabljeno onda trebam sve što se nalazi na ovoj slici zaokruženo pod 1. (osim poklopca za kuku za vuču)

Samo mene zanima kako ćemo mi to iz CG dotjerati do Zagreba...

01049692.png

Edited by skin
Link to comment
Share on other sites

A u kakvom je stanju stari branik? Mislim da se više isplati povariti originalni branik nego kupiti neki zamjenski, ako postoji. Plastičari danas rade čuda varenjem. Da ne spominjem višestruko manju cijenu

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

A u kakvom je stanju stari branik? Mislim da se više isplati povariti originalni branik nego kupiti neki zamjenski, ako postoji. Plastičari danas rade čuda varenjem. Da ne spominjem višestruko manju cijenu

limar rekao da je previše ispucao branik. i da bi nakon bojanja jako brzo popucala boja. nadalje, potrebni su mi i plastični dijielovi branika koji idu ISPOD branika jer si se i oni smrskali a oni se ne mogu naručiti u Renaultu odvojeno od branika... tako da ništa od varenja...

Link to comment
Share on other sites

To je dio koji tebi treba :) .  Dolazi ti samo onako kao sa slike, bez ostalih plastika....

Link to comment
Share on other sites

Od kuda ti ta informacija? Griješiš.....   Sve je stvar pripreme i poznavanja lak sistema za bojanje

Slučajno sam se bavio tim poslom , tako da znam šta pričam...

Link to comment
Share on other sites

Ja se još uvijek bavim tim poslom pa znam što ti hoću reći...  Postoje više vrsti plastika.......  plastike koje su tvornički pripremljene za bojenje (u proizvodnji  se dodaju se aditivi za bolje prijanjanje u  samu plastiku)  te te one koje nisu za lakiranje pa ih masjtstori naknadno pripremaju za lakiranje 

Po tvome znači kad se razbije branik Renault bi preporuča ugradnju rabljenih branika i  a nebi  prodavao nove :)

P.s.  bilo je više slučaja da se boja ljuštila sa orginal branika koji su isporučeni sa vozilom...

Link to comment
Share on other sites

Ako se baviš tim poslom , znaš da kod većine renomiranih proizvođača boje i lakova stoji opaska , da se kod lakiranih reparaturnih plastičnih dijelova ne koristi pranje pod visokim pritiskom , ne bez razloga...

Znam ja šta Renault preporuča , to je sasvim druga priča, ali iz iskustva znam šta bi je stavio na svoje auto a vjerovatno bi ti isto stavio na svoje , o mušterijinom ne govorimo :yeah:

Uglavnom , karoserijski dijelovi iz prve ugradnje , a posebno plastični dijelovi , su što se tiče kvaliteta , upasivanja i korištenja u daljoj eksploataciji No1 i u odnosu na OEM reparaturne dijelove a o zamjenskim da i ne govorim

Ovo se odnosi na ne reparirane dijelove automobila.

 

P.S

bilo je i automobila kojima se gulila boja i sa limenih ploha , ali to je roba sa greškom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ukratko, jedva uspio nabaviti cijeli rabljeni branik iz Poljske s dnevnim led svjetlima za 3400 kn...

ovaj moj branik je totalni raritet... uspio sam se ovako izvući... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.