Jump to content

Plovak, putni komp ili nesto trece?


Kasabian

Recommended Posts

Radi se o Cliu 1.4 16v, 2001., RXT oprema. Muči me kazaljka goriva. Natočio sam ful tank (ima se, moze se) i mjerio po dobrom starom principu- do čepa-100 km-do čepa... i pokazalo je 6,83, a komp je pokazivao 6,9- dakle minimalno odstupanje. No kazaljka goriva se ne bi složila s tim i nakon prijeđenih 340 km, došla je točno na sredinu između polovice rezervoara i rezerve- dakle po tome je ostalo nekih 12,5 l što znači da sam potrošio oko 38 litara na 340 km pa po tome ispada da je potrošnja malo iznad 11 l. Obzirom da sam izmjerio da je potrošnja bili oko 6,8-6,9 kako pokazuje i komp, a s tim se otprilike slaže i pokazatelj kilometara do benzinske, zanima me u čemu je točno problem? Plovak ili...? Kazaljka linearno pada i već se nako 10-15 km spušta sa full tanka na prvu točkicu, a svaku sljedeću pada otprilike nako 3o-40 km. Zašto tako brzo i linearno pada kazaljka i ona se jedina ne slaže sa mojom provjerenom metodom i putnim kompom za koji mislim da može lagat, ali sumnjam baš da će me zavaljat za 4 litre... eto, toliko od mene, hvala na odgovorima :D

Link to comment
Share on other sites

Ajde ti fino odradi nekoliko punih tankova pa nam onda reci potrošnju.

Meni na laguni kazaljka od punog do pola pada dosta sporije nego od pola do nula. Po BCu kad kaazaljka dođe na pola onda mi i kilometri stoje otprilike na pola od punog tankka

A potrošnja na punom tanku je ipak preciznija nego na 100km.

Moja potrošnja na godišnjoj razini....nekih 25 rezervara....stoji na 7.6 lit/100km. 

Iako pojedini tankovi znaju varitati od 7 do čak 9 litara na 100km....ovisno o vrsti vožnje na koju je tank potrošen

Link to comment
Share on other sites

ma nebrini se ništa..meni kad je prazan i natočim 100kn mi mi mrvicu prođe prvu crticu..natočin za 200 te prođe preko pola rezervoara..naviknut češ se več..

Link to comment
Share on other sites

Meni na Storiji nekad nije znalo registriati ako natočim neke smiješno male iznose. Pa bi onda nakon sljedećeg točenja "uhvatili" oba punjenja. Što se tiče skale, možda i nije linearna (ako sam dobr shvatio što želiš reći). Na Cliju 3 mi je to dosta izraženo, prva polovica na skali sadrži oko 35 litara goriva,  a druga samo oko 20. Odnosno, kada po skali potrošim jednu trećinu goriva, zapravo sam potrošio pola jer je u sljedeće dvije trećine sadržana ista količina goriva. To mi je baš bezveze, ali tako valjda mora biti. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije preporučljivo točiti manje od 10 lit (službeni podatak) odnosno 12 lit (praktični podatak)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije preporučljivo točiti manje od 10 lit (službeni podatak) odnosno 12 lit (praktični podatak)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Zašto?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zbog točnosti pokazivača nivoa goriva i putnog računala.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo danas putni komp pokazao jos 130ak km do benzinske, kazaljka je bila tik do rezerve. Natočio sam točno 34,31 l. Prešao sam 478 km, dakle potrošnja oko 7,1. Putni komp pokazuje 6.9 prosječno, dakle u granicama tolerancije. Čitam da Clio ima tank od 50 l, znaci da je još bilo 15.69 litara u tanku... ništ mi više nije jasno :D Jel postoji mogućnost da ima tank od 45 litara?

Link to comment
Share on other sites

kod mene je tank 45l..na ph2 je 50l..možda je i kod tebe 50l :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Prije bi reko da imaš tank od 45 litara i da ti je prije točenja ostalo nekih 10 tak litara.

Lampica rezerve se obično pali na kad ti u tanku ostane goriva za još 100km.

Kod tebe bi to bilo na cca 7 litara. Odnosno kad putni kompjuter dođe do nekih 90-100 km.

Meni na laguni rezerva se redovito pali kad putni kom dođe na neki 85-90 km. I nakon toga utočim cca 62-63 litre goriva. A u tank stane ravnih 70.

 

Odvozi nekoliko punih rezervara. Od čepa do lampice. Zapisuj brojke pa ćeš brzo doći do točne potrošnje.

Meni se čini da to sve frcera kako bi trebalo.

Link to comment
Share on other sites

kod mene je tank 45l..na ph2 je 50l..možda je i kod tebe 50l :nezna:

Imali smo prije 15-ak godina Clio 2 ph1, rezervoar je bio 50 litara koliko se sjećam. A i ovdje tako piše:

 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=6457

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=100012

Link to comment
Share on other sites

Evo danas putni komp pokazao jos 130ak km do benzinske, kazaljka je bila tik do rezerve. Natočio sam točno 34,31 l. Prešao sam 478 km, dakle potrošnja oko 7,1. Putni komp pokazuje 6.9 prosječno, dakle u granicama tolerancije. Čitam da Clio ima tank od 50 l, znaci da je još bilo 15.69 litara u tanku... ništ mi više nije jasno :D Jel postoji mogućnost da ima tank od 45 litara?

Clio II ima 51 litru tank. Kod mene je digitalni pokazivač i uvijek tankam do vrha nekih 36-41 litru. Putni komp je točan kada prelazim velike udaljenosti u komadu i rezervu pali na potrošenih 40-41 litru. U gradskoj vožnji pokazuje 3-4 litre preveliku potrošnju pogotovo ako je bilo puno kratkih relacija. Tada nekad upali već nakon potrošenih 36-38 litara.

Pogledaj SpritMonitor info u mom sigu.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=10426  tu za moj piše 40l 

http://automobilio.info/en/Renault/Clio/Clio-II-B|C|SB0/1.9-dTi-80-AG/7459 a tu 50l 

a za masu 980kg ,a u prometnoj 1095kg.. tako da mislim da nisu baš mjerodavni ti podaci šta se na netu nalaze..

ja i dalje mislim da moj ima 45 l jer ga u 5 god nisam preko 45l natočil,a bilo je trenutaka kad sam i na parama vozil iiili sam barem tako mislio,šta je u jednu ruku i dobro hah

morat ću onda jedan put kad potrošil tank otvorit poklopat i vidjet koliko je još odprilike ostalo,a dali je ostalo 2l ili 7l će se vidjet..

Link to comment
Share on other sites

5 litara u plastičnu kantu ivoziš dok ne stane...onda utočiš tih 5 litara i na prvu pumpu pa do čepa.

Na to dodaj još cca 2 litre jer pumpa ne osuši rezervar kad prestane vući gorivo i zato jer si nešto potrošio do pumpe

I eto ti volumena rezervara na autu

Link to comment
Share on other sites

Zna svašta pisati po internetu, slažem se. Ja sam stvarno puta puta gledao podatke za dvojku i na svim mjestima je bilo 50 litara, ali naravno, isprobaj da sam vidiš koliko stane :)

U podacima u prometnim se stvarno da svašta naći, ali i općenito po internetu, evo recimo baš masa. Svaki sajt ima neki svoj podatak o masi. Tehnički podaci iz Renaultove brošure valjda trebaju biti najtočniji.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.