Jump to content

Sitnice na Laguni Coupe


IcyTexx

Recommended Posts

Hello svi! :D Imam par pitanja.

Čime ste riješili škripanje armature uz prednje staklo, a da se ne vidi? Izluđuje. :D

Ima li netko da je dizao snagu na svojoj 2.0dCi, 150HP koja nema DPF?

Ponekad (ne ovisi o tome dal je motor hladan ili topao) kod punog gasa od 2100-3000rpm trese volan, u drugoj brzini pri punom gasu ispod 2000rpm imam osjećaj da se auto "migolji" u prostoru motora i na volanu. Teško je opisati. Kotači ne tresu pri brzinama, opet sam ih balansirao reda radi - to nije problem. Dešava li se to nekome?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Meni su u servisu pod garancijom tri puta rastavljali armaturu dok nisu riješili cvrčke.

Lud sam bio od tog skripanja i toliko se dugo vracao dok ju nisu složili. Mislim da su na kraju podložili nekim filcom i riješili problem. 

Ako ti cvrci po ljeti, cek da vidiš kad dodje zima :-(

 

Lik kojem sam Lagunu (isti motor kao i tvoj) prodao ju je chipao na 190 ks i veli da je prezadovoljan, ako te kaj dodatno zanima mogu ga nazvati i pitati.

 

Ovo trece nemam pojma.

 

Lp

kruno

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hello svi! :D Imam par pitanja.

Čime ste riješili škripanje armature uz prednje staklo, a da se ne vidi? Izluđuje. :D

Ima li netko da je dizao snagu na svojoj 2.0dCi, 150HP koja nema DPF?

Ponekad (ne ovisi o tome dal je motor hladan ili topao) kod punog gasa od 2100-3000rpm trese volan, u drugoj brzini pri punom gasu ispod 2000rpm imam osjećaj da se auto "migolji" u prostoru motora i na volanu. Teško je opisati. Kotači ne tresu pri brzinama, opet sam ih balansirao reda radi - to nije problem. Dešava li se to nekome?

Škripanje riješimo, a možda i trešnju. Moguće da je zamašnjak, a možda trebaš par puta postartat da skuriš kuplung. Tak ja riješavam isti problem na 308, po preporuci ovlaštenog servisa. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Pozdrav

Meni su u servisu pod garancijom tri puta rastavljali armaturu dok nisu riješili cvrčke.

Lud sam bio od tog skripanja i toliko se dugo vracao dok ju nisu složili. Mislim da su na kraju podložili nekim filcom i riješili problem. 

Ako ti cvrci po ljeti, cek da vidiš kad dodje zima :-(

 

Lik kojem sam Lagunu (isti motor kao i tvoj) prodao ju je chipao na 190 ks i veli da je prezadovoljan, ako te kaj dodatno zanima mogu ga nazvati i pitati.

 

Ovo trece nemam pojma.

 

Lp

kruno

Pozdrav, mene zanima ovo sa chipanjem, kako sta gdje? Imam dci 150 ks

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pitanje...

Zamijenjena su mi suvozačka vrata prije par mjeseci. Koliko sam ih god analizirao, izgledaju isto kao vozačeva, spot weldovi su na identičnim lokacijama, ovako izvana izgledaju identična. No po udarcu kod zatvaranja, kuckanju po limu i uvijanju istog nekako su drugačija, kao da je lim dosta tanji. Jel to moguće kod novih originalnih, lakirer kaže da uzimaju i stavljaju isključivo originalna? Nisam ni našao da postoje "zamjenska" za Lagunu Coupe. Dal je moguće da u tvornici stavljaju još neke izolacije kao što su to recimo Dynamat/STP, ali da sad nisu stavljene kod tako naručenih vrata, ili su to neka čudna vrata? 

Recimo kad kucnem iznad kvake, na vozačevim vratima se čuje kako su rigidna, a na tim "novim" suvozačevim kao da kucam u praznu inox bačvu. :jez:

Kataloški broj je 80 10 089 74R.

Nekako mi se čini da ću ići rastavljat oboja vrata da ih usporedim... Malo me živcira jer mi sve to čudno izgleda.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

rekao bih da iz starih vrata nisu sve prepakirali

Link to comment
Share on other sites

Ima tu dosta 'sterilnih' delova od stiropora, sunđera, folije koji upravo omogućavaju zvuk originala kakav opisuješ.-

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.