Jump to content

Dijagnostika - greške


borny

Recommended Posts

Danas bio na dijagnostici i uređaj očitao 3 greške

20160702_155545.thumb.jpg.9c6baaeacff304.

Za ovo sa brisačima me boli uvo, ne kužim kakva je to glupa greška. Sve normalno radi.

Druge 2 greške mi nisu jasne :help:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo pod 58 ona žaruljica imobilizatora (trebalo bi crveno treptati dok je auto ugašen). Ovo pod 81 - moglo bi biti da senzor ABS-a na dostavlja uvijek informacije o brzini vozila tj. da ima neke prekide. Tako je barem kod mene. ABS kao takav uredno radi.

Link to comment
Share on other sites

Žaruljica imobilizatora uredno radi kada je auto ugašen. 

Što se tiče greške 81, majstor je spomenuo nekakav senzor na getribi. Jel bi to bio taj?

Link to comment
Share on other sites

Dakle, sve 3 greške su nekakve gluposti koje ne mogu ni otkriti/složiti?

Link to comment
Share on other sites

A mislim, imaš Renaulta starog 7 godina i još niža klasa. Mehanika te neće iznevjeriti, ali senzorika i komplet elektronika će te gnjaviti ovakvim mušicama.

Link to comment
Share on other sites

ja ne znam oko čega vi brinete, ako ne gori ni jedna lampica na tabli što ima veze nekakva greška u memoriji, ako se ne ponovi sama će se izbrisati za 20-ak dana

Link to comment
Share on other sites

Senzor brzine vozila bi trebao biti na getribi zar ne? Pri tome ne mislim na GMT koji je na radilici i koji mjeri brzinu vrtnje motora.

Prije nego išta kreneš raditi očetkaj odnosno fino ošmirglaj minus klemu s unutarnje strane na akumulatoru i dobro sve prebriši. Nakon toga vidi da li ti se te greške još uvijek javljaju.

Link to comment
Share on other sites

Greska 81 ce ti se sama ponistiti kad se pocnes posteno voziti i prestanes biti penzioner :p 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.