Jump to content

Renault novi modeli


lagunaCoupev6

Recommended Posts

On 08. 02. 2020. at 20:26, fabi said:

Moj stari dao 195 k kn za qasqsia 1.3 160 edc 7, i to u jako finoj opremi, keyless, 360 kamera, adaptivni tempomat, ful led zakretna, električna kuka... 

Ta lova za captura je previše

Sjeo danas u captura, rekao bi da ima mjesta barem kao Scenic 4 jedino je bunker manji.. (prostranost ok). Bio izložbeni Intense 1.0 tce 100 ks - cijena 158 tisa kuna (sa nekim nadoplatama). Materijali ništa specijalno, kasnije kad sam sjeo u svoj meg 3 rekao bi da je to sve slično što se materijala tiče.. Izrada captura se na prvu činila dobrom, vrlo solidnom, a onda sam stavio ruku ma ručni mjenjač i skužio da ima lufta (lijevo desno) sa ispuštajući klikovima više nego mjenjač u mom megu 3 sa 100 k km.

Odmah sam izašao iz auta.. razočarao me mjenjač!

Ona neka pozdravna zvučna kulisa je ititirajuća..

Pozitivno je što ima duple brtve na vratima, a negativno što ima dugmiće za keyless otključavanje samo na prednjim vratima. 
 

Imao je onaj manji tablet koji ne djeluje baš nešto, djeluje kao da je aftermarket ugrađen (moglo je to bolje).. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fabi said:

Odmah sam izašao iz auta.. razočarao me mjenjač!

 

trebaš probat na scenicu 4, kriminal, jedino EDC je ok, ovaj ručni je ko na šajkači....

Link to comment
Share on other sites

Jel imaju ovi novi blue 95 dizeli dpf?

Vkdim da imaju adblue tekućinu, al nemam pojma jel to zasebni katalizator, il ide u dpf, il ima i jedno i drugo...? :)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, swendija said:

Jel imaju ovi novi blue 95 dizeli dpf?

Vkdim da imaju adblue tekućinu, al nemam pojma jel to zasebni katalizator, il ide u dpf, il ima i jedno i drugo...? :)

Ima i jedno i drugo i rekao bi da su još kompliciraniji nego generacija prije bez adbluea..Mislim da adblue ubrizgava u određenim ciklusima da reduciraju NOX..

Jednom riječju

Ekologija

Link to comment
Share on other sites

All in one.. sve u paketu. Ovo je 2.0 dci. Vjerujem da slicno ima ima1.5 dci..
Takodjer vw 2.0 tdi EA288 ima all in one u loncu.

Link to comment
Share on other sites

Rođak u FR kupio pretprošle godine novog Mastera, i nakon par hiljada km upali mu se lampica. Nešto nije u redu. Popi*dio, zove auto kuću (novo auto , a već sra*a). Treba mu za posao, s čim će raditi. Došao u auto kuću, ovi pogledaše i rekoše mu: "gospodine dolijte tečnost". :bigl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bez klime prodavat novi auto na nasem podneblju je glupost. Ajd u finskoj. Al nije klima samo hladjenje neg odvlazivanje itd. Definitivno cista glupost.

Link to comment
Share on other sites

Što ne bez klime? Recimo ja imam 2 auta. Doduše sada ih podjednako vozimo. Ali recimo jedan bi mi mogao biti isključivo drugi auto za po gradu. To su relacije 6-10km u jednom smjeru. Što će mi klima dok krene puhati hladno ja izađem iz auta... Da sam uspio prodati fokusa jedna od opcija je bio Sandero golac...

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Zapni u gužvu u tih 6-10km i klima će dobro doći.


Na jesen i zimu spašava magljenje šajbe, ali opet svejedno - danas kupiti auto bez klime u našem području je stvarno loše mjesto za uštedu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je na cliu 3 otiša reostat, pa sam se živ smrza u autu. Upalija bi klimu i stavija zrak kroz kabinu da ulazi da mi samo malo zapuše toplina. Klima mi je možda i najbitnija u autu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domba said:

Što ne bez klime? Recimo ja imam 2 auta. Doduše sada ih podjednako vozimo. Ali recimo jedan bi mi mogao biti isključivo drugi auto za po gradu. To su relacije 6-10km u jednom smjeru. Što će mi klima dok krene puhati hladno ja izađem iz auta... Da sam uspio prodati fokusa jedna od opcija je bio Sandero golac...

