Jump to content

Presvlake za sjedala, problem s vraćanjem istih - Megane II Grandtour


domacc

Recommended Posts

Pozdrav,

Bratić je otišao na teren pa sad je moj Clio dobio društvo u vidu Meganea. Kako jednostavno ne mogu gledati prljavu unutrašnjost, za početak poskidao sam (uz dosta manjih problema) presvlake sa svih sjedala. Mislim da nikad nisu oprane, od 2007., kad su i postavljene. Na nekim mjestima doslovno crne, sloj masnoće - pattern onih kvadratića se nije mogao prepoznati... Usisano, što se dalo oprati - oprano.
Uspio sam vratiti uz dosta muke na zadnja sjedala (presvlake su koliko mogu vidjeti originalne, svaka rupa je taman izrezana, za naslonjače, za pojas srednjeg sjedala koji ide direktno iz naslonjača, rubovi idu točno gdje trebaju.
Problematika stiže kod postavljanja presvlaka na prednja sjedala... Kako? Pokušao sam suprotnim načinom od onog kako sam skinuo, no ne ide... Plastika prednjeg dijela sjedala na kojoj su ručice za pomicanje sjedala i naslonjača smeta, ne mogu nikako preko tog dijela proći. Također i bočna plastika smeta gdje je poluga za podizanje/spuštanje sjedala... Pokušao sam rastaviti to, no odustao sam u strahu da nešto ne polomim jer zapinje na 5 strana. Naslonjač nije problem za vratiti presvlaku, ali dio "guzni" tj. sjedeći pojma nemam kako bih presvlaku vratio tu...

Pozdrav iz SB

Link to comment
Share on other sites

rucicu za dizanje sjedala samo povuces ka naprijed i sice, 

bocne plastika se skida dosta lako drze je 3 torxa ili 2 nisam siguran. jedan je na kraju i jedan ili dva s strane, 

neznam kako ti smeta ona plastika gde su rucice za pomicanje sjedala jer se tu samo ukopca u armaturu sjedala.. 

edit:

da dodnji dio nisi bas trebao skidat dok je sjedalo u autu. mozda mozes da izvadis sjedalo (4 torx sarafa) i onda van auta to da radis.

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Moze se i odozdo iz kanala otpustiti 4 matice i cijeli sic ide van

Ta patata lk

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi iz kanala kad moze i iz kabine?? Skupa s sinama

I matice su klizne ne vjerujem da ih se moze od dole rotirat jer inace ne bis od gore mogao odvidat i zavidat bez kontre od dole

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

onda je kod njega drugačije. Kod mene se može odozgo s torx odvijačem skinuti sic, ali šine ostaju na podu. Ako hoću sa šinama onda moram odozdo 4 matice 13 mm odviti. Ja već napamet zhnam gdje su pa ne moram na kanal već samo legnem pored auta i zavučem ruku. Glava vijka je gore zavarena za šinu i ne treba držati kontru.

 

DSC01315.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Milos je u pravu, samo se iz kabine mogu sicevi izvaditi skupa sa sinama i to odvidavanjem 4 torx vide.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, vaši su auti ipak noviji pa su valjda primjenili pametnije rješenje nego ovaj komplikejšn na Meg 1

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se odlučim na soluciju skidanja sjedala kompletno iz auta (4 torx vijka), mogu slobodno konektore za zračne jastuke i pojas ištekati?

Link to comment
Share on other sites

tako je, bez ikakve brige, lako ga se iskopca. 

 

Dobro, vaši su auti ipak noviji pa su valjda primjenili pametnije rješenje nego ovaj komplikejšn na Meg 1

da :D nesto su ipak naucili :D hahah

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.