Jump to content

Problem s klimom


tom€

Recommended Posts

Pozdrav,

imam Clia 1.5 dci 74 kw te mu je odjednom prestala raditi klima. Dakle do jučer je auto normalno i dobro hladio, a danas ništa. Kad upalim klimu, upali se ventilator napred, ali kompresor ne zavrti. Provjerio sam šarafcigerom ima li plina u sistemu i pod tlakom je odnosno šprica van kad se nabode iglica. 

Što bi moglo biti odnosno odakle krenuti u istraživanje? Je li imao netko ovakav slučaj? Ima li Clio inače problema s remenicom klime i kompresorima?

 

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Se cuje paljenje kvacila na kompresoru tj onaj "klik"?

Link to comment
Share on other sites

Probaj dovesti + direkt sa akumulatora. Tako ces znati da li je kompresor uopce ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Remen je naravno gore i upravo to ne čuje se klik kod paljenja klime. 

Link to comment
Share on other sites

Riješio sam. Problem je bio u jacku od struje na kompresoru koji je gubio kontakt. Dopunio sam klimu i sad dobro radi. Hvala svima na sugestijama. 

Link to comment
Share on other sites

Možeš li molim te fotkati taj konektor koji ti je radio problem?

Link to comment
Share on other sites

tak je, u ovakvim uradi sam temama treba poslikati i podijeliti s drugima, pogotovo jer se radi o gluposti koju bi u servisu naplatili xxx kuna.

Link to comment
Share on other sites

Rado bi ga uslikao ali nije dostupan. Čovjek koji mi je danas punio klimu ga je napipao i malo protresao. Nalazi se ispod alternatora, s gornje strane kompresora klime. 

Link to comment
Share on other sites

Rado bi ga uslikao ali nije dostupan. Čovjek koji mi je danas punio klimu ga je napipao i malo protresao. Nalazi se ispod alternatora, s gornje strane kompresora klime. 

Super je napravio posao. Ocekuj da ce ti opet prestat radit. Taj dzek zna korodirati i vjerojatno je i to kod tebe bio problem. Danas sve polovicni majstori na svim stranama. Steta.

Link to comment
Share on other sites

Kad ću bit u prilici skinuti ću alternator i provjeriti detaljno kontakt. Ovo je danas ujutro prije posla lik napravio za pol sata tako da se ne mogu žalit. 

Link to comment
Share on other sites

Može li mi iko reć dobar servis za auto-klimu u Splitu, nadopunjavanje klime? 

Link to comment
Share on other sites

Vakumiranje i Nadopunjavanje imas na magistrali u Gomilici, a servis ne znam

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vakumiranje i Nadopunjavanje imas na magistrali u Gomilici, a servis ne znam

 

šlapatalk

 

 

Točno ime toga u Gomilici jel možda znaš?

I evo palo mi je još nešto na pamet, znači postoji ulje u kompresoru, to znan. E sad, da li promjena ulja kod nekih kompresora zahtijeva skidanje i izlivanje ulja iz njih samih, a kod drugih se dodaje ulje skupa sa plinom? Ili se svejedno dodaje uvijek skupa sa plinom i ulje bez obzira šta kompresor ima u sebi već ulje koje je zatvoreno ako me razumiš šta oću reć. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti izvuce sve iz sistema i ubaci novo ulje i plin. Jedino ako ti ono bas malo fali ubaci sam plin.

Na krizanju za Gomilicu iz smjera Splita ides lijevo pa odmah desno po staroj magistrali sto se renovira i nakon 50m s lijeve strane ti je to.

Malo je zajebano radi radova na cesti. Jucer bio tamo s prijateljem, ne mogu se sjetiti naziva firme

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mislim da ti izvuce sve iz sistema i ubaci novo ulje i plin. Jedino ako ti ono bas malo fali ubaci sam plin.

Na krizanju za Gomilicu iz smjera Splita ides lijevo pa odmah desno po staroj magistrali sto se renovira i nakon 50m s lijeve strane ti je to.

Malo je zajebano radi radova na cesti. Jucer bio tamo s prijateljem, ne mogu se sjetiti naziva firme

 

 

šlapatalk

 

 

 

 

Osebujno zahvaljujem:hop:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.