Jump to content

Plivajuci zamajac megane


mamba

Recommended Posts

Zanima me dal je moguce zamjeniti kvacilo(lamela i potisni lezaj) bez zamjene i zamajca,auto je megane grandtour 1.9dci 2006 godina

Link to comment
Share on other sites

al zapravo nije preporucljivo.. 

Link to comment
Share on other sites

To je druga stvar, najbolje je zamijeniti sve. Al pitao je dal je moguce.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me dal je moguce zamjeniti kvacilo(lamela i potisni lezaj) bez zamjene i zamajca,auto je megane grandtour 1.9dci 2006 godina

koliko km ima auto?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je moguce.

A preporucit ce mu mehanicar koji to bude radio nakon sto skine mjenjac i vidi kako i u kojim smjerovima "dise" zamasnjak. 

Ja sam ih jako malo promjenio na renolima tocnije 1kom, dok na fauve je druga prica i vecina zeli fiksne..

Link to comment
Share on other sites

samo je mana toga da za lamelu i korpu neces u eventualnom slucaju potrebe dobiti garanciju ako nije zamjenjen i leteci. tj nema garancije na korpu, lamelu i potisni ako nisi zamjenio leteci... jbg

Link to comment
Share on other sites

Možeš slobodno,jer ni sam Renault ne obavezuje zamjenu zamajca prilikom zamjene seta kvačila , plus što su kod Renaulta zamajci prilično trajni za razliku od drugih Francuza,VAG grupe,Forda...

Obavezne stvari su korpa , lamela i hidraulički druk ležaj , zamajac se mjenja samo po potrebi tj. ako je oštećen.

Link to comment
Share on other sites

Auto ima 2000000 km,a vidim da je taj zamajac izgleda u jos dobrom stanju dok je kvacilo vec na izmaku,vec je postalo tvrdo i ne odvaja bas uvijek lijepo.Preporuke za kvačilo?

Link to comment
Share on other sites

Možeš slobodno,jer ni sam Renault ne obavezuje zamjenu zamajca prilikom zamjene seta kvačila , plus što su kod Renaulta zamajci prilično trajni za razliku od drugih Francuza,VAG grupe,Forda...

Obavezne stvari su korpa , lamela i hidraulički druk ležaj , zamajac se mjenja samo po potrebi tj. ako je oštećen.

Renault ne, al proizvodjaci dijelova da.. A za cijenu zamjene u renolu za to sto si ti naveo, ako radi drugde zameniti i zamasnjak :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa i nije baš tako , jer ni zamjenski zamajac nije nešto preterano jefin a sam set kvačila  nije nekakva preterana razlika OEM vs nešto kvalitetnije zamjensko.

Generalno to uslovlavanje garancije kupovinom i plivajućeg zamajca je u suštini šupljak , čisto da te skine s one stvari , jer samo kvačilo je dio koji ne podliježe klasičnoj garanciji , tako npr. kod potpuno novog vozila bilo kakav problem sa kvačilom se ne može riješiti klasičnim unosom garancije kao na sve ostale sklopove nego mora se tražiti posebno odobrenje sa milion pitanja i potpitanja.

U suštini loš zamajac uglavnom nikad nije potrgao kvačilo , bar ja što sam dosad vidio prolupalih zamajaca , kad se skine korpa i lamela budu ok , eventualno da se potrefi da zamajac rikne kad je i vakat za zamjenu kvačila.

Link to comment
Share on other sites

Auto ima 2000000 km,a vidim da je taj zamajac izgleda u jos dobrom stanju dok je kvacilo vec na izmaku,vec je postalo tvrdo i ne odvaja bas uvijek lijepo.Preporuke za kvačilo?

Šta se brineš ? Ja sam lamelu mijenjao kad je otišla na 300 000 i tada sam se isto brinuo kao ti za zamajac. Evo auto ima 380 000, a zamajac još ide. Ako imaš dvomaseni kao ja zamjenski je cca 7000 kn (vozila preko 100 KS ). Zamijeni lamelu, korpu i druk ležaj ostalo ne diraj. 

Svoju lamelu sam tek mijenjao kad sam dao gas i počeli se okretaji abnormalno dizati (proklizavala). 

Link to comment
Share on other sites

A dvomaseni zamasnjak je da,1.9dci 96kw,ipak mislim da cu pricekati i sa zamjenom kvacila dok ne bude bas za zamjenu,nadam se da nema nekakvih mogucnosti ostecenja drugih djelova?

Link to comment
Share on other sites

Samo ce poceti lupati kad krepa zamasnjak ili pak proklizavat kad se kvavilo potrosi

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.