Daj ne zezaj. Pa kad sam ženi (prije 7 godina) kupovao polovni auto od 20-ak tisuća kuna morao je imat klimu. Auto je Getz iz 2005. A mi pričamo o Capturu 2020 bez klime.. Bzvz

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

A i znaju da će se prodavati pa mogu kako hoće. Zakon ponude i potražnje. Ne samo Renault, već svi. Pomama za tim crossoverima, SUV-ovima i sličnim autima raste i dalje kao i prije 10 godina, iako ne kužim kako i zašto, tako da im se može. Čini mi se da sam u nekom članku prije par dana pročitao da je baš taj Captur bio jedan od najprodavanijih automobila u Europi prošle godine. Pa mu onda možeš i nabit cijenu koliko hoćeš. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bi reko da je to više marketinška fora, kao cijenom od 113 tkn, pa ti dođeš tamo i vidiš da to nije baš tak, "al za malo više novaca dobijete puno više opreme"...bla bla..kak to već ide.
I tog bez klime sigurno nemaju na lageru nego se treba naručit i vjerojatno se "čeka 3-4 mj, ali zato ovog s Intens opremom za samo 27 tkn više imamo odmah na stanju"... :) 

Sjeo jučer u novu Konu, izložbeni model 1.0 t-gdi 120ks, s finom opremom akcijska cijena 145 tkn. A plastika unutra ko u Daciji. 

Tolko sam se razočarao u Hyundaijevu unutrašnjost da nisam htio ni na probnu vožnju...Za te novce fakat radije uzmem napucanog Dustera.

Idem ovih dana još malo pogledat ostalu konkurenciju pa da usporedim s Renaultovim cijenama.

15 minutes ago, swendija said:

Ja bi reko da je to više marketinška fora, kao cijenom od 113 tkn, pa ti dođeš tamo i vidiš da to nije baš tak, "al za malo više novaca dobijete puno više opreme"...bla bla..kak to već ide.
I tog bez klime sigurno nemaju na lageru nego se treba naručit i vjerojatno se "čeka 3-4 mj, ali zato ovog s Intens opremom za samo 27 tkn više imamo odmah na stanju"... :) 

Sjeo jučer u novu Konu, izložbeni model 1.0 t-gdi 120ks, s finom opremom akcijska cijena 145 tkn. A plastika unutra ko u Daciji. 

Tolko sam se razočarao u Hyundaijevu unutrašnjost da nisam htio ni na probnu vožnju...Za te novce fakat radije uzmem napucanog Dustera.

Idem ovih dana još malo pogledat ostalu konkurenciju pa da usporedim s Renaultovim cijenama.

Ne da mi editirat više, 141 tkn je bila cijena, ne 145

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, fabi said:

Daj ne zezaj. Pa kad sam ženi (prije 7 godina) kupovao polovni auto od 20-ak tisuća kuna morao je imat klimu. Auto je Getz iz 2005. A mi pričamo o Capturu 2020 bez klime.. Bzvz

A gledaj nisam u Hrvatskoj. Rijetko kada da je temperatura preko 30c. Jednostavno na obične relacije koje vozim ne palim klimu... Preživio bih bez klime... Samo kažem što bih ja. Najjeftinije, novo za neku sitnu ratu da se odvezen do centra ili do teretane i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Fora je što nema klimu, a ima full led prednja svetla u tom osnovnom paketu. Valjda da bude skuplje održavanje, kasko osiguranje... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Domba said:

A gledaj nisam u Hrvatskoj. Rijetko kada da je temperatura preko 30c. Jednostavno na obične relacije koje vozim ne palim klimu... Preživio bih bez klime... Samo kažem što bih ja. Najjeftinije, novo za neku sitnu ratu da se odvezen do centra ili do teretane i to je to.

Klima ne služi samo za hlađenje?!?  Šteta Domba, inače si pametan i simpa dečko :lool: 

Link to comment
Share on other sites

Znam i za odmagljivanje tj za sušenje zraka...

Ali kako sam rekao za drugi auto mi definitivno nije potrebna. Znači nešto što bi se kotrljalo kada prvi auto, tj auto sa klimom i hrpom opreme nije kod kuće. Realno mislim da bi me taxi jeftinije izašao nego osnovna Dacia. Recimo 1-2x tjedno Max 20km. Realno vrlo vjerojatno manje od 5000km godišnje, bliže 2000km... Čak elektro romobil bi bio ok da nema vremena kada je hladno i kisovito. Za takav auto mi ne treba klima, niti ništa posebno. Dosta mi centralno daljinsko, servo i vozacev prozor na struju. Ajde i radio :)

Link to comment
Share on other sites

Fora je što nema klimu, a ima full led prednja svetla u tom osnovnom paketu. Valjda da bude skuplje održavanje, kasko osiguranje... 
Led svjetla su jedina dostupna,halogena ne postoje više

TURBO TERROR

Link to comment
Share on other sites

Podražavam led umijesto halogenih, koliko vidim Clio, Captur i M4 facelift u seriji imaju ful led svjetla.. Iako čine mi se neka jeftina varijanta led svjetla bez leće, ali dobro, ako svijetli bolje i traje duže od halogene ok.
 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.