Jump to content

Clio 2, ph 1 3 vrata- problem sa sjedalom


Kasabian

Recommended Posts

Ako otvorite podforum Naša vozila, vidjet ćete da sam postao vlasnik Clia dvojke sa full opremom i tako to... da skratim, imam problem sa suvozačkim sicem, sjedalom, sjedištem- kako god ga odlučili nazvati... naime jednom u Cliovom životu je sjedalo otkazalo poslušnost na meni nepoznat, a sjedalu poznat način... onda se pojavio neki polupismeni mehaničar ili tko već i odlučio to "popraviti" na sebi svojstven način... Ispod su slike pa gledajte. Problem koji je nakon ovog neuspjelog popravka ostao je taj da se sic kada se iz preklopljenog položaja vraća u standardni ne zakoči tamo gdje je bio namješten nego ode do kraja. Povrh toga, na ručici je neki home made ispljuvak koji svaki put kada se sic povuče prema naprijed zapne za vrata i već je napravio poprilično ružan trag... dakle, tražim rješenje, a da se to rješenje ne skriva pod nazivom "novi sic" jer mi se ovi sviđaju, dobri su, a i poprilično rijetki kao i cijela verzija auta (RXT sa svime ikad)... molim dobre duše da me spase.... hvala... slike pogledajte skrolom prema dolje :D

DSC_0357.JPG

DSC_0358.JPG

DSC_0359.JPG

Link to comment
Share on other sites

Da, kemijalo se jer lijevi normalno radi i izgleda... ali ne znam kaj se kemijalo... lako za ruckice, to se da jeftino nabavit, al me zanima u cemu je problem da se sic ne vraca u polozaj u kojem je bio nego ode do kraja kad se naslon digne... naslon dode u dobru poziciju, ali dolje na vodilicama ode do kraja...

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da ce se naci netko s sličnim problemom. Clio 2 sa 3 vrata je prilicno popularan

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

možda samo vozački pamti poziciju di je bio...  saznal bus kad bus mijenjal ručkicu

Link to comment
Share on other sites

a da promjeniš siceve?? :nezna: :hop:                 

Link to comment
Share on other sites

Ni pod razno. Ne zelim zbog jedne ručkice mijenjat siceve... ovaj dezen mi se sviđa, sicevi su original njegovi, vozačev ima podešavanje po visini i kotačić za lumbalnu potporu, a i predobri su da bi ih zamijenio za ko zna kakve i bacio se u nepotrebni trošak. I imam opsesiju da u autu sve mora bit kak treba, znaci ne mogu sicevi bit od sporta recimo, a klupa iza ova koja je ili neke druge kombinacije. Znaci ako bi nasao druge dobre siceve, morao bi uzimat i oplate vrata jer bi inace imale drugaciji dezen.. Nekima možda čudno, ali meni savršeno i jedino normalno :D Lud sam, jbg :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Znaci ako bi nasao druge dobre siceve, morao bi uzimat i oplate vrata jer bi inace imale drugaciji dezen.. Nekima možda čudno, ali meni savršeno i jedino normalno :D Lud sam, jbg :D:D:D

Nisi lud...ima nas jos koji pazimo na detalje. Btw. zato se vecinom i prodaju sjedala u kompletu s oplatama prednjim/zadnjim itd.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo raskapao po sicu i primjetio da je ručica razlohana ili tak nekaj jer otpada sa onog željeznog dijela... vjerojatno je zato i bušena i zašerafljena tak kak je... no, uz to, primjetio sam da ta šipka cca pola do 1 cm viri prema vratima više nego na vozačevom sicu pa i dalje smeta za vrata... Ne razumijem baš kak je to izašlo van jer je to šipka sa kutevima otprilike kao naopako "U" sa plitkom donjom stranicom... sa strane ispod plastike se vidi da ona kajla koja treba zapet na šinji stoji u istom položaju, tj ne diže se... pretpostavljam da je ta sajla oslabila... ako se tko nečeg sjetio- pišite :)

Link to comment
Share on other sites

vozački sic pamti poziciju ali suvozački ne.... barem kod mene na storiji je tako....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mom starom je pamtio na Clio 2 phase 1 dok mu isto tako jednom mehanizam nije zaštekao. Nikada to nije popravljao nego je svaki puta stavio sjedalo u željeni položaj i onda prstom nešto pritisnuo dolje ispod dok se ne začuje škljoc. Pokušavao je i mene to naučiti, ali ja taj dio nikad nisam potrefio :) Tako smo ga i prodali.

Link to comment
Share on other sites

Meni se zakljuca na jednoj poziciji kad prvo vratim naslon pa onda guram sjedalo... ali uvijek na istoj bez obzira je li sjedalo bilo priblizeno ili udaljeno od armature... znaci ako namjestim sic na neku poziciju, nakon preklapanja sica vraca se u neku drugu, ne znam kak da bolje objasnim... ugl, razmisljam da nabavim drugi sic pa preselim tapecirung. To mi je ponudio jedan tapetar da ce mi preselit tapecirung za 150 kn... ali sad je problem kaj nemrem bas nac sic u zagrebu, ovi koji se prodaju, prodaju se u kompletu...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam selio tapacirung i usput ga oprao u veš mašini. Ukupno sat posla za prvi put. Prilikom skidanja kliještima se cvikaju okrugle alkice, a pri postavljanju na njihovo mjesto idu električarske vezice (zip tie). Usput sam promijenio dvije puknute kukice u naslonu i umjesto rasklimane zakovice koja drži ''vitlo'' za lumbalno podešavanje, stavio pleh vijak.

Puno ljepše i udobnije je sada.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.